Najczęstsze kłamstwa kobiet: „Z nikim nie było mi tak dobrze”, „Uwielbiam twoich kumpli”, „Zawsze jestem z tobą szczera”

Te kłamstwa są niby niewinne, ale ukazują całą prawdę o kobiecej naturze.
Najczęstsze kłamstwa kobiet:  „Z nikim nie było mi tak dobrze”, „Uwielbiam twoich kumpli”, „Zawsze jestem z tobą szczera”
Fot. Thinkstock
15.08.2016

W każdym, nawet najlepszym związku zdarzają się drobne kłamstwa, zarówno ze strony kobiet, jak i mężczyzn. Jeżeli jednak chodzi o blefowanie w mało istotnych sprawach, są one bardziej domeną kobiet. W przypadku grubych przekrętów – statystyki najczęściej wskazują na mężczyzn.

Mówi się, że bez prawdziwego zaufania relacja nie przetrwa, ale mimo niektórych kłamstw, zakochani dalej są ze sobą. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy się wydadzą oraz rodzaju kłamstwa. Jeżeli chodzi o zdradę, niedopilnowanie ważnej sprawy lub jakikolwiek sposób zranienia uczuć, sprawa jest poważna. Drobne kłamstwa, nie mają aż takiego znaczenia, mało tego, trudno je wykryć. Gdyby do tego doszło, jest niewielkie ryzyko, że relacja zostałaby zakończona.

Po przejrzeniu zagranicznych forów internetowych, wytypowałyśmy kilka najczęściej powtarzających się kobiecych kłamstw – tych, które można zaliczyć do kategorii niewinnych. Jeżeli wierzyć opiniom specjalistów, przydarzają się każdej kobiecie będącej w związku.

Zobacz także: Czego faceci nie mówią kobietom przed ślubem?

kłamstwa w związku

Fot. Thinkstock

`Dziś nie mam czasu się z Tobą spotkać`

Kobieta może uwielbiać swojego mężczyznę, ale czasami na jego propozycję spotkania mówi `Nie`, nawet jeżeli nic nie zaplanowała na dany wieczór. Wynika to z potrzeby spędzenia czasu w samotności. Może ma ochotę poczytać książkę, przesłuchać nową płytę albo obejrzeć film... Gdyby powiedziała facetowi, jaka jest prawdziwa przyczyna, mógłby tego nie zrozumieć i obrazić się. Zresztą gdyby on wyznał pewnego dnia partnerce, że woli spędzić popołudnie na rybach niż z nią, również nie spotkałby się z entuzjazmem.

kłamstwa w związku

Fot. Thinkstock

`Wcześniej nie widziałam tego filmu`

To kłamstwo również często się powtarza. Wynika ono jednak z miłości do faceta. Podczas wybierania filmu na wieczorny seans filmowy, dziewczyny zauważają, jak bardzo ich faceci chcieliby obejrzeć konkretny film. Wcześniej umawiali się jednak, że obejrzą dzieło, którego żadne z nich nie widziało wcześniej. Widząc nadzieję na twarzy ukochanego, kobiety odpowiadają `Wcześniej nie widziałam tego filmu`.

Zobacz także: Polacy czy obcokrajowcy - z kim wolisz się związać?

kłamstwa w związku

Fot. Thinkstock

`Z nikim nie było mi tak dobrze`

Było, a może nie było... Czasami wypowiadamy kłamstwa dla dobra związku, nawet jeśli poprzedni był pod jakimś względem bardziej satysfakcjonujący. Cóż nie wyszło, trzeba żyć dalej i zapewniać aktualnego partnera, że jest najlepszy ze wszystkich facetów, jakich miałaś do tej pory. Co z tego, że Twój pierwszy facet całował o wiele lepiej, a kolejny był zaradniejszy finansowy i co tydzień kupował Ci kwiaty bez okazji. Wiedza może zranić, a tego normalna dziewczyna nie chce dla swojego faceta. Kocha go, pomimo wad.

kłamstwa w związku

Fot. Thinkstock

`Nigdy bym Cię nie okłamała`

To akurat bezczelne kłamstwo, bo każdy człowiek jest do niego zdolny i chyba jeszcze takiego nie było, który by nie skłamał. Bardzo często wynika z wcześniejszego kłamstwa. Facet coś podejrzewa, ale dziewczyna bardzo nie chce, żeby jej sekret wyszedł na jaw. Wtedy posuwa się do kolejnego i mówi, że nigdy by go nie okłamała. Trzeba przyzanać, że my kobiety czasami naprawdę jesteśmy perfidne...

kłamstwa w związku

Fot. Thinkstock

`Masz naprawdę świetny styl`

Nie ma wielu facetów, którzy potrafią się dobrze ubrać, o własnym stylu lepiej nie wspominać. Niektóre dziewczyny wyznawały w komentarzach, że nie raz załamywały ręcę, kiedy widziały swoich facetów ubranych do wyjścia. Na ich pytanie, jak wyglądają, odpowiadały, że świetnie, a zaraz potem kombinowały i szukały wyjścia z sytuacji. Mówiły np. `Masz świetny styl, ale ja uwielbiam Cię w tej niebieskiej koszuli`. Który facet nie mięknie wobec takiego wyznania? Potem dla dziewczyny przebiera się. Grunt to znaleźć dobre wyjście z sytuacji. Facet jest zadowolony i jego partnerka też.

kłamstwa w związku

Fot. Thinkstock

`Nie mam nic przeciwko wizytom Twoich kumpli`

Jak wygląda mieszkanie po wizycie kilku facetów, którzy spędzali wieczór wyłącznie we własnym gronie? To pobojowisko składające się z pustych butelek albo puszek po piwie, kartonach po pizzy i nieświeżego powietrza. Faceci przestają myśleć o higienie, kiedy myślą, że wreszcie mają trochę luzu. Kobiety nie lubią kolegów swojego faceta, którzy zostawiają po sobie taki bałagan. Przeważnie nie lubią też wrzasków dochodzących podczas oglądania meczy. Dlatego w takie wieczory często opuszczają mieszkanie i wracają dopiero następnego dnia po fakcie. Widząc stan mieszkania, kłamią i tłumią niesmak tylko dlatego, że kochają swojego faceta, więc nie chcą go urazić ani kłócić się.

Zobacz także: Naukowcy zdradzają, co czyni nas mniej atrakcyjnymi!

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
africa (Ocena: 5) 15.08.2016 12:59
Albo jak np. facetowi opadnie to głaszczą i mówią, że nic się nie działo i to byłoby w porządku. Ale one później biegną i naśmiewają się z tego do innych. Swojego faceta należałoby wspierać, nawet jak trzeba to iQman mu kupić a nie zachowywać się tak dziecinnie. Wkurza mnie to strasznie, bo moja znajoma tak nagminnnie robi a ma naprawdę fajnego faceta który na to niezasługuje.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie