Gładko ogolony czy brodacz? Sprawdź, kto nadaje się na kochanka, a kto na męża!

Fatalna wiadomość dla mężczyzn pozbawionych zarostu...
Gładko ogolony czy brodacz? Sprawdź, kto nadaje się na kochanka, a kto na męża!
Fot. Thinkstock
23.09.2016

Czy nam się to podoba, czy nie, męski zarost wciąż jest w modzie. Niemal każdy facet marzy o mocnym i równomiernym zaroście. Niektórzy eksperymentują z dłuższymi brodami lub wyśmiewanymi do niedawna wąsami. Owłosienie twarzy ma im dodawać męskości, pewności siebie i stanowić jasny komunikat - nie brakuje mi testosteronu. A jak odnoszą się do tego kobiety?

Grupa naukowców przeprowadziła szeroko zakrojone badania na ten temat - donosi „Journal of Evolutionary Biology”. Ponad 8,5 tys. pań w wieku od 18 do 100 lat zaprezentowano zdjęcia przedstawicieli płci przeciwnej. Ankietowane miały za zadanie ocenić ich fizyczną atrakcyjność i określić, czy nadają się do związku na całe życie. A może tylko do chwilowego romansu.

Kto sprawdzi się w roli męża, a jaki zarost cenimy u kochanków?

Zobacz również: Typy męskiego zarostu, których nie powinien mieć ŻADEN FACET

 

 

zarost u faceta

fot. zrzut ekranu onlinelibrary.wiley.com

Naukowcy zmodyfikowali nieco to samo zdjęcie mężczyzny. Z jednej strony widzimy jego najbardziej sfeminizowaną wersję (bardziej delikatne rysy), z drugiej - 100-procentową męskość (mocna szczęka, odrobinę krzywy nos, zbliżone do siebie oczy). Następnie dodano różne typy zarostu - od gładko ogolonej twarzy do imponującej brody.

Pierwszy wniosek: Delikatna twarz i brak zarostu nie są w naszym guście. Taki facet nie nadaje się ani na jedną noc, ani tym bardziej na całe życie. Jest postrzegany jako mało atrakcyjny i niegodny zaufania.

 

zarost u faceta

fot. zrzut ekranu onlinelibrary.wiley.com

Drugi wniosek: Uwielbiamy zarost, zwłaszcza na bardzo męskich twarzach. Delikatne owłosienie uznano za najbardziej pożądane we wszystkich badanych kategoriach. Lekko zarośnięty facet to idealny materiał na chłopaka lub przelotnego kochanka.

Z kimś takim lubimy randkować, ale od poważniejszego związku oczekujemy jednak czegoś innego…

zarost u faceta

fot. zrzut ekranu onlinelibrary.wiley.com

Trzeci wniosek: Jeśli tworzyć związek i myśleć o ślubie, to tylko z brodaczem. Już nie zarost, ale solidne owłosienie twarzy kojarzy nam się ze stabilnością. Broda ma świadczyć o jego męskiej dominacji i sile.

Przede wszystkim dlatego, że broda dodaje lat, a my marzymy o prawdziwym mężczyźnie, a nie byle chłopcu.

 

zarost u faceta

fot. zrzut ekranu instagram.com/vlad_poymanov

Zgodnie z wynikami badań, pierwsza wersja to materiał na męża, druga - na kochanka.

Potwierdzasz?

Zobacz również: Dlaczego kobiety wolą facetów z zarostem?

Komentarze (7)

Ocena: 2.71 / 5
gość (Ocena: 5) 25.09.2016 03:59
Uwielbiam brody, krzywe nosy, mocne szczęki. Mój typ to 100 samiec, ale nie lubię np. śniadej cery. Raczej typ skandynawski. Polakom też niczego nie brakuje. Połączenie ciemnego zarostu + powszechnych w naszym kraju, jasno-błękitnych oczu jest bezcenne.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 24.09.2016 10:10
Ja nie lubię zarostu i co?!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2016 11:58
Miałam chłopaka ktory miał bardzo delikatne rysy twarzy, plus piękne duze niebieskie oczy. miał zarost ale dla mnie było bez róznicy go ma go czy nie, podobał mi się i taki i taki. tyle że bez zarostu to chłopaczek, wygladajacy na 17 lat, a miał 22 :D
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 23.09.2016 09:55
a mi podobają się mężczyźni o delikatnych rysach i bez zarostu
odpowiedz
JaJas (Ocena: 1) 23.09.2016 01:08
"Delikatna twarz i brak zarostu nie są w naszym guście. Taki facet nie nadaje się ani na jedną noc, ani tym bardziej na całe życie. Jest postrzegany jako mało atrakcyjny i niegodny zaufania." "Papilocie", macie spaczony gust, domyślam się, że Waszym ideałem jest "nurek śmietnikowy" z brakami w uzębieniu i po czterech piwach - to dopiero facet i na jedną noc i na całe życie. Odpowiedzi nie oczekuję,
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo