Jak korzystać z Instagrama, kiedy jesteś w związku?

15 rzeczy, o których każda zakochana Internautka powinna pamiętać.
Jak korzystać z Instagrama, kiedy jesteś w związku?
Fot. Thinkstock
15.08.2016

Współczesny związek młodych ludzi coraz trudniej wyobrazić sobie bez nowoczesnych technologii. Portale społecznościowe i najróżniejsze aplikacje stały się dla nas chlebem powszednim. Do tego stopnia, że jeden nieostrożny ruch w świecie wirtualnym potrafi realnie wpłynąć na relacje międzyludzkie. Można się z tego śmiać, ale nieprzemyślany „lajk” lub komentarz mogą doprowadzić do kryzysu w relacji.

Zjawisko to dostrzega serwis „Elite Daily”, na łamach którego pojawił się zaskakujący poradnik - „Jak korzystać z Instagrama, jeśli masz chłopaka?”. Wbrew pozorom, to wcale nie takie oczywiste. W miłości nie na wszystko możemy sobie pozwolić. Konieczne jest samoograniczanie się, żeby przypadkiem nie zranić drugiej połowy. A o to, jak pokazują konkretne przykłady, naprawdę nietrudno.

Sprawdź, jak być królową Insta i przy okazji nie stracić ukochanego!

Zobacz również: Joanna Kuchta: „Księżniczka Instagrama”, która ma niemal MILION fanów!

 

jak nie stracić chłopaka

fot. Thinkstock

1. Nie lajkuj zdjęć przystojnych facetów

Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego. Twój chłopak z oczywistych powodów poczuje się zagrożony i zazdrosny. Tylko nim powinnaś się zachwycać.

2. Nie lajkuj zdjęć swojego byłego

To oznacza zdradę. Jeszcze nie fizyczną, ale emocjonalną. Nikt nie zagwarantuje, że na tym się skończy. Najlepiej w ogóle przestań go obserwować.

3. Nie przesyłaj prywatnych wiadomości nieznajomym facetom

Jeśli jesteś w związku, na którym Ci zależy, nawet nie powinnaś o tym myśleć, a co dopiero działać. Prywatne zdjęcie to forma współczesnego flirtu.

jak nie stracić chłopaka

fot. Thinkstock

4. Nie dodawaj zdjęć ze swoim byłym

Nawet jeśli aktualny chłopak nie wie, jak tamten wygląda. To prędzej czy później wyjdzie na jaw. Zamknij wreszcie ten rozdział albo do niego wróć. Zdecyduj się.

5. Nie flirtuj w komentarzach

W cyberprzestrzeni nic nie ginie. Jeśli Twój chłopak obserwuje Cię na Instagramie, łatwo trafi do takiej publicznej wymiany zdań. Ignoruj wszystkie zaczepki płci przeciwnej.

6. Nie czepiaj się zdjęć swojego chłopaka

Kiedy dodaje fotki, na których wygląda wręcz wyzywająco, dyskomfort jest reakcją oczywistą. Związek z Tobą to jednak nie powód, by zupełnie wycofał się z Sieci.

Zobacz również: Anorektyczki z Instagrama: Szukają akceptacji czy pomocy?

jak nie stracić chłopaka

fot. Thinkstock

7. Nie zmuszaj go do publikowania wspólnych zdjęć

Niektóre z nas koniecznie chcą się w ten sposób pokazać. Myślimy, że fotka z chłopakiem zniechęci wszystkie potencjalne podrywaczki i sprawi, że pozostanie Twój na zawsze. To nie tak działa.

8. Nie wściekaj się na niego, że na fotkach wygląda jak singiel

Zawsze sam, selfie w lustrze, na łóżku, odkryta klatka piersiowa. Być może to tylko forma ekshibicjonizmu, a nie sposób na podrywanie innych dziewczyn. Daj mu się uzewnętrznić.

9. Pamiętaj, że to jego konto

Nie masz na nie wpływu i wręcz nie powinnaś. Niech każdy odpowiada za to, co publikuje. Jesteśmy dorosłymi i wolnymi ludźmi. Nie ma w tym nic złego.

jak nie stracić chłopaka

fot. Thinkstock

10. Nie lajkuj zdjęć jego byłej

On prędzej czy później się o tym zorientuje i raczej nie uzna tego za komplement. To raczej Twój sposób na przedstawienie się jej i danie do zrozumienia, że zajęłaś jej miejsce.

11. Nigdy nie potępiaj go publicznie

Zdjęcie ze smutną miną i wywód na temat tego, jak bardzo Cię zranił, na pewno nie poprawi sytuacji. Za to niemal na pewno pogłębi kryzys i doprowadzi do rozstania.

12. Uważaj, kogo lajkujesz

Czasami palec aż swędzi, żeby polubić kolejne zdjęcie przystojniaka z Internetu. W umiarze może to być nawet do zaakceptowania, ale tak żywiołowa reakcja na każdą jego publikację to już zły znak.

jak nie stracić chłopaka

fot. Thinkstock

13. Nie wypominaj mu starych zdjęć

To, że kiedyś był z inną i się z nią rozstał, nie oznacza, że powinien całkiem wymazać ją ze swojego życia. A przynajmniej usunąć wspólne zdjęcia. To jednak część jego historii.

14. Nie obrażaj się, kiedy nie polubi Twojego zdjęcia

Czy to naprawdę jego obowiązek? Powinnaś się cieszyć, bo najprawdopodobniej nie przesiaduje na Instagramie tyle czasu, co Ty. Niech docenia Cię w realnym życiu.

15. Pamiętaj o jego prywatności

Nie ma nic gorszego, niż hurtowe dodawanie zdjęć z chłopakiem. On najprawdopodobniej wcale sobie tego nie życzy, ale nie wie, jak Ci o tym powiedzieć. Pozwól mu pozostać w cieniu.

Zobacz również: Dlaczego zerwania w czasach mediów społecznościowych są najgorsze?

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 15.08.2016 15:39
W ogóle nie rozumiem jak dorośli ludzie mogą z tego korzystać... Nastolatki (dziewczyny) rozumiem, ale dorośli faceci? W życiu nie związałabym się z takim narcyzem.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.08.2016 15:35
Jak najlepiej? Najlepiej wcale.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2016 12:55
On może wstawiać co chce, z kim chce, gdzie chce... ty nie powinnaś wstawiać zdjęć z żadnym facetem :/
odpowiedz
Grażynka (Ocena: 5) 15.08.2016 11:25
ale głupoty i brednie... niczym dla nastolatek
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo