Faceci wyznają: Dlaczego kręcą nas słodkie idiotki?

Głupiutka czy inteligentna partnerka - kogo chcą mieć u swego boku mężczyźni?
Faceci wyznają: Dlaczego kręcą nas słodkie idiotki?
Fot. Thinkstock
12.10.2016

Mężczyźni to wzrokowcy. Kiedy po raz pierwszy widzą kobietę, zwracają uwagę na jej cechy fizyczne, a nie umiejętności czy wiedzę. Wraz z czasem ten aspekt staje się bardziej istotny. Nie dlatego, że mężczyźni przestają interesować się sferą seksualną, ale sposób bycia partnerki odgrywa znaczącą rolę w związku. Równie ważna jest jej inteligencja, oczytanie i mądrość życiowa. Jeżeli chodzi o te kwestie, panów można podzielić na dwa rodzaje: mężczyzn, którzy lubią słodkie idiotki i facetów preferujących kobiety o lotnym umyśle. Panuje przekonanie, że inteligentni faceci wolą partnerki na swoim poziomie, a ci, którzy nie grzeszą inteligencją, wybierają na dziewczyny głupiutkie stworzenia.

Postanowiłyśmy zapytać mężczyzn, jak jest naprawdę. Przekonajcie się, czy ich odpowiedzi będą dla Was zaskoczeniem.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Jak pachniesz, kiedy się nie umyjesz?

słodka idiotka

Fot. Thinkstock

Robert

`Nie wyobrażam sobie związku z idiotką. Wygląd nigdy jeszcze nie był pod tym względem ważniejszy. Moja kobieta musi być wykształcona oraz inteligentna` – podkreśla Robert.

Marek

`Musi być co najmniej tak inteligentna, jak ja, a całkiem sobie pod tym względem pochlebiam` – śmieje się Marek.

słodka idiotka

Fot. Thinkstock

Wiktor

`Trudne pytanie... Na pewno nie chciałbym u boku kompletnej idiotki, ale moim zdaniem kobieta nie musi być bardzo inteligentna. Liczą się inne przymioty` – stwierdza Wiktor.

Bartek

`Na pewno nie może być bardziej inteligentna niż ja` – mówi Bartek

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Jak łatwe są polskie studentki?

słodka idiotka

Fot. Thinkstock

Mirek

`Nie znoszę kobiet, które się wymądrzają. Prawdę powiedziawszy omijam szerokim łukiem osoby płci żeńskiej, które mają tytuł doktora, profesora, kierownicze stanowisko, znają kilka języków, czytają dzieła filozoficzne, itp. Mam wrażenie, że to ma na nie zły wpływ. To droga do feminizmu` – zwierza się Mirek.

Paweł

`Głupiutkie dziewczyny trochę mnie rozczulają. Lubię czuć się przy kobiecie mądrzejszy i bardziej doświadczony. Chyba jestem takim opiekuńczym typem mężczyzny, a duża inteligencja u kobiety kojarzy mi się z władczością i dominacją` – zdradza Paweł.

słodka idiotka

Fot. Thinkstock

Sylwek

`Nie lubię inteligentnych kobiet. Takie ciąglę pytają, co ostatnio przeczytałem i krytykują, jeżeli chcę iść do kina na komedię romantyczną. A czy każdy lubi czytać i oglądać ambitne filmy? To już wolę idiotki` – przyznaje Sylwek.

Damian

`Kobieta nie może być całkowitą idiotką. Nie wymagam od wybranki przeczytania całej klasyki literatury i znajomości stolic wszystkich państw na świecie, ale chciałbym, żeby była osobą myślącą i miała podstawową wiedzę. Kiedyś spotykałem się z dziewczyną, która myślała, że Białoruś leży w Azji. Masakra` – podsumowuje Damian.

słodka idiotka

Fot. Thinkstock

Mikołaj

`Ani jedno, ani drugie. Kobiety, które są bardzo inteligentne, mają w sobie coś takiego, że `gaszą` innych. Nikt nie lubi czuć się gorszy. Co do słodkich idiotek... Osobiście takich nie preferuję, rozmowa w związku jest dla mnie bardzo ważna` – wyznaje Mikołaj.

Waldek

`Moja dziewczyna jest właśnie takim głuptaskiem i uważam, że to najbardziej urocza osoba na świecie. Ja jestem wystarczająco inteligentny za nas dwoje` – mówi Waldek.

słodka idiotka

Fot. Thinkstock

Franek

`Zdecydowanie wolę inteligentne kobiety` – stanowczo podkreśla Franek.

Piotr

`Nie chciałbym mieć przy swoim boku kobiety, która jest bardzo inteligentna. Czułbym się z taką źle. Wolę skromne, spokojne dziewczyny, a nie pewne siebie i ambitne` – zdradza Piotr.

Zobacz także: 7 sygnałów, że jesteście nie tylko parą, ale także prawdziwymi przyjaciółmi!

Polecane wideo

Komentarze (12)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 04.11.2016 16:03
'oni'wolą słodkie cipy życiowe ,które wykorzystać mozna na wiele sposobów;)))
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.10.2016 14:12
Ostatnio czytałam artykuł w gazecie, z którego wynikało, że faceci boją się mądrych i silnych kobiet. Kobieta nie ma problemu z tym, że np. jest na kierowniczym stanowisku , a jej facet pracuje na kasie w Biedrze. Z kolei facet ma z tym problem... Spotykałam się z podobnym typem. Ja studentka dwóch kierunków, intensywnie uczę się języków obcych i uwielbiam książki. On ze średnim wykształceniem, przez pewien czas pracownik fizyczny za granicą. Moim zdaniem miał potencjał i jakby serio chciał to by i studia skończył czy jakieś studium, ale mu się nie chciało. Był po prostu za leniwy.. Nie wierzył w siebie, choć próbowałam mu z tym pomóc. Podsuwałam jakieś oferty kursów, szkół policealnych, ale nie chciał. I tak większość o czym rozmawialiśmy to jak się upił na ostatniej imprezie i z kim to nie balował albo jak leczył kaca.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.10.2016 16:14
Ci "panowie", którzy źle się czują w towarzystwie mądrzejszych maja przeje**ne życie bez ambicji.
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 12.10.2016 13:51
Ten od feminizmu mnie rozłożył na łopatki :D Siebie uważam za nieglupia i od facetów sporo wymagam, ale nie wysylam nikogo na test IQ, po prostu musi mi się z nim dobrze rozmawiać i musi to byc ktos o poglądów zbliżonych do moich. Tylko tyle i aż tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.10.2016 12:03
jestem facetem i faktycznie nie przepadam za inteligentnymi dziewczynami. One nadają się na kolezanki, przyjaciółki, ale nie na partnerki. Takiej kobiecie trudniej zaimponować
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie