Czego nie robić w mieszkaniu faceta? 8 rzeczy (surowo!) zakazanych

Przez podobne zachowania możesz go stracić!
Czego nie robić w mieszkaniu faceta? 8 rzeczy (surowo!) zakazanych
Fot. iStock
26.09.2016

Twój facet zaprosił Cię do swojego mieszkania? To dobry sygnał. Chce pokazać Ci swoje terytorium – miejsce, gdzie codziennie śpi, uczy się, je, wypoczywa. Mężczyzna najwyraźniej pragnie odkryć się przed Tobą jeszcze bardziej poprzez zaproszenie do prywatnej sfery życia. Możesz zacząć się cieszyć, ale jednocześnie musisz uważać, aby z nadmiaru euforii nie popełnić faux pas podczas wizyty u ukochanego, zarówno tej pierwszej, jak i kolejnych. Niektóre zachowania są niewybaczalne i narazisz się nimi nie tylko na śmieszność, ale i pogorszenie dobrych stosunków.

On nie zapomni, mało tego, poważnie zastanowi się, czy dokonał dobrego wyboru, związując się z Tobą - jeżeli pozwolisz sobie na te `małe` wybryki.

Zobacz także: 8 wstrętnych zachowań, które zawsze wybaczamy facetom

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. Thinkstock

Oznaczanie terenu swoimi rzeczami

To płeć męska słynie z oznaczania terenu, ale kobiety wcale nie są pod tym względem lepsze. Mamy tendencję do pozostawiania u mężczyzny różnych drobiazgów. Może to być paczka podpasek, seksowne majtki, spinki do włosów, perfumy, szczoteczka do zębów. W początkowej fazie relacji nigdy nie wolno tego robić. Tak naprawdę on powinien zachęcić Cię sam do zostawienia u niego niektórych przedmiotów dla Twojej wygody. Np. powiedzieć, żebyś kupiła sobie drugą szczoteczkę do zębów i miała u niego na stałe, podobnie jak niezbędne kosmetyki. Dobrze byłoby, gdyby słowom towarzyszyły czyny, czyli zrobienie dla Ciebie miejsca na półce w łazience.

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. Thinkstock

Zmiana położenia przedmiotów, przestawianie mebli

To niewybaczalny błąd, po prostu panoszenie się! Nie zapominaj, że chociaż mężczyzna jest Twój, jego mieszkanie już nie. I chociaż to bardziej kobieca domena, on ma wyłączne prawo do decydowania, gdzie leżą konkretne przedmioty i jak zapełnić przestrzeń. Każdy chce czuć się u siebie komfortowo. Będzie miał Ci również za złe, jeżeli czegoś nie znajdzie i przez to spóźni się do pracy czy na ważne spotkanie.

Zobacz także: 7 kobiecych zachowań, które MOCNO IRYTUJĄ facetów (Robisz to bez przerwy, a oni naprawdę tego nie znoszą!)

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. iStock

Wyjadanie mu rzeczy z lodówki

Faceci lubią jeść. W męskiej lodówce można znaleźć różne produkty. Często są to gotowe dania lub piwo. Można też trafić na mężczyznę, który bardzo dba o zdrowe odżywianie. Niezależnie od typu faceta, z którym się związałaś, biada Ci jeśli wypijesz mu ostatnie piwo albo zjesz sałatkę z kurczaka, która jest jednym z elementów diety budującym jego masę ciała.

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. Thinkstock

Kupowanie nowych rzeczy do jego mieszkania

To tak jakbyś powiedziała, że Ci się nie podoba, czegoś brakuje albo nie stać go na zakup niektórych rzeczy. Dlatego nabywanie nowych sprzętów czy drobiazgów do jego mieszkania jest niczym obelga. Poza tym to również przejaw panoszenia się. Nie Ty decydujesz, co powinno znajdować się w jego osobistej przestrzeni.

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. Thinkstock

Sprzątanie mieszkania

Jeżeli nie poprosi Cię o pomoc, nie wtrącaj się i nie zwracaj mu uwagi, że jest brudno. Facet zacznie zastanawiać się, jak to będzie po ślubie, skoro nawet z nim nie mieszkasz, a już narzekasz i krytykujesz. Na pewno kieruje Tobą dobra wola, ale nie rządź się w ten sposób. Nie zrobisz na nim najlepszego wrażenia. Jeżeli chcesz, możesz najwyżej spytać, czy nie chciałby, żebyś pomogła mu któregoś dnia w sprzątaniu.

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. iStock

Myszkowanie w celu sprawdzenia, czy czegoś przed Tobą nie ukrywa

Wiele z nas korci, aby przejrzeć zdjęcia ukochanego, przy okazji obejrzeć jego byłe dziewczyny i sprawdzić, czy nie ma gdzieś ukrytych `Playboyów`. Myszkowanie to także dobry sposób na lepsze poznanie faceta, odkrycie, co najbardziej lubi, co go najbardziej interesuje. Mężczyźni często są skryci pod pewnymi względami. Mimo to, odradzamy myszkowanie. Po pierwsze to nie w porządku, po drugie, gdy wszystkiego się dowie, będziesz musiała znaleźć bardzo dobre wytłumaczenie...

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. Thinkstock

Używanie jego rzeczy bez pozwolenia

Bez pozwolenia nie powinnyśmy używać cudzych rzeczy w ogóle. Często jednak mylnie sądzimy, że jeżeli znamy się dobrze z mężczyzną, to mamy prawo korzystać z jego sprzętu bez uprzedniego zapytania o zgodę. W myśl zasady – co jego, to moje. Z tym jednak lepiej zaczekać do ślubu, a niektórych męskich rzeczy lepiej nie ruszać bez pozwolenia, nawet po zawarciu związku małżeńskiego.

wizyta w mieszkaniu faceta

Fot. Thinkstock

Krytykowanie jego sprzętu/wystroju pokoju

Nikt nie lubi być krytykowany, także gdy dotyczy to jego osobistych rzeczy. Być może facet ma nienajlepszy gust albo brakuje mu środków finansowych. Na pewno mocno ubodzie go fakt, że coś Ci się nie podoba. On chciałby zrobić na Tobie świetne wrażenie. Postaraj się raczej dostrzegać plusy w wystroju jego mieszkania i tylko o nich mówić na głos.

Zobacz także: 7 rzeczy, które faceci uważają za romantyczne (… a wcale takie nie są!)

 

Komentarze (6)

Ocena: 3.17 / 5
gość (Ocena: 5) 27.09.2016 20:12
Jezu co za bzdury.. Często zostawiam rzeczy u mojego faceta bo jestem zapominalska. Wsuwki, ładowarka do telefonu to można powiedzieć dla mnie norma :D Czasem sama mówię że zostawiam bo muszę coś załatwić po spotkaniu a nie chce mi sie tego nosić i odbieram sobie to innym razem. Sama zaproponowałam mojemu chłopakowi przestawienie mebli żeby ''odświeżyć'' pomieszczenie - stwierdził, że sam by na to nie wpadł a pomysł bardzo dobry Wszystko zależy od faceta mojemu to odpowiada w 100.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.09.2016 17:52
Co za bzdury! Z facetem często gotujemy w jego mieszkaniu i jeśli widzę, że w jego kuchni nie ma czegoś, czego potrzebuję i na co dzień używam (np. blacha do pieczenia, rękawice kuchenne, łopatka) to kupuję i on mi nigdy nie ma tego za złe. Po prostu wie, że tego używam i jest mi to potrzebne. A nie jest to objaw panoszenia się.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 26.09.2016 17:41
artykuł dno
odpowiedz
Karolina (Ocena: 2) 26.09.2016 16:33
Spotykałam się kiedyś z pewnym facetem, który po jakimś czasie zaprosił mnie do siebie. O mamo, co to był za syfiarz... Już pomijając ogólny brud w domu to chciałam skorzystać z toalety (siku rzecz jasna :)) Deska oczywiście podniesiona i obszczana, ale żeby tego było mało, kibel cały obsrany... nawet go zapytałam jak mu nie wstyd zapraszać kobietę do takiego chlewu.Nie było mu wstyd, to był ostatni raz, kiedy się z nim spotkałam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.09.2016 12:26
Zabrakło podpunku o robieniu kupy, przecież w kilku poprzednich artykułach na tej stonie było napisane, że facetów obrzydza kiedy kobieta to robi.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo