Schowaj dumę do kieszeni: 11 sposobów, by odzyskać swojego eks

Rozstaliście się? Jeszcze nie wszystko stracone.
Schowaj dumę do kieszeni: 11 sposobów, by odzyskać swojego eks
Fot. iStock
04.10.2016

Klaudia, lat 24, rozstała się z Michałem po dwóch latach związku. `Jestem zrozpaczona. Dotąd wydawało mi się, że jesteśmy dla siebie stworzeni, ale on stwierdził, że potrzebuje trochę wolności. W zasadzie to bardziej jesteśmy w separacji i to mnie dobija. Co zrobić, aby go odzyskać?` – zastanawia się. Oto wskazówki:

Nie błagaj go na siłę, aby nie odchodził

Rozpaczliwe błaganie faceta, aby cię nie zostawiał, może tylko go od ciebie odsunąć. Niewykluczone, że od odszedł, bo czuł się w tym związku osaczony i przyparty do muru, więc postanowił odetchnąć. Twoje błagania będą teraz bezskuteczne i z pewnością utwierdzą go w przekonaniu, że powinien cię zostawić. Twoja desperacja nie sprawi, że on nagle zapragnie być z tobą.

Przyznaj się do błędu

Jeśli on odszedł albo chce się rozstać z twojego powodu, nie próbuj wmówić mu, że się myli. Wolisz mieć rację czy mieć partnera? Możemy się założyć, że to drugie, więc przeprowadź z nim szczerą rozmowę i przyznaj, że dałaś plamę, ale jesteś w stanie pracować nad sobą oraz nad związkiem. Musicie najpierw oczyścić atmosferę, abyście mogli myśleć o ponownym zacieśnieniu więzi.

„Zakochałam się w uchodźcy. Wierzę, że jest dobry...”

kocham eks

Fot. iStock

Pozwól, aby za tobą zatęsknił

Po rozstaniu nie wydzwaniaj do niego, nie wysyłaj rozpaczliwych SMS-ów i nie czyhaj na niego w internecie. Pozwól mu za sobą zatęsknić. Jeśli nagle przestaniesz się odzywać, on może zacząć zastanawiać się, dlaczego tak się stało i czym się teraz zajmujesz. I unikaj wskakiwania z nim do łóżka, dopóki nie będziesz miała pewności, że jest szansa, abyście do siebie wrócili.

Nie rzucaj się w ramiona innych

Być może wydaje ci się, że u boku nowego faceta szybciej stanęłabyś na nogi albo przynajmniej pokazała swojemu eks, co stracił. Tyle że to nie jest dobry sposób, aby go odzyskać. Męska duma może sprawić, że on zdenerwuje się, widząc cię z innym i zerwie z tobą kontakt, a przecież nie o to chodzi, prawda? Poza tym wrzucając na Facebooka swoje zdjęcia z innym, możesz go zranić, a to nie przybliży was do siebie. Zachowuj się roztropnie.

kocham eks

Fot. iStock

Zadbaj o siebie

Nie oszukujmy się: mężczyźni są wzrokowcami. Kobieta musi im się podobać. Dobrze byłoby zatem, byś przypomniała mu, jak bardzo jesteś atrakcyjna. Zmień fryzurę, spraw sobie nowe ubrania, poczuj się dobrze w swojej skórze. Jemu z pewnością nie umknie twój nowy, lepszy wizerunek. Poza tym pomyśl, z kim on wolałby się spotykać: zrozpaczoną i zaniedbaną szarą myszką czy wystrzałową, roześmianą i seksowną babką? Właśnie.

Nie daj mu o sobie zapomnieć

Byle w rozsądny sposób. Jeżeli macie do siebie wrócić, powinnaś co jakiś czas przypominać mu o sobie, robiąc to z głową. Wyślij życzenia na urodziny, zaproś go na wspólną wyprawę, szybką kawę albo spacer. Zapytaj go, co u niego słychać, żartuj do woli. Postaraj się, aby wasza rozmowa była serdeczna i spokojna. Nie dyskutujcie o tym, co w waszym związku było nie tak. Jeśli spotkanie będzie udane, istnieje spora szansa, że wkrótce je powtórzycie.

Zobacz także: 7 znaków świadczących o tym, że jesteście dla siebie stworzeni (a on uważa Cię za miłość swojego życia!)

kocham eks

Fot. iStock

Obserwuj go

Jeśli nie mieliście ze sobą kontaktu od dłuższego czasu, powinnaś być ostrożna. Możesz nie wiedzieć, jakie priorytety i plany ma teraz twój eks, a także, czy przypadkiem się z kimś nie spotyka. A może on z jakiegoś powodu postanowił się na tobie odegrać? Dlatego, dla własnego dobra, nie obiecuj sobie zbyt wiele po jednym spotkaniu. Obserwuj jego zachowanie i bądź ostrożna.

Uważaj z seksem

Seks nie może być kartą przetargową w waszej relacji. Nie licz, że przekupisz go w ten sposób, by do ciebie wrócił. Byłoby również niedobrze, gdybyście poszli do łóżka i on na tym zakończyłby znajomość. Dlatego bądź z seksem ostrożna i poczekaj do momentu, gdy będziesz miała pewność, że jest realna szansa na to, żebyście się zeszli. Pierwszy raz po przerwie powinien być przypieczętowaniem tego, że do siebie wracacie, a nie miłą odskocznią.

 

kocham eks

Fot. iStock

Zastanów się, dlaczego tego chcesz

Jest jeszcze jedna ważna kwestia, którą powinnaś przemyśleć: dlaczego właściwie chcesz, aby eks do ciebie wrócił? Być może mylisz miłość z przyzwyczajeniem albo nie chcesz być sama? Jeśli się nad tym głębiej zastanowisz, może się okazać, że chcesz jego powrotu nie dlatego, że wciąż go kochasz, ale z zupełnie innych, dziwnych przyczyn. Dobrze się zastanów, czy powinniście się zejść ponownie.

kocham eks

Fot. iStock

Uważaj na słowa

Mówienie mu zaraz po rozstaniu, że wciąż go kochasz i nie możesz bez niego żyć, jest ryzykowne – szczególnie jeśli on będzie chciał się na tobie odegrać. Zamiast mówić, pokaż mu, że wciąż ci na nim zależy. Proste gesty i słowa rzucone przy okazji są często znacznie skuteczniejsze od głośnego „Kocham cię!”. Spraw, by on wiedział, że jest dla ciebie ważny, ale odrobina niepewności nie zaszkodzi.

Nie traktuj tego jako sprawy życia i śmierci

Musisz liczyć się z tym, że może się nie udać. On mógł znaleźć sobie nową partnerkę albo uznać, że już cię nie kocha – wtedy niewielka jest szansa, że znowu będziecie parą. Dlatego powinnaś mieć na uwadze to, że może nie udać wam się zejść. A jeśli się uda – będziesz miała miłą (bardzo miłą!) niespodziankę. Bądź ostrożna, żeby się nie rozczarować. I jeśli nie wrócicie do siebie, to znak, że nie byliście sobie przeznaczeni. Po prostu.

Zobacz także: Czy twój związek ma przyszłość?

EPN

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie