7 kobiecych zachowań, które MOCNO IRYTUJĄ facetów (Robisz to bez przerwy, a oni naprawdę tego nie znoszą!)

Nie miej do niego pretensji. On po prostu jest z Marsa.
7 kobiecych zachowań, które MOCNO IRYTUJĄ facetów (Robisz to bez przerwy, a oni naprawdę tego nie znoszą!)
Fot. iStock
17.09.2016

Nie macie wrażenia, że faceci przypominają czasami przybyszów z obcej planety? Nie bez powodu słynny poradnik dotyczący damsko-męskich relacji nosi nazwę `Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus`. Różnice w zachowaniu i postrzeganiu rzeczywistości pomiędzy kobietami a mężczyznami są źródłem konfliktów i nieporozumień. Tak już zostaliśmy stworzeni, że bardziej się uzupełniamy niż jesteśmy do siebie podobni. Zapewne każda kobieta mogłaby wymienić kilka przykładów męskich przewinień, które wywołują w niej irytację, a faceci rzeczy, których w ogóle nie rozumieją w sposobie bycia swoich partnerek. Skupmy się na tych ostatnich.

Mężczyźni zawsze będą zastanawiać się…

Dlaczego nigdy nie mamy się w co ubrać

Faceci przeważnie mają kilka ulubionych rzeczy w swojej szafie i nie przejmują się, że na kolejne wesele pójdą w tym samym garniturze. Na zakupy chodzą kilka razy w roku i można je policzyć na palcach jednej ręki. Są oczywiście mężczyźni, którzy przywiązują do wyglądu większą uwagę, ale należą do mniejszości w polskim społeczeństwie. My kobiety dokładnie pamiętamy, jaką sukienkę miałyśmy na danym weselu i kto ją widział. Poza tym często lubimy odświeżać naszą garderobę. Moda zmienia się i musimy podążać z duchem czasu.

Zobacz także: Piotr Stramowski. Najseksowniejszy polski aktor?

irytująca kobieta

Fot. Thinkstock

Dlaczego potrafimy godzinami plotkować

Kobiece ploteczki przy kawie – która z nas ich nie lubi? Nie chodzi w zasadzie o same plotki, ale świadomość, że możemy zrelaksować się w kobiecym towarzystwie z dala od mężczyzn. Śmiech, pochłanianie ciasta (odpowiedzialność zbiorowa sprawia, że wyrzuty sumienia stają się mniejsze) i chwila odpoczynku od codzienności to czasami luksus, ale powinnyśmy sobie na niego pozwolić raz w tygodniu. Faceci tymczasem zastanawiają się, `o czym one tak rozmawiają`. Mężczyźni z reguły mówią mniej, są bardziej dyskretni i przeważnie nie plotkują. Nie jest to jednak ich specjalna zasługa – tacy po prostu są z natury, chociaż zdarzają się wyjątki.

irytująca kobieta

Fot. Thinkstock

Dlaczego tak bardzo potrzebujemy czułości

Mężczyźni nie potrzebują tylu uścisków, pocałunków i zapewnień o uczuciu, co my. Są bardziej pragmatyczni niż uczuciowi. Często zasypiają od razu po stosunku, a nawet jeśli nie, to i tak nie rozumieją, dlaczego mamy ochotę się potem do nich przytulić. Dla nich jasne jest, że powiedzą raz `Kocham Cię` i wystarczy, no może przy jakiejś ważnej okazji to powtórzą, np. podczas zaręczyn, ale generalnie skąpią nam czułości. To też wynika z ich natury. Chociaż nie rozumieją naszych potrzeb, kiedy im o nich przypominamy, poprawiają swoje zachowanie i za to mają u nas plusa.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Najgorszy wzrost dla kobiety

irytująca kobieta

Fot. iStock

Dlaczego godzinami przesiadujemy w łazience

Potrzebujemy kilku godzin, żeby zrobić się na bóstwo. Prysznic, depilacja, makijaż, fryzura, paznokcie – wszystko wymaga czasu. Dlatego często nasze zabiegi przedłużają się i wywołują u mężczyzn irytację. Musimy także wybrać odpowiednią sukienkę, dobrać buty do torebki i całej stylizacji. Jeżeli Twój facet nie lubi podobnych tlumaczeń, możesz mu wynagrodzić poczucie straty czasu wspaniałym wyglądem. Wtedy faceci zazwyczaj przestają wypominać nam długi czas spędzony w łazience.

irytująca kobieta

Fot. Thinkstock

Dlaczego tak nam zależy na sformalizowaniu związku

Po prostu lubimy czuć się pewnie i nie chcemy, aby facet wpędził nas w lata. Czasami jesteśmy dla niego tylko niezobowiązującą znajomością. Gdyby od razu powiedział, że nic z tego nie będzie, mogłybyśmy w tym czasie zakochać się w bardziej godnym uwagi mężczyźnie. Faceci często nie mówią, że będąc w jakimś związku, tak naprawdę rozglądają się za innymi kobietami. Dlatego odkładają decyzję o zaręczynach i nie chcą rozmawiać o wspólnej przyszłości. Z nieformalnego związku łatwiej odejść niż bawić się w rozwody, podziały majątku, itp. My kobiety doskonale o tym wiemy i pilnujemy, czy ukochany się nami nie bawi. Przynajmniej niektóre z nas. Niestety oni tego nie rozumieją. Pośpiech jest dla nich bez sensu.

irytująca kobieta

Fot. Thinkstock

Dlaczego przeszkadza nam, gdy dyskretnie ogląda się za inną kobietą

Faceci wiedzą, że tego nie lubimy, dlatego robią to dyskretnie. Nie zawsze im się to udaje. Chociaż mężczyzna czasami obejrzy się za piękną kobietą, nie znaczy, że chciałby ją wyrwać. Poza tym faceci odłączają od siebie sferę seksualną od miłosnej. Kobiety postrzegają relacje damsko-męskie zupełnie inaczej. I tego rodzaju myślenia nie są w stanie zrozumieć.

irytująca kobieta

Fot. iStock

Dlaczego nigdy nie możmy niczego znaleźć w torebce

W naszej torebce można znaleźć wszystko, ale przeważnie wyciągamy z niej to, co nie jest nam potrzebne. Chociaż faceci z natury są bałaganiarzami, przeważnie mają porządek w swoich teczkach, saszetkach i kieszeniach. Być może wynika to z tego, że zadawalają się podstawowymi rzeczami, a my musimy tyle pomieścić w jednej podręcznej torbie. Mężczyźni przeżywają szok, gdy do niej zaglądają...

Zobacz także: 7 sposobów, by Twój chłopak NIGDY nie zakochał się w żadnej innej dziewczynie!

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.29 / 5
Gostek (Ocena: 4) 17.09.2016 21:37
Zgadzam sie :) http://konkursomaniacy.pl
odpowiedz
Gość (Ocena: 3) 17.09.2016 18:20
Chyba jestem z Marsa, bo nie o lubię czułości, a do ślubu mi się nie śpieszy
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 17.09.2016 09:56
Ale bzdury. Mojemu facetowi nie przeszkadza, że szykuje się do wyjścia, bo lubi jak się dla niego pomaluje i ładnie ubiorę. Poza tym faceci to takie same plotkary jak my.
odpowiedz
Mila (Ocena: 5) 15.09.2016 21:56
Muszę mieć najcudowniejszego faceta na świecie, bo nie zgadzam się z żadną z tych teorii :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie