Jakie brwi NIE PODOBAJĄ SIĘ mężczyznom? (Prawdziwe wypowiedzi)

Makijaż brwi to hit ostatnich miesięcy. Ale co sądzą o tym faceci?
Jakie brwi NIE PODOBAJĄ SIĘ mężczyznom? (Prawdziwe wypowiedzi)
Fot. iStock
01.11.2016

Trendy zmieniają się także w makijażu. Widać to na przykładzie intensywnej barwy ust, która jest na topie już od kilku lat, a także brwi. Dawniej wszystkie dziewczyny regulowały je na kształt cienkich kreseczek, a obecnie największym powodzeniem cieszą się wyraziste, ciemne linie. Za pomocą różnych trików próbujemy nadać im bardziej zauważalny zarys, a nawet zagęścić je. Niezwykłą popularnością cieszy się makijaż permanentny wykonywany nawet przez bardzo młode dziewczyny. Można też zrobić taki, który do złudzenia przypomina naturalne brwi. To kusząca propozycja dla dziewczyn mających jasną i niezbyt gęstą oprawę oczu. Jednak zdecydowanie najczęściej decydujemy się na zwykły makijaż. Wystarczy odrobina cieni do powiek albo kredka i nasze brwi do złudzenia przypominają brwi Cary Delevingne, która najpradopodobniej zapoczątkowała tę modę. Ale jeżeli spojrzymy wstecz i przypomnimy sobie dawne seksbomby, prawie zawsze miały one ciemne i gęste brwi. Np. Vivien Leigh, Elisabeth Tylor czy Cindy Crawford.

Te zmiany wizerunkowe są oczywiście widoczne dla mężczyzn. Kierowane ciekawością postanowiłyśmy zapytać naszych kolegów, co sądzą o metamorfozach kobiecych brwi.

Zobacz także: 100 lat damskich brwi. Jak się zmieniały i kiedy wyglądały najlepiej?

kobiece brwi

Fot. iStock

Artur

`Bardzo cienkie brwi w ogóle mi się nie podobają. Niestety wyraziste też mają swoje minusy, zwłaszcza, jeśli są namalowane. Kiedy poznałem swoją dziewczynę, miała piękne, ciemne brwi. Po jakimś czasie zobaczyłem ją bez makijażu. Zupełnie inna osoba...`

Grzegorz

`Nieważne, ciemne czy jasne, grube czy cienkie. Przede wszystkim mają być naturalne! A cała reszta z wyczuciem, przecież wszystko zależy od tego, co komu pasuje`.

kobiece brwi

Fot. iStock

Sylwek

`Moja dziewczyna zrobiła sobie niedawno makijaż permanentny. Podoba mi się teraz zdecydowanie bardziej`.

Piotrek

`Kiedyś widziałem na ulicy dziewczynę, która miała jedną brew idealną jak spod linijki, a drugą rozmazaną. Chyba nie zdawała sobie z tego sprawy... Oczywiście nie wyglądala najlepiej, więc jeżeli już malujecie brwi, róbcie to z umiarem i wyczuciem`.

Zobacz także: Porada kosmetyczna: Jak dopasować wygląd brwi do kształtu twarzy? (Wszystko o korekcie łuku!)

kobiece brwi

Fot. iStock

Przemek

`Moim zdaniem trochę przesadzacie z malowaniem brwi. Może nie podobają mi się cienkie i jasne, ale przynajmniej wiem wtedy, jak ta dziewczyna wygląda naprawdę. Nie raz spotykałem wytapetowaną laskę, co było widać, i zastanawiałem się, jak wygląda w rzeczywistości. Czasami nie miałem ochoty tego sprawdzać`.

Krzysiek

`Delikatnie podkreślone mogą być`.

kobiece brwi

Fot. iStock

Wojtek

`Nie wiem, co to makijaż permanentny, ale brzmi poważnie. Mogę tylko powiedzieć, że nie lubię nadmiaru makijażu w ogóle. Wolę naturalne brwi, ale dobrze jeśli są wyraziste`.

Kamil

`Nie podoba mi się moda na wyraziste brwi, zwłaszcza jeśli widzę blondynę oszpeconą grubymi, czarnymi krechami nad oczami. Blondynka powinna mieć jasne brwi. W tym tłumie klonów tym bardziej pozytywnie będzie się wyróżniała`.

kobiece brwi

Fot. iStock

Adam

`Ja chyba wolę delikatniejsze brwi. Dziewczyny z ciemnymi wyglądają dosyć groźnie`.

Emil

`Zauważyłem, że moja panna zrobiła coś dziwnego z brwiami, ale sam nie wiem, czy mi się to podoba. Wcześniej też była ładna, a teraz po prostu przypomina inne dziewczyny`.

kobiece brwi

Fot. iStock

Mateusz

`Mnie się nie podobają wyraźnie podkreślone brwi. Kojarzą mi się z gwiazdami porno. Nie ma to jak naturalnie ładna dziewczyna. Nieważne, jakie są te brwi, aby tylko cała twarz była zadbana. Mocny makijaż brwi w ogóle mnie nie przekonuje`.

Piotrek

`Twarz ma zupełnie inny wyraz, jeżeli dziewczyna jest właścicielką ładnych, ciemnych brwi. Nie przeszkadza mi, w jaki sposób osiągnie efekt. Po prostu ma ładnie wyglądać. No i w miarę naturalnie. Nie przepadam za zbyt sztucznymi dziewczynami`.

Zobacz także: KROK PO KROKU: Jak zrobić cienie do brwi z... kawy?!

Komentarze (1)

Ocena: 3 / 5
AnkaA (Ocena: 3) 04.11.2016 16:46
Przykro mi, ale z natury mam cienkie brwi i do tego jasne. Za to nie mam prawie włosów na nogach i pod pachami. Ja jestem zadowolona. A faceci? Phi.... komu się nie podoba to do widzenia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo