„Bo nikogo już nie znajdę”, „szkoda tylu lat”, „nie umiem być sama”. A Ty czemu tkwisz w związku bez przyszłości?

Ty też usprawiedliwiasz się w ten sposób?
„Bo nikogo już nie znajdę”, „szkoda tylu lat”, „nie umiem być sama”. A Ty czemu tkwisz w związku bez przyszłości?
Fot. iStock
15.11.2016

Wiele osób tkwi w związkach, które nie tylko są niesatysfakcjonujące, ale przynoszą więcej szkody niż pożytku. Kobiety często bagatelizują sytuację, ale tym samym skazują się w przyszłości na nieszczęśliwe życie. Jeżeli przez dłuższy czas Wam się nie układa, a pomysłów na rozwiązanie problemu jest coraz mniej, podobnie jak energii i chęci, najlepiej jest rozważyć rozstanie. Nieważne, jak bardzo bolesna i niepokojąca wydaje się ta myśl. Przyszłość jawi się w kategorii niepewności i nawet trudne doświadczenia przybierają bardziej optymistyczną opcję, ale to tylko pozory. To jedna wielka niewiadoma, która równie dobrze może przynieść nową miłość i happy end. Decydując się na pozostanie w związku, skazujesz się po prostu na dalsze cierpienie. Nie możesz być także pewna, czy mężczyzna nie zakończy tej relacji za Ciebie.

W pozostawaniu w relacji bez przyszłości pomagają nam różnego rodzaju wymówki. Internautki wymieniły kilka z nich. Czy Tobie też zdarza się używać tych argumentów? Zastanów się, czy mają jakikolwiek sens.

Zobacz także: Gdy starasz się za bardzo: 8 desperackich zachowań, które wywołują niesmak i niechęć u faceta

toksyczny związek

Fot. iStock

`Bo nikogo już nie znajdę`

Kobiety bardzo często boją się, że nikogo już nie znajdą. Ale czy to dobry powód, by tkwić w niesatysfakcjonującym związku? Wiele osób żałuje, że kiedyś nie rozstało się z partnerem, ponieważ obecnie się z nim męczy. Poza tym nie możesz zakładać, że już nikogo nie poznasz. Brak wiary w siebie to najgorszy doradca i może sprawić, że przegapisz wielką miłość. To, czy kogoś poznasz, zależy w znacznej mierze od Twojego działania. Nikt jeszcze nie poznał drugiej połówki, siedząc w domu i narzekając na smutny los.

toksyczny związek

Fot. iStock

`Nie potrafię być sama`

To tylko pozory. Kobieta, która jest długo sama, przyzwyczaja się do tego stanu, podobnie jak kobieta, która przechodzi od związku do związku. Może nie wyobrażasz sobie tego w danym momencie, ale gdybyś się zdecydowała, po jakimś czasie stwierdziłabyś, że nie jest tak źle. A bycie singielką ma także wiele plusów. Poza tym mała odmiana dobrze Ci zrobi i pozwoli spojrzeć na życie z innej perspektywy. Przemyślisz swoje dotychczasowe relacje i może odkryjesz, że chcesz od życie czegoś zupełnie innego.

Zobacz także: Dlaczego Twoje związki tak szybko się rozpadają?

toksyczny związek

Fot. iStock

`Szkoda tylu lat`

Dla niektórych kobiet niepodważalnym argumentem jest staż związku. Oczywiście trudno jest zakończyć taką relację, ponieważ przyzwyczajenie robi swoje. Co najgorsze, prawdopodobnie przyzwyczaiłaś się także do tych złych doświadczeń związanych z facetem. Nie wiesz jednak, czy sytuacja jeszcze się nie pogorszy, a z czasem trudniej Ci będzie znaleźć odpowiedniego partnera. Zwróć uwagę, że jest mnóstwo związków, które kończą się nawet po siedmiu czy ośmiu latach. A życie toczy się dalej i często przybiera nieoczekiwany, a jednocześnie pozytywny zwrot.

toksyczny związek

Fot. iStock

`Może sytuacja się zmieni, nie warto ryzykować`

Naprawdę uważasz, że dobrze jest się łudzić nadzieją? W tym przypadku raczej nie. Zwłaszcza, gdy jesteście ze sobą kilka lat i już od dawna pomiędzy Wami toczą się boje. Sama powinnaś ocenić sytuację oraz zachowanie faceta. Pamietaj, że Ty znasz go najlepiej. Kto inny stwierdzi, że istnieje szansa na poprawę relacji? Pamiętaj tylko, aby kierować się zdrowym rozsądkiem.

toksyczny związek

Fot. iStock

`Zdarzają się dobre chwile`

Tych dobrych chwil powinno być jednak o wiele więcej niż złych. To naprawdę słabe pocieszenie. Przede wszystkim zastanów się, od czego zależą te lepsze momenty. Chwilowy dobry humor Twojego faceta? A może Twoje usilne starania, żeby choć przez chwilę zaznać trochę spokoju w relacji? W takim przypadku ten argument staje się jeszcze słabszy. Zastanów się, czy do końca życia chcesz się pocieszać, że w Waszym związku zdarzają się też momenty radosne.

toksyczny związek

Fot. iStock

`Może wystarczy, że bardziej się postaram`

Kobiety mają tendencję do doszukiwania się winy w sobie i brania na siebie ciężaru związku. Niestety w pojedynkę nie wygrasz. Jeżeli nie widzisz żadnych chęci po stronie faceta, lepiej odpuść i zachowaj swoją godność. Starania jednej osoby nie naprawią sytuacji i nie zmienią perspektywy myślenia faceta.

 

toksyczny związek

Fot. iStock

`Inni mówią, że do siebie pasujemy`

Zdanie innych często jest dla nas wyznacznikiem w życiu. Czasami obawiamy się podjąć decyzję, dlatego rozpaczliwie poszukujemy rozwiązania w opiniach innych ludzi. Tym bardziej jest cenna, im bardziej pokrywa się z naszymi ukrytymi przekonaniami i nie wprowadza w życie drastycznych zmian.

Niestety oglądanie się na zdanie innych świadczy po prostu o niedojrzałości. Kto jest częścią tego związku: Ty czy znajomi? Weź pod uwagę, że oni nie wiedzą, jak to między Wami jest. Oceniają związek na podstawie pozorów.

Zobacz także: Jak rozpoznać niedostępnego emocjonalnie faceta?

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.11.2016 12:50
Nie boje sie ze nikogo nie poznam. Ale za to moj (jeszcze) chłopak chyba sie boi, probuje mnie wystraszyc ze jak go rzuce, to na pewno trafie na typowego Sebe, który zrobi mi Brajanka, pobije i zostawi bez grosza i potem nikt mnie nie bedzie chciał. Zbieram sie do zerwania z nim juz długo, całe szczescie nie mieszkam już z nim (studia, on w akademcu, ja w domu), bo sie go boje, jest apodyktyczny, zaborczy i odwraca kota ogonem zawsze i zawsze wszystko co złe, to moja wina ;/
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.11.2016 20:04
Wreszcie jakiś fajny artykuł. Mój 4-letni związek niedawno się rozpadł i wszystkie z wymienionych przyczyn w artykule sprawiły, że nie zerwałam z moim chłopakiem wcześniej.. Dziwnie się czuję, boję się że nikogo nie poznam.. ale mam nadzieję, że powoli wszystko się poukłada. Dajcie znać jeśli któreś z Was dziewczyny również zakończyły wieloletni związek i udało Wam się zakochać na nowo, żeby trochę podnieść mnie na duchu :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie