Mężczyźni nie tacy święci: `Czy myślałem o zdradzie żony?`

Jak mężowie odpowiedzieli na to pytanie?
Mężczyźni nie tacy święci: `Czy myślałem o zdradzie żony?`
Fot. iStock
22.08.2016

Małżeństwo wiąże się z końcem miłosnej beztroski. Randki małżonków to prawie abstrakcja. W ich życie wkraczają codzienne troski, a uczucie niejednokrotnie zostaje poddane próbie. Brak czasu, który obecnie towarzyszy prawie nam wszystkim, oraz presja rozwoju sprawiają, że często zaniedbujemy intymne relacje. Oprócz tego pojawiają się pokusy w osobach nowych znajomych. Zawsze jest ryzyko zdrady. Nie ma co się oszukiwać, że niektórzy mężczyźni są inni. Oni dzielą się po prostu na tych bardziej podatnych na zdrady i mniej. Czasami wszystko zależy od okoliczności. Są takie kobiety, które sprowadzą na złą drogą nawet porządnego mężczyznę. Wystarczy trochę alkoholu, a do tego wspomnienie domowych problemów. Wiele zależy też od stylu życia. Jeżeli facet prowadzi intensywne życie towarzyskie i zawodowe, ryzyko wzrasta. Podróże służbowe, szkolenia, konferencje – tak naprawdę to są jedne z najbardziej sprzyjających zdradzie warunków. Poza tym, nawet jeżeli facet nie zdradził, to nie znaczy, że nie był blisko popełnienia tego haniebnego uczynku lub o nim nie myślał.

W rozmowe z kilkunastoma anonimowymi mężczyznami zapytałyśmy o kwestię zdrady. Wybrałyśmy facetów, którzy zadeklarowali, że nigdy nie zdradzili żony. Nas interesowało jednak coś innego. Czy panowie myśleli o złamaniu przysięgi małżeńskiej? Jak silna była pokusa?

Zobacz także: FACECI WYZNAJĄ: „W jej wyglądzie było coś tak wstrętnego, że musiałem ją rzucić”

zdrada męża

Fot. Thinkstock

Adrian, 28 lat

- Kocham swoją żonę i nigdy nie myślałem o tym, żeby ją zdradzić. Zdarzały mi się jakieś jednorazowe fantazje, ale nigdy bym ich nie zrealizował. Żona jest dla mnie najpiękniejszą i najważniejszą kobietą w życiu. Mam nadzieję, że tak będzie już zawsze.

Przemek, 25 lat

- Jestem w związku małżeńskim dopiero od roku, więc na razie jeszcze się tym nie nacieszyłem. Nie wyobrażam sobie zdrady.

zdrada męża

Fot. Thinkstock

Marcin, 32 lata

- Nie mam długiego stażu małżeńskiego, ale owszem, przeżyliśmy już kilka upadków. Wszystko zmieniło się, kiedy na świat przyszedł nasz syn. Żona wyraźnie się zaniedbała. Przytyła, przestała robić makijaż, zdarzało się, że nie goliła nóg... To zniechęca facetów. Byłem cierpliwy, ale w pewnym momencie zaprzestaliśmy współżycia. W pracy akurat zatrudnili kilka młodych, atrakcyjnych stażystek. Jedna nawet próbowała ze mną flirtować i zacząłem myśleć o zdradzie, ale nie chciałem rujnować małżeństwa. Dobrze zrobiłem. Żona wkrótce wróciła do formy.

Mikołaj, 27 lat

- Co za pytanie. Każdy facet myśli o zdradzie. Owszem kochamy nasze kobiety, ale zastanawiamy się, jakby to było na chwilę z inną partnerką, zwłaszcza gdy poznajemy atrakcyjną dziewczynę. Myślę, że pokusa trójkąta byłaby trudna do odparcia...

Zobacz także: 10 wstrętnych rzeczy, które ciągle robią kobiety, a facetów totalnie to obrzydza

zdrada męża

Fot. Thinkstock

Radek, 29 lat

- Prawdę powiedziawszy myślałem nie raz... Na świecie jest wiele pięknych kobiet i czasami pokusy były naprawdę silne. Myślę, że powstrzymało mnie tylko to, że tamte znajome nie były mną wystarczająco zainteresowane.

Wojtek, 31 lat

- Od czasu do czasu zdarza mi się obejrzeć za jakąś wyjątkowo atrakcyjną dziewczyną, zresztą chyba jak każdemu mężczyźnie. Nie czuję się winny, bo wiem, że wy kobiety też tak macie. To zupełnie naturalne. Nigdy jednak nie myślałem o zdradzie. Traktuję małżeństwo poważnie.

zdrada męża

Fot. iStock

Krzysztof, 30 lat

- Nie spotkałem jeszcze kobiety, która pociągałaby mnie bardziej niż żona. Mam nadzieję, że ona czuje podobnie. Nie brałem pod uwagę zdrady. Nigdy.

Florian, 29 lat

- Ożeniłem się jako nastolatek. Od tamtego czasu przeżyłem jedną fascynację inną kobietą i wtedy faktycznie myślałem, żeby poddać się temu uczuciu. Zwyciężył jednak rozsądek. Chyba przyczyniła się do tego postawa tamtej dziewczyny. Zauroczyłem się, ale jej w ogóle nie przeszkadzało, że mam żonę i dziecko. Zachęcała mnie na wszystkie możliwe sposoby. To trochę mnie zniesamczyło i dało do myślenia.

zdrada męża

Fot. Thinkstock

Andrzej, 26 lat

- Szczerze powiedziawszy, jestem bardzo szczęśliwy w małżeństwie. Zdrada to dla mnie w tym momencie abstrakcja.

Czarek, 28 lat

- Nie, nie myślałem, ale też nie miałem ku temu większych okazji. Pracuję z mężczyznami i bardzo rzadko kogoś poznaję. Obracam się z żoną w tym samym towarzystwie.

zdrada męża

Fot. Thinkstock

Mateusz, 28 lat

- Kilka razy się zdarzyło, ale nazwałbym je raczej fantazjami. Kocham swoją żonę. Mamy udane życie seksualne i oby tak było już zawsze. Zdaję sobie sprawę, że mogą pojawić się pokusy, zarówno w moim, jak i jej przypadku. Obyśmy wytrwali w tym małżeństwie. Wierzę, że dzięki wspólnym staraniom jest to nawet więcej niż prawdopodobne.

Łukasz, 30 lat

- Małżeństwo jest dla mnie bardzo ważne. Nie dopuszczam do siebie takich myśli i unikam sytuacji, które mogłyby wiązać się z pokusami. Mam nadzieję, że moja żona również.

zdrada męża

Fot. Thinkstock

Krystian, 32 lata

- A czy to takie ważne, co myślę? Ważne, że nie zdradzam.

Robert, 27 lat

- Nie, nigdy nie przeżyłem podobnego dylematu i mam nadzieję, że uda mi się tego uniknąć. Kocham żonę, ale wiadomo, jesteśmy tylko ludźmi i mamy słabości. Zobowiązałem się do wierności i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jej dochować. Myśli są pierwszym krokiem ku zdradzie, więc trzymam je w ryzach.

Zobacz także: Czy to Ten Jedyny? (Po tym teście nie będziesz już miała żadnych wątpliwości)

Komentarze (12)

Ocena: 5 / 5
A. (Ocena: 5) 25.08.2016 12:46
Może zapytajcie panów w wieku 40+ co myślą o zdradzie, a nie tych co ledwo zawarli związek małżeński.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2016 16:16
A ja jestem pewna mojego narzeczonego, naprawdę. Kiedyś miałam fiksa że " może mnie zdradzi" ale jednak z biegiem lat zobaczyłam że to nie ten typ. Dla niego zdrada to koniec związku, nawet swojej mamie nie mógł wybaczyć że ta wybaczyła jego ojcu zdradę. On nie uznaje usprawiedliwiania zdrady. Mówimy sobie o swoich pragnieniach, jak jest coś nie tak od razu to rozwiązujemy, uwielbiamy swoje ciała mimo że moje jest trochę zmęczone po chorobie. Po pracy od razu wraca do domu, nawet na imprezy z kolegami nie chce wychodzić bo woli spędzić czas ze mną , może traifł mi się ideał a może jestem nawina nie wiem :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2016 12:36
Bullshit - ja na szczęście nie jestem mężatką, ale mogę wam powiedzieć jedno - Wasi faceci zdradzają Was na potęgę! i tak, mówię głównie o tych, co się zarzekają "że jej mąż taki nie jest i żeby nie wrzucać wszystkich do jednego worka".
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 22.08.2016 12:32
To, że ktoś myśli o zdradzie, a nawet o tym fantazjuje, nie znaczy jeszcze, że to zrobi.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.08.2016 10:39
Jak babki kuszą facetów to oni zdradzają swoje żony... Wczoraj weszlam na bloga HELP I HAVE NOTHING TO WEAR i tam jest prawdziwa burza o to ze blogerka nosi skandalizujaco ciasne ubranie, że ma "cameltoe" i sie jej wszystko wrzyna w posladki. Czy to nie jest kuszenie? Jak facet takie cos widzi to musi zdradzć!!!!!!!!!!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo