Twój związek: 7 tematów, których nigdy nie powinnaś poruszać z postronnymi osobami (Nawet rodziną i przyjaciółkami!)

Nie daj się ponieść w rozmowach z koleżankami, ponieważ to może źle się odbić na relacji z ukochanym.
Twój związek: 7 tematów, których nigdy nie powinnaś poruszać z postronnymi osobami (Nawet rodziną i przyjaciółkami!)
Fot. iStock
13.11.2016

Wiele osób bardziej interesuje się cudzym życiem niż własnym. Ogromne zaciekawienie wzbudzają doświadczenia, przygody, a zwłaszcza przeżycia miłosne. Trudno powiedzieć, dlaczego wręcz ekscytujemy się `podwórkiem` innych ludzi, ale zawsze tak było, jest i prawdopodobnie będzie. W końcu dla niektórych nie ma nic przyjemniejszego niż siedzenie przy kawie i ploteczkach. Im bardziej pikantne, tym lepiej. Ta reguła nie działa jednak w drugą stronę. Chociaż z taką chęcią słuchamy o sąsiadach czy znajomych, z dużo większym dystansem podchodzimy do ich rozmów na nasz temat i opowiadania o własnych problemach. Wolałybyśmy, aby pewne fakty nie wyszły na jaw. Na uwadze mamy zwłaszcza prywatność i relacje z ukochanym facetem. Chodzi o wstyd, ale także świadomość, że wiedza pozostałych na temat tego, co się u nas dzieje, mogłaby niekorzystnie wpłynąć na związek. Niestety, nie zawsze się to udaje. Co tu ukrywać, w rozmowach z najbliższymi często zapominamy się, poddajemy chwili, a czasami po prostu potrzebujemy się wygadać czy uzyskać radę. Z jakim skutkiem? Przeważnie negatywnym.

Co zdecydowanie powinnyśmy trzymać z dala od zasięgu ucha sąsiadki, a nawet najlepszej przyjaciółki? Jeżeli nie lubisz niemiłych niespodzianek, koniecznie zachowaj szczególną dyskrecję przy rozmowach na następujące tematy. Wyróżnił je portal cosmopolitan.com.

Zobacz także: Pięć różnych historii, jeden problem: „Mój facet woli oglądać porno niż kochać się ze mną!”

sekrety w związku

Fot. iStock

Niewierność partnera

Chęć podzielenia się z innymi informacją, że partner Cię zdradził jest ogromna. Możesz spodziewać się wówczas chwilowej ulgi, pocieszenia i komentarzy typu, że on jest beznadziejny, nie zasługuje na Ciebie i stać Cię na kogoś lepszego. Jednak ich wiedza niekoniecznie okaże się pomocna. Nigdy nie wiadomo, czy jednak nie zechcesz dać mężczyźnie drugiej szansy, ponieważ są różne rodzaje zdrady i różne okoliczności. W takim przypadku facet będzie już skreślony przez rodzinę i przyjaciół. W jakiś sposób ich opinia wpłynie także na Ciebie i utrudni odbudowanie relacji. Przy różnego rodzaju spotkaniach bliscy i przyjaciele mogą mu dogryzać i wytykać ten błąd, a to nie odbije się dobrze na Waszym związku. Facet z kolei będzie utożsamiał tę reakcje z Twoją osobą i powstanie wzajemnie nakręcające się koło oskarżeń.

sekrety w związku

Fot. iStock

Nieudane pożycie seksualne

Wasz seks nie jest już tak satysfakcjonujący jak dawniej? A może nie uprawiacie go od miesięcy? Zupełnie nie masz pojęcia, dlaczego czujesz się sfrustrowana i pragniesz jak najszybciej poznać przyczynę. Nie przekazuj tych informacji innym. Po pierwsze problem na tle seksualnym zależy od wielu czynników, a przecież nie będziesz się dzieliła wszystkimi szczegółami nawet z najbliższymi koleżankami. Po drugie jest wielce prawdopodobne, że usłyszysz coś w tym stylu: `To normalne, zdarza się, ja ze swoim facetem też to przechodzimy`. Bagatelizowanie problemu nie pozwoli go rozwiązać. Niestety koleżanki nie podadzą Ci rozwiązania na tacy. Pomogą Ci jedynie zlekceważyć sprawę.

Zobacz także: Chcesz go zapytać, z iloma kobietami spał? STOP. Wyjaśniamy, dlaczego to ZŁY pomysł!

sekrety w związku

Fot. iStock

Denerwujący teściowie

Zwłaszcza teściowe potrafią dać w kość. Mimo wszystko postaraj się ugryźć w język za każdym razem, gdy najdzie Cię ochota na obgadanie teściów. Nigdy nie wiadomo, czy słowa nie dojdą potem do Twojego faceta, a on może odebrać podobne zachowanie jako brak lojalności. Na pewno wolałby, żebyś przyszła z tą sprawą do niego. Istnieje też ryzyko, że teściowie dowiedzą się o wszystkim. Ale nie to jest najważniejsze. Doświadczenia koleżanek mogą być podobne, ale ludzie stwarzający problemy są inni. Kierują nimi inne motywy, wyznają inne wartości i mają inne charaktery. Chwilowa ulga w obgadywaniu naprawdę nie jest warta ryzyka.

sekrety w związku

Fot. iStock

Fantazje seksualne Twojego faceta

To bardzo kuszące, aby opowiedzieć o fantazjach faceta przyjaciółkom, zobaczyć, jak zareagują i co doradzą. Ale to nie jest dobry pomysł. Wiąże się ze sporym ryzykiem, że mężczyzna dowie się o całej sprawie i na pewno nie będzie zadowolony, że jego intymne sprawy są omawiane w szerszym gronie. To zbyt prywatna sprawa. Musisz potraktować jego wyznanie jak sekret, którym podzielił się wyłącznie z Tobą, bo dotyczy w jakimś stopniu Ciebie i jesteś dla niego najbliższą osobą na świecie. Na pewno nie chciałabyś, żeby on opowiadał kumplom o Twoich wyobrażeniach, więc uszanuj to. Jeżeli musisz z kimś pogadać, wybierz raczej seksuologa.

sekrety w związku

Fot. iStock

Problemy rodzinne

Facet bądź członkowie jego rodziny mają problemy. Mogą dotyczyć kwestii zdrowotnych, finansowych, zawodowych... Nieważne. A co Ty robisz? Biegniesz do koleżanek i opowiadasz im o wszystkim. Musisz wiedzieć, że facet powiedział Ci o problemie, ufając, że zachowasz informację dla siebie. Twoje paplanie może poczytać za zdradę. Pamiętaj, że niektóre sprawy po prostu trzeba przemilczeć.

sekrety w związku

Fot. iStock

Kłopoty finansowe i błędy popełniane przez partnera

Finanse odgrywają w związku znaczącą rolę, bywają przyczyną kłótni i rozwodów. Jeżeli Twojemu partnerowi zdarzyło się źle gospodarować pieniędzmi w danym miesiącu, stracić ich część w wyniku złych kalkulacji albo zadłużyć się niechcący, nie mów o tym innym. To dla każdego mężczyzny bardzo zawstydzająca sprawa, o której znajomi czy bliscy nie powinni wiedzieć. Na pewno wydadzą o nim osąd i nie będzie mu przez to łatwiej uporać się z kłopotami. Poszukaj raczej doradcy finansowego, który pomoże Wam stanąć na nogi.

sekrety w związku

Fot. iStock

Mały rozmiar jego przyrodzenia

To dla każdego faceta jeden z najbardziej drażliwych tematów. Mężczyzna jest w stanie popaść w kompleksy z powodu świadomości, że nie doceniasz jego męskości albo porównujesz ją do atrybutów innych mężczyzn podczas ploteczek z koleżankami. To tak jak z kobiecymi piersiami. Chciałabyś, aby on przy swoich kumplach powiedział, że masz mały biust i jego eks były pod tym względem lepsze? Opowiadanie o rozmiarze swojego faceta może być fajne tylko chwilowo. Potem będziesz czuła się źle sama ze sobą, ponieważ to forma nielojalności, a poza tym jest ryzyko, że on dowie się o wszystkim.

Zobacz także: Nasze dziwne fantazje seksualne. Co mówią na nasz temat?

Komentarze (2)

Ocena: 3.5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.11.2016 08:36
Żałosne ... A myślicie że oni z kumplami sie nie dzieła tym jak jest w łożku jaka jestes beznadziejna i ze była była lepsza ...,
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo