7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o mężczyznach

Faceci są zdolni do ogromnego poświęcenia w imię miłości, boją się odrzucenia i mają kompleksy. Co jeszcze ukrywają?
7 rzeczy, które każda kobieta powinna wiedzieć o mężczyznach
Fot. iStock
20.08.2016

W okresie dziecięcym chłopcy i dziewczynki są dla siebie po prostu towarzyszami zabaw. Oczywiście zauważają różnice w wyglądzie i zdają sobie sprawę z podziału na słabszą i silniejszą płeć (`Ty nie dasz rady, jesteś dziewczyną!`). Poza tym komunikacja przebiega bez większych komplikacji. Sytuacja zmienia się w okresie dojrzewania. Nagle nie wypada się wszystkim kąpać na golasa w jeziorze, bo dziewczynom zaczynają rosnąć piersi. U chłopców pojawia się zarost i mutacja. Dawni kompani zaczynają coraz częściej łączyć się grupami według płci, podczas spędzania wolnego czasu. Uświadamiają sobie również, że pomiędzy nimi jest coraz więcej różnic i zaczynają się wzajemnie fascynować. W tym momencie komunikacja zaczyna być skomplikowana.

Nam, kobietom, naprawdę trudno zrozumieć mężczyzn. Zastanawiamy się, co w danej chwili myślą, czy zamierzają się do nas odezwać, a jeśli tak, co powiedzą. W głowie mamy gotowych kilka scenariuszy, ale po chwili okazuje się, że oni robią coś zupełnie nieoczekiwanego.

Kiedy już dochodzi do związku i wszystko wydaje się grać, oni znowu zaskakują. I jak tu nie zwariować z mężczyznami? Świat bez nich z pewnością stałby się bardziej szary. Żeby jednak cieszyć się ich odmiennością, a jednocześnie nie oszaleć, trzeba zdać sobie sprawę z kilku rzeczy. Co tak naprawdę musimy wiedzieć o mężczyznach?

Zobacz także: BEZ CENZURY: Najgorsza rzecz, o jaką poprosił mnie mój chłopak

męski świat

Fot. Thinkstock

Mocno przeżywają zranienia

Na zewnątrz są tą bardziej stabilną i zrównoważoną płcią, wnętrza mają jednak tak kruche, jak kobiety. Faceci, podobnie jak my, mocno przeżywają rozstania i porażki. Cierpią jednak w milczeniu, bo utarło się, że im nie wypada okazywać emocji. Tak naprawdę trzeba uważać, co i w jaki sposób im się mówi. Słowami można doprowadzić do tego, że zaczną wątpić we własne siły. Brak akceptacji czy ironiczne uwagi partnerki sprawiają, że zaczynają szukać zrozumienia u innej kobiety.

męski świat

Fot. Thinkstock

Oceniają kobiety, czy nadają się na partnerki

Chociaż żaden facet się do tego nie przyzna, kiedy poznaje kobietę, od razu ją ocenia, czy nadaje się na partnerkę. Najpierw oczywiście taksuje wzrokiem wygląd i kiedy szybki przegląd okazuje się pomyślny, zaczyna się zastanawiać, czy ta kobieta zalicza się do gatunku łatwych. Nie znaczy to, że takie dziewczyny nie mają szans – im faceci również poświęcają wiele uwagi. Na żony wybierają jednak inne osoby. Było miło, dzięki, przyjemnie spędziliśmy czas, ale na razie nie chcę się angażować. I tyle w temacie.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Kilka słów do kobiet, które brzydzą się seksu oralnego

męski świat

Fot. Thinkstock

Pomimo miłości, fantazjują o innych kobietach

Faceci potrafią kochać ponad życie, ale ich fantazje są niezależne od uczuć. Możesz nie wiedzieć, ale fantazjują o Twojej najlepszej kumpeli albo sąsiadce, za którą nie przepadasz. Pocieszające jest to, że nie wszyscy zdecydowaliby się na realizację podobnych marzeń. Po pierwsze z powodu uczuć, o których już wspomniałyśmy, a po drugie dlatego, że mają zasady. Niestety jeżeli chodzi o wyobrażenia, mężczyżni często uważają, że nie robią w ten sposób nic złego.

męski świat

Fot. Thinkstock

Boją się kobiet

Trzeba zaznaczyć, że nie boją się kobiet samych w sobie, ale tego, co mogą im zrobić. Po pierwsze, mogą ich odrzucić. Dziewczyny, które mają wypisane na czołach `Nie zbliżaj się`, mogą długo szukać partnera życiowego, niezależnie od urody i dobrego charakteru. Odrzucenie to dla faceta cios poniżej pasa. Mężczyźni boją się także porównań, które osoba kobiety mogłaby im zafundować. Większość z nich (zdarzają się wyjątki) wybierze na towarzyszkę dziewczynę, która nie zagraża ich poczuciu pewności siebie. Źle reagują, kiedy kobieta lepiej zarabia i ma większe osiągnięcia niż oni.

męski świat

Fot. Thinkstock

Pragną kochać i być kochani

Facet jest spragniony miłości tak samo, jak każda kobieta. Źle czuje się bez drugiej połówki i cierpi, gdy jest związku z oziębłą partnerką. Mężczyźni lubią przytulanie, pocałunki oraz inne sposoby wyrażania uczuć przez kobietę. Wszystko ma oczywiście swój umiar i powinno odbywać się w przestrzeni zamkniętej, z dala od innych osób. Brak troski o mężczyznę i nieokazywanie mu swojego zaangażowania w relację może sprawić, że zacznie szukać miłości gdzie indziej. Faceci na dłuższą metę lgną do ciepłych i uczuciowych kobiet.

męski świat

Fot. iStock

Mają kompleksy

Tak naprawdę robią dobrą minę do złej gry, ale gdy widzą atrakcyjną kobietę, od razu zaczynają się zastanawiać, czy w ogóle zwróci na nich swoją uwagę. Największe kompleksy mężczyzn dotyczą wzrostu i rozmiaru narządów płciowych, jeśli chodzi o wygląd fizyczny. Znaczenie mają też zarobki oraz osiągnięcia. Niedostatki, które w sobie dostrzegają, próbują tuszować i pokazują światu, jacy to nie są męscy i przebojowi. Za tą maską mogą jednak skrywać brak wiary we własne siły oraz inne obawy. Ich niepewność da się jednak zauważyć i sprytna kobieta będzie potrafiła to wykorzystać. W końcu co za facet nie ulegnie kobiecie, która uważa, że jest wspaniały pod względem od zawsze wywołującym w nim poczucie niższości?

męski świat

Fot. Thinkstock

Są w stanie wiele poświęcić dla kobiety

Mężczyzna, który naprawdę kocha, zrobi wszystko, żeby zdobyć ukochaną. Przemierzy morze, wybuduje dla niej dom, a nawet poświęci karierę, jeżeli ta będzie przeszkodą. To poświęcenie wypływające z ogromu uczuć przejawia się także w codzienności. Facet pokroi cebulę do obiadu, ponieważ jego dziewczyna nie znosi tego robić i wyda ostatnią złotówkę na jej ulubione perfumy. Szczęście kobiety jest jego szczęściem. Szkoda, że kobiety mające takich mężczyzn zazwyczaj ich nie doceniają.

Zobacz także: Żadna silna kobieta nie zrobi TYCH rzeczy dla swojego mężczyzny!

 

Komentarze (13)

Ocena: 5 / 5
mala (Ocena: 5) 01.09.2016 18:14
Osobiście byłam zakochana w swoim facecie bez opamiętania, a on i tak ode mnie odszedł…. Byłam załamana, lecz przypadkowo trafiłam na strone biala-magia.pl gdzie zamówiłam rytuał na jego powrót… i wrócił się do mnie po niecałych 2 miesiącach. Jestem szczęsliwa, aczkolwiek nie potrafię do konca zapomnieć tego że odszedł ode mnie wcześniej bez powodu.
odpowiedz
potrawka z kurczaka (Ocena: 5) 20.08.2016 16:26
mówiąc wprost to zapomnacie o najgorszym- jak się facet w łóżku nie sprawdzi, czuje źle albo w ogóle ma pałkę niestałkę, to nie wolno pod żadnym pozorem go urazić, nawet najdrobniejszym słowem bo będzie rozdarte serce przez najbliższe 10 lat :P najlepiej powiedzieć, że się go kocha i w podskokach przed kompa, zamówić iqman i liczyć na to, że uzna to za świetne rozwiązanie :D
odpowiedz
Ja (Ocena: 5) 20.08.2016 09:29
BYć moze to i prawda co jest napisane w artykule, faceci są uczuciowi i dumni ale obecnie większośc myśli tylko o przer...chaniu kolejnych dziewczyn, mało jest stabilnych uczuciowo. Sama mam chłopaka, które, na go poznałam przez neta. Na pierwszym spotkaniu pocałował mnie w rękę co mnie zaszokowało hehe, moją pierwszą myślą było to że jest dziwny i bardzo nieśmiały, jednak dałam mu szansę i jest cudowny, nigdy nie słyszałam żeby określił w brzydki sposób dziewczynę, dla mnie jest czuły i wierny. Co mnie w nim denerwuje? a no to że bywa strasznie leniwy i co tydzien musi mieć zaliczoną impreze, beze mnie, bo zwykle wracam z roboty o 23, ale z kumplami których ba bardzo wielu. Jestem zazdrosna ale co mam mu powiedzieć? zabronić? Ehhh....
zobacz odpowiedzi (10)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo