Wiemy, ile lat będzie miał Twój partner, kiedy Cię zdradzi. A nawet w jakim miesiącu się to stanie!

Statystyki są nieubłagane. Właśnie w tym momencie skok w bok jest najbardziej możliwy.
Wiemy, ile lat będzie miał Twój partner, kiedy Cię zdradzi. A nawet w jakim miesiącu się to stanie!
Fot. Thinkstock
05.08.2016

Podobno faceci zdradę mają we krwi. Coraz częściej ze smutkiem stwierdzamy, że niewierność partnera to nie kwestia czy, ale kiedy się to wydarzy. Aż chciałoby się zaprzeczyć i zapewnić, że wszystko będzie dobrze, ale statystyki na to nie pozwalają. Większość związków się rozpada, a nowej miłości szukamy na długo przed rozstaniem. Pytanie tylko - czy można przewidzieć, kiedy to się stanie?

Z badania przeprowadzonego przez jeden z brytyjskich portali kojarzących ze sobą zajętych ludzi wynika, że tak. Sondaż przeprowadzony na dużej grupie użytkowników udowodnił, że najczęściej skaczemy w bok w tym samym momencie. Chodzi o konkretny wiek, dla kobiet i mężczyzn dokładnie ten sam. Nie jest przypadkowy, bo na tak duże zmiany decydujemy się w specyficznej chwili.

Jakiej? Zastanów się, czy na pewno chcesz wiedzieć, kiedy z dużą dozą prawdopodobieństwa zostaniesz zdradzona. Lub sama zdradzisz…

Zobacz również: Czy zdrada to tylko seks? NIE! Niewierność według kobiet to również...

 

przyczyny zdrady

fot. Thinkstock

Analizując dane udostępnione przez użytkowników, badacze z portalu Illicit Encounters doszli do wniosku, że najbardziej niebezpieczny jest jeden moment. To 39. urodziny. Właśnie w tym wieku zdradzamy najczęściej. Dlaczego? Najprawdopodobniej uwierzyliśmy w to, że prawdziwe życie zaczyna się po czterdziestce. Jeśli nie czujemy się usatysfakcjonowani w związku, to podobno idealna chwila na zmiany.

Na drugim miejscu znalazły się 49. urodziny. Wtedy zdradzają osoby, które nie zdecydowały się na to 10 lat wcześniej i marzą o drugiej młodości po pięćdziesiątce. Najniższe miejsce podium zajmuje wiek 29 lat. Zasada ta sama - trzydziestka wydaje nam się przełomem, więc warto ją uczcić nowym związkiem.

Nie trzeba się długo zastanawiać, żeby zauważyć pewną zależność

Zobacz również: Sprawdzasz telefon swojego chłopaka? Zdrada wisi w powietrzu!

przyczyny zdrady

fot. Thinkstock

Ku zaskoczeniu badaczy, zdradzamy przede wszystkim wtedy, kiedy nasz wiek kończy się dziewiątką. I to bez względu na to, czy chodzi o wspomniane 29., 39. czy 49. urodziny. Równie niewierni są 19-latkowie i osoby na rok przed sześćdziesiątką. Jeśli Twój partner jest w podobnym wieku - lepiej uważnie go obserwuj.

To jednak nie wszystko, czego dowiadujemy się z sondażu. Przy okazji określono również miesiące najbardziej sprzyjające niewierności. Okazuje się, że do zdrad najcześciej dochodzi w lipcu, czerwcu i wrześniu. Dalej jest styczeń, maj i sierpień. Najmniejsze ryzyko zdrady występuje w lutym i kwietniu.

A dlaczego w ogóle szukamy szczęścia w ramionach kogoś innego, skoro tworzymy teoretycznie udany związek?

przyczyny zdrady

fot. Thinkstock

Użytkownicy portalu kojarzącego osoby w związkach małżeńskich, które mają ochotę na romans, ujawnili skąd bierze się zdrada.

1. Nudne życie seksualne - 76 procent odpowiedzi
2. Skorzystanie z okazji, która się nadarzyła - 54 proc.
3. Znudzenie aktualnym partnerem - 46 proc.
4. Odnowienie znajomości z dawnym znajomym poprzez portale społecznościowe - 28 proc.
5. Pragnienie zmiany - 22 proc.

Choć i tak najprawdopodobniej, kto ma zdradzić, ten i tak to zrobi.

Zobacz również: Zdrada może nieść... korzyści!

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.08.2016 17:26
racja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.08.2016 11:51
tyle osob zdradza (niestety prawie wszyscy, niezależnie od plci), wiec nie rozumiem dlaczego ludziom przeszkadza to, że ktos nie wierzy w bajeczki o pieknej milosc i woli przejsc przez zycie sam (majac przyjaciol albo nawet glupiego kota) spelniajac sie w innych dziedzinach. szkoda nerwow na to wszystko.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo