Największe męskie kompleksy. Twój facet nigdy nie powie Ci, czego NAJBARDZIEJ wstydzi się w swoim wyglądzie!

Jeżeli nie chcesz powodować konfliktów w związku, zastanów się, gdy będziesz poruszać temat jego męskości, wzrostu, włosów i...
Największe męskie kompleksy. Twój facet nigdy nie powie Ci, czego NAJBARDZIEJ wstydzi się w swoim wyglądzie!
Fot. iStock
09.10.2016

Prawda o mężczyznach jest taka, że wcale nie są tacy przebojowi i odważni, jak nam się czasami wydaje. W towarzystwie, zwłaszcza płci damskiej, przybierają maskę, ponieważ chcą być odbierani w ich oczach jak najlepiej. Podobnie zachowujemy się my – kobiety, ale nasze starania odnoszą się bardziej do sfery fizycznej. Mężczyźni nie mają takiego arsenału środków oraz produktów, które pomogłyby im się zamienić w Adonisów, ale przynajmniej starają się zrobić wrażenie prawdziwego macho. Seksuolodzy oraz psycholodzy coraz częściej stawiają sobie pytanie: Co podziało się z męskością Polaków? Zarzucają im zaniedbanie, niepewność w kontaktach z kobietami, słabość emocjonalną, no i zakompleksienie...

Faceci mają wiele kompleksów i dobrze jest o tym pamiętać. Nie tylko z tego powodu, aby uświadomić sobie, że odrobina cellulitu na udach to nie tragedia. Możemy ich zranić, a to zadziała o wiele bardziej odstręczjąco niż pomarańczowa skórka.

Na co powinnaś szczególnie uważać, aby go nie urazić? Oto powody największych, męskich kompleksów.

Zobacz także: „Chciała seksu, ale ją wyśmiałem!” (Co zabija męskie podniecenie?)

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Niski wzrost

Niewysocy mężczyźni mają w życiu trudniej, ponieważ częściej są uważani za niewystarczająco męskich i zaradnych. Postawność i tężyzna fizyczna już od zarania dziejów były uważane za przymioty prawdziwego mężczyzny. Sytuacji nie poprawiają wysokie dziewczyny o wyglądzie modelek i te, które noszą obcasy. Kobiety lubią czuć się bezpieczne w ramionach partnera, a niski facet nie zapewnia tego uczucia w takim stopniu, jak wysoki.

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Duży brzuch

Brzuch to część ciała, która u facetów jest wyjątkowo podatna na przybieranie dodatkowych kilogramów. Jeżeli tej skłonności towarzyszy siedzący tryb życia, zamiłowanie do piwa oraz kalorycznych potraw, trudno będzie wystrzec się piwnego brzuszka. Kaloryfer na brzuchu i umięśniona klata to zalety, którymi mężczyźni lubią popisywać się przed kobietami, dlatego tak ich boli świadomość własnej niedoskonałości pod tym względem.

Zobacz także: Mój facet szasta kasą: Czy da się żyć z mężczyzną, który nie szanuje pieniędzy?

męskie kompleksy

Fot. iStock

Wielkość członka

Na to mężczyźni nic nie poradzą. Musi być tak, jak natura dała, chociaż na rynku pojawiają się produkty mające zaradzić problemowi. Czy działają? Tego nie wiemy. Ponieważ sfera seksualna jest ważna w związku, mężczyźni źle się czują ze swoim rozmiarem. Nie chcą, aby kobieta ich porównywała do innych mężczyzn. Czują się źle – niemęsko i nieatrakcyjnie z niedużym sprzętem. Podobnie my mamy kompleks na punkcie naszych piersi.

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Umiejętności łóżkowe

Faceci poczytują sobie za obowiązek doprowadzenie kobiety do orgazmu. Kiedy im się to nie udaje, są zmartwieni i sfrustrowani. Zaczynają wątpić w swoją męskość oraz umiejętności. To dlatego tak często kobiety udają, że mają orgazm. Nie chcą powodować u facetów kompleksów.

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Stan portfela

Kolejna drażliwa kwestia to stan portfela. Facet źle znosi świadomość, że sąsiadowi wiedzie się lepiej, może sobie pozwolić na wczasy za granicą, drogie perfumy dla dziewczyny i markowe ubrania. Kobiety cenią sobie męską zaradność i szukają na życiowych partnerów mężczyzn, którzy dobrze zarabiają i są odpowiedzialnymi pracownikami. To facetowi jest przypisana rola dbania o finanse rodzinne, chociaż często przejmują ją kobiety. Dobrze zarabiające partnerki powodują jednak u facetów frustrację.

męskie kompleksy

Fot. iStock

Stanowisko zawodowe

Każdy mężczyzna chciałby być dyrektorem, ale czasami wykazuje inne zdolności i zostaje zwykłym hydraulikiem. Chociaż kobiety cenią sobie praktyczne umiejętności u mężczyzn, więcej wybaczą dyrektorowi niż hydraulikowi. Takim facetem można się pochwalić w towarzystwie. Mężczyźni są tego świadomi i tak rodzą się ich kompleksy na tym punkcie.

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Samochód

W świecie mężczyzn bardzo ważne jest, jakim kto jeździ samochodem. To świadczy o prestiżu i zasobności portfela. Facet ze słabym samochodem, a już zwłaszcza bez, w oczach zaradniejszych kolegów jest mięczakiem. Podobnie w oczach dziewczyn. Brzydszy facet, ale z lepszym samochodem i ładniejszy facet, ale z gorszym, będą mieli nierówne szanse. Przewaga w tym przypadku przypada brzydszemu.

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Rzadkie włosy

Niektórym mężczyznom pasuje łysina, ale nie wszystkim. Obecnie gęste czupryny u mężczyzn są jeszcze bardziej pożądane, ze względu na panującą modę. Dlatego przerzedzone kępki powodują u nich uczucie dyskomfortu.

A jakie kompleksy mają Wasi mężczyźni?

Zobacz także: Czy wasz seks będzie udany? Te dziwne znaki świadczą o tym, że... NIE!

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 3.83 / 5
sterka (Ocena: 5) 10.10.2016 11:43
Największym jest fifarek, nie ma co się oszukiwać. jak się nie sprawdza w trakcie akcji to tragedia jest porównywalna do wojny światowej. takiemu to tylko możliwie najdelikatniej trzeba kupić jakieś iqman bo jak mu się to wytknie z pretensją to amen, depresja murowana :D
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 09.10.2016 10:32
Ale stanowisko, zarobki i samochód to nie są cechy wyglądu, więc z tytułem trochę nie trafiliście.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.10.2016 08:52
Moj nie ma żadnych kompleksow. A nawet jakbym miala wybrać z listy, to żadnego problemu z wymienionych nie posiada. No moze odrobina brzucha, ale nie ma z nim problemów. Mówi, ze to męska natura. A mi zwraca uwage na moj brzuch, ktory, uwierzcie mi, jest minimalny. Kazda zdrowa kobieta o prawidłowej wadze taki posiada :-/
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie