Kiedy możesz napisać do niego jako pierwsza? (I nie wyjść na desperatkę)

Zastanów się dobrze, zanim się pospieszysz. Ten błąd trudno naprawić.
Kiedy możesz napisać do niego jako pierwsza? (I nie wyjść na desperatkę)
fot. Thinkstock
24.07.2016

Czy napisać do niego pierwsza? Jak zareaguje? Czy to wypada? Czy się nie ośmieszę? Te pytania nie dają spokoju wielu dziewczynom, które poznały fajnego faceta i pragną podtrzymać z nim znajomość. Jest mnóstwo poradników, które zawierają rady, jak zachowywać się w konkretnych damsko-męskich sytuacjach. Najczęściej wynika z nich, że mężczyźni lubią, kiedy ich wybranka jest niedostępna. Gdy uda się ją zdobyć, rozpiera ich większa duma. Za nieokazywaniem zbyt dużego zainteresowania przemawiają także zasady wpajane kobietom przez mamy i babcie. Ich zdaniem to mężczyzna zawsze powinien być stroną inicjującą kontakt.

Czasy zmieniły się, a kobiety stały się bardziej odważne w miłosnych relacjach. Niektóre w ten sposbób zdobyły chłopaka albo nawet męża. Z pewnością są takie okoliczności, że dziewczyna może napisać pierwsza do faceta. Jak je rozpoznać? Odpowiedz sobie na wszystkie pytania i na podstawie wniosków podejmij ostateczną decyzję.

Zobacz także: WYZNANIA: Dlaczego nasz związek nie przetrwał?

 

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Nie działaj pod wpływem emocji

Emocje to najgorszy doradca. Pod ich wpływem można się wygłupić. Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, daj sobie czas na ochłonięcie. Zajmij się czymś praktycznym. Posprzątaj pokój albo idź na spacer. W tym czasie ochłoniesz i rozważysz wszystkie `za` i `przeciw`. Są większe szanse, że podejmiesz słuszną decyzję.

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Zadaj sobie pytanie, jak dawno się z nim widziałaś

Jeżeli widzieliście się tego samego dnia, Twója wiadomość może wyglądać na akt desperacji. To najgorsze, co mogłabyś zrobić. Możesz do niego śmiało napisać, gdy widzieliście się dzień lub kilka dni wcześniej. Weź również pod uwagę, czy była to pierwsza randka, bo w takim przypadku to on powinien odezwać się pierwszy. Jeżeli nie i zazwyczaj nie wychodzisz z taką inicjatywą, możesz odważyć się na ten krok. Udawanie kompletnego braku zainteresowania może sprawić, że on zrezygnuje z tej relacji.

Zobacz także: 21 stuprocentowych oznak, że ON CIĘ KOCHA!

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Zapytaj o opinię znajomego/przyjaciela

Ważne jest, aby poradzić się faceta, bo odpowie Ci z męskiego punktu widzenia. Będzie potrafił ocenić sytuację obiektywnie i z pewnoscią dobrze doradzi. W przypadku większych wątpliwości ten krok jest wręcz wskazany.

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Zadaj sobie pytanie, czy naprawdę musisz wysłać tę wiadomość

Dlaczego chcesz wysłać tę wiadomość? Jeżeli jesteś zdesperowana, to nie jest dobry powód. Taka relacja i tak nie będzie miała dużych szans na przetrwanie, więc musisz odrobinę wyluzować i nie uzależniać przebiegu całego swojego zycia od jednej wiadomości. Faceci wyczuwają desperackie wiadomości. Postaw się też na jego miejscu. Spróbuj odpowiedzieć sobie na pytanie, czy on chciałby dostać wiadomość od Ciebie.

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Przypomnij sobie, czy on do Ciebie pisał i jak często

Miło byłoby odwzajemnić okazane zainteresowanie. Jeżeli on często do Ciebie pisze, śmiało wyślij do niego wiadomość. Może się jednak zdarzyć, że nigdy jeszcze tego nie zrobił. W takim wypadku lepiej nie ryzykować i nie narażać się na ośmieszenie. Jeżeli będzie chciał, sam się odezwie. Weź też pod uwagę kontakt osobisty. Gdy on kilkakrotnie inicjował rozmowę na żywo, możesz mu wysłać niezobowiązujące `Cześć . Co słychać?`. W ten sposób dasz mu do zrozumienia, że chcesz podtrzymać znajomość, ale jednocześnie nie pokażesz, jak bardzo wariujesz na jego punkcie.

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Zastanów się, co tak naprawdę do niego czujesz

Czy on naprawdę Ci się podoba? Zależy Ci na rozwinięciu tej znajomości? Jeśli tak, wiesz co robić. W niektórych przypadkach, a zwłaszcza po pierwszej randce, kobiety wyolbrzymiają emocje. Sprzyja temu randkowy stres. Być może po prostu jesteś podekscytowana możliwością flirtu, a Twoje pragnienie kontaktu ma niewiele wspólnego z tym konkretnym facetem. Chodzi Ci o niego czy chęć randkowania i zawierania nowych znajomości? Jeżeli jesteś sama od dłuższego czasu, są duże szanse, że chodzi o drugą opcję. Daj sobie czas na ochłonięcie.

kiedy napisać do chłopaka

fot. Thinkstock

Zastanów się, co napisać

Napisać wiadomość w niezobowiązującym, przyjacielskim tonie, a może zaskoczyć go czymś? Wszystko zależy od tego, jak długo się znacie i ile spotkań macie za sobą. Poza tym lepiej nie pisać bez konkretnego powodu. Jeżeli nie wiesz, co zawrzeć w wiadomości, lepiej sobie odpuść. Szukanie na siłę tematu również nie jest dobrym pomysłem. Nie sprawi mu większej trudności przejrzenie Twoich zamiarów.

Zobacz także: Dlaczego kobiety zrywają? Poznaj najczęstsze powody!

 

Źródło: www.lovepanky.com

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 4.67 / 5
Iwona (Ocena: 5) 23.01.2023 11:39
Bardzo chciałabym mieć chłopaka 13lat
odpowiedz
Hhhh (Ocena: 5) 22.01.2021 13:48
Dajcie tematy jakie moge popisać z facetem
zobacz odpowiedzi (1)
Hhhh (Ocena: 5) 22.01.2021 13:48
Jakie tematy można popisać z nim
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.01.2020 17:33
Mój przyjaciel kiedy pisał z mną aaaa teraz nie chce z mną pisać czuję się taka samotna Ogólne mówił że jestem na jego ważna i tego nie czuję już zrobiłam przerwę od pisania 30 dni na Facebooku od dzisiaj nie jestem aktywna
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 16.08.2018 19:48
A jeśli to jest kolega mojej przyjaciółki, chodzi do innej szkoły, raz się z nim spotkałam ale to tak że moja bff do niego napisała bez mojej wiedzy żeby przyjechał w to miejsce co my. Prawie z nim nie gadałam bo sie wstydziłam. Mam jego nr ale nie napiszę do niego. Najczęściej moja koleżanka do niego pisze w mojej obecności. Ale co mam zrobić żeby bardziej zwrocil na mnie uwagę. Co do niego napisać?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie