Czego zazdroszczą nam mężczyźni? (Tego się nie spodziewasz!)

Nie zawsze to my jesteśmy tą bardziej poszkodowaną płcią...
Czego zazdroszczą nam mężczyźni? (Tego się nie spodziewasz!)
Fot. Thinkstock
24.10.2016

Kto jest w bardziej uprzywilejowanej pozycji – kobieta czy mężczyzna? To kobiety muszą rodzić dzieci, znosić okres, a czasami także wysokość wynagrodzenia, która nie jest proporcjonalna do umiejętności i doświadczenia zawodowego (w negatywnym znaczeniu). Z kolei szanujący się faceci zmagają się z odpowiedzialnością za całą rodzinę, to do nich należy pierwszy krok w celu zainicjowania znajomości z kobietą (chociaż ta opinia zaczyna się zmieniać) i wiele innych. Z drugiej strony mogą liczyć na szybszy awans, nie potrzebują tyle ubrań, co my i nie muszą się malować. Często patrzymy na mężczyzn i zazdrościmy im tych rzeczy, które zależą właśnie od płci. Tymczasem niedawno dowiedziałyśmy się, że oni także czasami mają ochotę się z nami zamienić.

Nie wierzycie? Nasi redakcyjni koledzy wyznali, że tego nam zazdroszczą...

`Możecie otwarcie płakać`

- Najbardziej zazdroszczę kobietom tego, że mogą otwarcie płakać. Nam po prostu nie wypada. Zaraz ktoś skomentuje po cichu, że to mięczak, słabeusz lub coś podobnego. No i boimy się, co kobiety pomyślą. Ale my też mamy uczucia i jest nam przykro jak każdemu. Szkoda, że musimy kryć się po kątach z uczuciami – mówi Artur.

Zobacz także: Największe męskie kompleksy. Twój facet nigdy nie powie Ci, czego NAJBARDZIEJ wstydzi się w swoim wyglądzie!

zalety bycia dziewczyną

Fot. Thinkstock

`Wielokrotny orgazm`

- Co tu ukrywać... Przede wszystkim Wy możecie mieć wielokrotny orgazm. My, faceci szczytujemy szybko i bardzo krótko. Słyszałem, że kobiety mogą nawet sześć razy podczas jednego stosunku – zdradza Grzegorz.

 

`Makijaż`

- Zabawne. Moja dziewczyna często powtarza mi, że zazdrości mężczyznom, bo nie muszą się malować. Zawsze mówię jej wtedy, że ja również jestem zazdrosny. Chętnie ukryłbym niektóre niedoskonałości pod warstwą podkładu i pudru... - wyznaje Andrzej. - Ale chyba mi nie wierzy...

zalety bycia dziewczyną

Fot. Thinkstock

`Brak publicznych erekcji`

- To chyba mój największy kompleks i zupełnie sobie z tym nie radzę. Już kilka razy zdarzyła mi się publiczna erekcja. Pamiętam, że jeden raz miałem wypadek, gdy bardzo ładna koleżanka rzuciła mi się na szyję i mocno się do mne przytuliła. Nic do nie niej mam, po prostu ciało zareagowało... Niestey wiem, że to poczuła – wyznaje Jacek.

 

`Ulgowe traktowanie`

- Dziewczyny często są traktowane bardziej ulgowo jako słabsza płeć - mówi Krzysiek. - Też bym tak czasami chciał. Również mam gorsze dni i złe samopoczucie - dodaje.

Zobacz także: ON TO PRZED TOBĄ UKRYWA: 20 męskich dziwactw, z którymi musisz się liczyć, jeśli chcesz z nim zamieszkać

zalety bycia dziewczyną

Fot. Thinkstock

`Więcej opcji, jak się ubrać`

- My mamy do wyboru tylko spodnie, jeżeli chodzi o nogi. Kobiety mogą eksperymentować ze spodniami, różnymi rodzajami spódniczek czy sukienkami. Facet jest uziemiony. Latem mamy trochę więcej radości, bo zamiast długich spodni możemy założyć krótsze. No i w ogóle macie więcej opcji, jeżeli chodzi o stylizacje – przekonuje Maciek.

 

`Wsparcie w Internecie`

- Wiem, że moja dziewczyna rozwiązuje swoje niektóre problemy w Necie. Opisuje jakieś głupoty na forach, a reszta lasek jej doradza. Powaga, sam kiedyś widziałem... Spytałem wtedy, czy ja też mogę, ale ona odparła, że faceci raczej się w ten sposób nie udzielają. Tego jej najbardziej zazdroszczę – twierdzi Michał.

zalety bycia dziewczyną

Fot. Thinkstock

`Kobiety i dzieci mają pierszeństwo`

- Kogo ratują pierwszego w razie tonięcia statku, wojny lub innej katastrofy? Oczywiście, że kobiety i dzieci. Faceci czasami od razu muszą się szykować na śmierć – wzdycha Błażej.

 

`Mogą okazywać uczucia`

- Uwielbiam małe dzieci i zwierzęta! Czasami mam ochotę je wyściskać, a nawet wycałować. Niestety już widzę reakcję ludzi dookoła na to, jak wielki facet całuje kota... - mówi Kamil.

 

zalety bycia dziewczyną

Fot. Thinkstock

`Brak presji, kiedy mieć pierwszy seks`

- Wy tak naprawdę nie musicie się o to martwić. Zawsze jest usprawiedliwienie, że czekałyście na tego jedynego, kierujecie się wartościami i zasadami w życiu. W przypadku mężczyzn jest gorzej. Bycie prawiczkiem w pewnym wieku to już dziwactwo. W końcu u nas bardziej rządzi instynkt... - wyznaje Bartek.

 

`Wspólne wypady do toalety`

- Kiedy dwie albo kilka kobiet naraz idzie do toalety, to nikt się nie dziwi, bo kobiety po prostu zachowują się w ten sposób. Gdybym natomiast poszedł z kumplem, choćby tylko pod pretekstem, aby zamienić między nami kilka słów albo odetchnąć od wrzawy, zaraz padłyby jakieś komentarze. Mam wrażenie, że ogólnie więcej uchodzi Wam na sucho – mówi Patryk.

 

zalety bycia dziewczyną

Fot. Thinkstock

`Nie muszą walczyć na wojnie`

- Kobiety są uprzywilejowane pod tym względem, że w razie wojny, nie muszą na niej walczyć. Mam oczywiście na myśli obecność w wojsku, bo faktycznie czasami kobiety bronią swoich domostw. Ale z wielu rzeczy jesteście zwolnione. Np. z zabijania czy przebywania w okropnych warunkach. My jesteśmy pod tym względem w gorszej sytuacji – wypowiada się Szczepan.

 

Zobacz także: 5 irytujących rzeczy w kobietach, które NATYCHMIAST odstraszają mężczyzn!

Komentarze (9)

Ocena: 3.89 / 5
gość (Ocena: 5) 25.10.2016 17:50
Lol. Naprawde, żałosne -,- : 1. Nikt nie musi się malować, to tylko wymysł spoczeństwa 2. Bez tych rzeczy co faceci opisują da się żyć 3. Chciałbym się urodzić facetem, naprawde, byłabym silniejsza, nie miałabym okresu( nie jestem transwersytą, jestem kobietą to trudno) 4. Faceci to tylko kobiety poniżają a sami siebie nie widzą. 5. Wszystkie płucie są równe DOWIDZENIA!
odpowiedz
JaJas (Ocena: 1) 24.10.2016 16:58
Przestańcie pisać głupie artykuły bo szkoda czasu aby to czytać. PS. Nie ma żadnego problemu dla takich "mężczyzn", przecież jest coś takiego jak możliwość zmiany płci.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 24.10.2016 15:22
Obecnie kobiety to księżniczki i plastiki, tylko wygląd się dla nich liczy! Do wojska wszystkie baby od zaraz!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.10.2016 13:18
Po tych tekstach uważam, że służba wojskowa powinna być wznowiona, tacy faceci to nie faceci, tylko jakieś pipy.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo