ZDANIEM FACETÓW: „Nigdy nie związałbym się z dziewczyną o imieniu...”

Na liście znalazły się takie imiona jak: Balbina, Andżelika, Pola... Które jeszcze nasuwają im negatywne skojarzenia i dlaczego?
ZDANIEM FACETÓW: „Nigdy nie związałbym się z dziewczyną o imieniu...”
Fot. iStock
27.08.2016

Imię dziecka to kwestia, która zawsze spędza sen z powiek przyszłym rodzicom. Nie wiedzą, czy kierować się modą, tradycją, własnymi upodobaniami, czy może nadać maluchowi imię na cześć ważnego członka rodziny. Chociaż o gustach się nie dyskutuje, warto przemyśleć sprawę, żeby dziecko nie najadło się w przyszłości wstydu i nie miało problemów w życiu towarzyskim/uczuciowym. Otóż to. Okazuje się, że zarówno płeć damska, jak i męska przywiązuje uwagę do imienia potencjalnego partnera czy partnerki. Tylko tak się mówi, że ważniejszy jest człowiek i jego wnętrze. Niektóre skojarzenia są bezdyskusyjne i potrafią zniechęcić do człowieka, którego dopiero co poznaliśmy. Poza tym wiele osób jest przekonanych, że imię ma wpływ na nasz charakter. Nie wiadomo dlaczego, ale na imiona są wyczuleni zwłaszcza mężczyźni. Takie wnioski wyciągnęłyśmy z naszej sondy. Panowie bardzo chętnie odpowiedzieli na pytanie, jakich damskich imion nie lubią. Dowiedziałyśmy się, że dla niektórych mają tak duże znaczenie, że... nigdy nie związaliby się z dziewczyną o konkretnym imieniu.

Było także wielu, którzy przyznali, że gdy dowiadują się, jak kobieta ma na imię, tracą chęć na jej poznanie.

Oto wnioski. Na szczęście na liście nie ma naszych imion. A Twoje się na niej znalazło?

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Oświadczył się tanim pierścionkiem? Nie nadaje się na męża!

obciachowe imię kobiece

Fot. iStock

Mariola

`To imię jest strasznie wiejskie. Kojarzy mi się z typową sklepową Mariolką, która sprzedaje piwo` - wyznaje Radek.

Balbina

`Naprawdę nie wyobrażam sobie związku z dziewczyną o imieniu Balbina. Może być piękna, dobra i miła, ale po prostu się nie przemogę. Zresztą, jak miałbym się do niej zwracać: Balbinko?` - pyta się Szymon.

Grażyna

`To jedyne imię, którego bym nie zniósł u potencjalnej partnerki i chyba wszyscy wiemy, dlaczego. Polska Grażyna to już mit `– śmieje się Robert.

obciachowe imię kobiece

Fot. iStock

Zofia

`Jest strasznie sztywne i takie arystokratyczne. Znam kilka dziewczyn o tym imieniu. Są niezbyt towarzyskie i wyniosłe. Nie chciałbym, żeby moja dziewczyna miała tak na imię` - zwierza się Artur.

Katarzyna

`Wszystkie Kaśki, które znam, są głupie i pospolite, zupełnie tak, jak imię. To chyba najbardziej oklepane, polskie imię` - mówi Karol.

Andżelika

`Imię Andżelika kojarzy mi się z dziewczynami lekkich obyczajów. Znam jedną Andżelikę i taka właśnie jest. Niestety, ale nic już nie zmieni mojego stosunku do tego imienia` - przekonuje Czarek.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Dlaczego nastolatki w ciąży nie zasługują na współczucie?

obciachowe imię kobiece

Fot. iStock

Bogumiła

`Imię po prostu staroświeckie. A do tego wyniosłe i pompatyczne. Przyznaję, że Bogusia brzmi lepiej, ale Bogumiła sprawia, że ciarki przechodzą mi po plecach. Być może dlatego, że moja nauczycielka od matematyki miała tak na imię` - wzdycha Rafał.

Dżesika

`Chyba nikt nie ma dobrego skojarzenia z tym imieniem. Mnie osobiście przywołuje na myśl kompletne bezguście. Mam też wrażenie, że to imię jest popularne w środowiskach patologicznych. Zgodzicie się ze mną?` - pyta się Błażej.

Amelia

`W mojej rodzinie jest kilkoro dzieci i aż 3 dziewczynki mają na imię Amelia. Pamiętam, ile kłótni było z tego powodu... Dlatego nie znoszę tego imienia` - mówi Grzegorz.

obciachowe imię kobiece

Fot. iStock

Wanda

`Imię Wanda kojarzy mi się z podstarzałą ciotką, która przechowuje w kredensie wysuszone ciastka. Nie wiem, komu mogłoby przyjść do głowy, żeby nadać dziecku takie imię. Mam nadzieję, że odejdzie do przeszłości. Nie zniósłbym dziewczyny z takim imieniem` - mówi Adrian.

Pola

`Imię Pola jest po prostu nieładne. W ogóle nie lubię krótkich imion, ale tego w szczególności. Kojarzy mi się z nazwą jakiejś firmy AGD, maszyny, w każdym razie czegoś w tym stylu` - komentuje Łukasz.

Paulina

`Mam wrażenie, że wszystkie Pauliny są chytre i przebiegłe. Miałem kilka koleżanek o tym imieniu i zaczynam wierzyć, że imię ma wpływ na charakter człowieka. Wystrzegam się dziewczyn o tym imieniu` - mówi Patryk.

obciachowe imię kobiece

Fot. iStock

Sonia

`Sonia to imię dla psa i nic nie zmieni mojego zdania. Suczka znajomej tak się wabi` - przekonuje Dariusz.

Lucyna

`Typowa urzędniczka. Zgorzkniała, aseksualna i nieprzyjemna. Sam nie wiem, dlaczego kojarzy mi się w ten sposób, ale mam awersję do tego imienia` - wyznaje Mateusz.

Agata

`To imię jest okropne, takie bezduszne. Miałem kiedyś koleżankę o imieniu Agata. Straszny kujon. Nigdy nie pomagała innym, zawsze widziała tylko czubek własnego nosa. Niesmak pozostał` - wspomina Damian.

obciachowe imię kobiece

Fot. iStock

Zyta

`Kojarzy mi się z brzydkimi dziewczynami, których nikt nie chce. Zyta to prawie jak Kunegunda` - twierdzi Kamil.

Kazimiera

`To najgorsze imię ever. Piękne i delikatne kobiety powinny nazywać się inaczej. Naprawdę nigdy nie związałbym się z dziewczyną o tym imieniu. Jest jak wyrok. Uważam, że nigdy nie będzie można się do niego przyzwyczaić` - mówi Piotr.

Zobacz także: TEN sposób zwiększa Twoje powodzenie na Tinderze prawie o połowę!!!

 

Polecane wideo

Komentarze (65)
Ocena: 3.95 / 5
Ostrzega Sebastian (Ocena: 4) 07.01.2021 21:46
Moim zdaniem Oliwia, mi się kojarzy z hamską i rozpuszczoną "Księżniczką" (Slangową). W podstawuwce moja 1 znajoma, miała tak na imię, no i trauma jest na czasie... ale warzywa są wporządku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 2) 06.01.2021 18:37
To nie imię świadczy o człowieku
odpowiedz
zosia (Ocena: 1) 03.10.2020 16:39
sory ale ja mam na imie zosia i wcale nie jestem sztywna. a ty masz na imie artur i to imie jest głupie jak ty i w ogole to imie dla koos głupiego a ja jestem luzacka jak pingwiny w na fali i lpeiej spadaj
odpowiedz
hubert (Ocena: 5) 12.08.2020 15:05
naj gorsze imie to hubert
odpowiedz
Tfuj Stary (Ocena: 1) 10.08.2020 19:31
Zjebane kurwa bo Kazimiera to zajebiste imię i się odjebcie od niego!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie