Słowianka, południowa piękność, a może pieguska? Jaki typ urody przyciąga polskich facetów?

Oto wyniki sondy!
Słowianka, południowa piękność, a może pieguska? Jaki typ urody przyciąga polskich facetów?
Fot. mat. prasowe
05.07.2016

Kobiety robią co mogą, by spodobać się mężczyznom. Drogie zabiegi, treningi, godziny w butikach, u kosmetyczek, fryzjerów. Ale czy na wszystko mają wpływ? Wiadomo przecież, że płeć piękna dzieli swą urodę wg określonych wzorców. Każda z kobiet reprezentuje jakiś typ urody. Choć wszystkie są piękne, każda grupa w nieco inny sposób. Oczywiście naturę można nieco oszukać, ale czy warto? Czy panowie wybierając na randki we dwoje kierują się preferencjami, co do typu urody? Portal matrymonialny MyDwoje zapytał o to ponad 600 ankietowanych singli w badaniu „Jaki typ urody uważasz za najatrakcyjniejszy?”. Zobacz, jak mężczyzna singiel wypowiada się w tym względzie.


Słowianki otoczone przez polskich wielbicieli


Single z Serwisu zdecydowanie deklarują, że odpowiada im rodzimy typ urody. Okazuje się, że panowie chcą pozostać wierni swoim rodaczkom, bo aż 41% mężczyzn preferuje typ słowiański, czyli panie mające jasne włosy i jasne oczy. Taki rodzaj urody przypisywany jest – zwłaszcza w odległych częściach świata – właśnie reprezentantkom Polski, Ukrainy czy Rosji. Ponad 20% panów pozostaje w kontrze do swych poprzedników i wybiera panie o bardziej egzotycznej karnacji. Ciemna, orzechowa, śniada cera oraz ciemne oczy i włosy zainteresują co piątego Polaka.sonda mydwoje.pl

Fot. mat. prasowe

Panowie preferujący u kobiet ciemne włosy i ciemną oprawę oczu zdecydowanie się podzielili. Obok typu wymienionego wyżej, mężczyźni w 12 % wskazują, że marzą również o typie Królewny Śnieżki. Zapewne wychowani na kreskówkach Disney'a, nie wyobrażają sobie doskonalszej urody, jak tej pełnej doskonale połączonych kontrastów, gdzie brązowe oczy i ciemne włosy podkreślają bardzo jasną, alabastrową cerę.


Wielu adoratorów znajdą również panie w typie środkowoeuropejskim. Ponad 13% panów chciałoby wpatrywać się w niebieskie oczy pań o jasnej cerze i jasnobrązowych włosach.

Azjatki i Angielki nie znajdą męża w kraju nad Wisłą


Polacy najmniej szaleją za „Angielkami” o celtyckim typie urody (piegowata cera, złotawe lub rude włosy) 6% oraz za typem azjatyckim - oliwkowa cera, czarne włosy, ciemne oczy. Nieco zaskakuje, że także typ nordycki - bardzo jasna, blada cera i włosy, niebieskie oczy - choć blond, to jednak nie ma wielu (tylko 4,5%) amatorów wśród panów nad Wisłą.

sonda mydwoje.pl

Fot. mat. prasowe


Czego w kobietach szukają mężczyźni?


Często typ kobiecej urody preferowany jest przez danego mężczyznę ze względu na wychowanie, doświadczenia lub wzorce nabyte jeszcze w czasie dzieciństwa. Na szczęście Polki - które uznawane są za najpiękniejsze kobiety na świecie - reprezentują większość typów urody. Można wśród nich znaleźć zarówno blond i czarnowłose piękności o hipnotyzujących orzechowych oczach. Dzięki temu każdy z mężczyzn może znaleźć partnerkę, która będzie spełnieniem jego marzeń i będzie idealna właśnie dla niego.


Wypowiedź psycholog Jowity Wójcik potwierdza: Czego szukają mężczyźni w kobietach? Badania pokazują, że panowie za jeden z istotnych wyznaczników, który stanowi o tym czy jest to idealna partnerka, uznają atrakcyjność fizyczną. Taki wynik badań wynika z faktu, że mężczyźni są wzrokowcami. Nie należy jednak popadać w przygnębienie i myśleć, że tylko kobiety o nienagannej urodzie znajdą upragnionego partnera. Atrakcyjność fizyczna to pojęcie bardzo ogólne: ile typów urody damskiej, tylu mężczyzn skłonnych uznać konkretny typ za najpiękniejszy. Co ciekawe, Michael Lucas Moeller zaobserwował w swojej praktyce terapeuty, że mężczyźni mają tendencję do przypisywania paniom o danej urodzie określonych cech charakteru. Atrakcyjność fizyczna jest zatem tylko przykrywką do odnalezienia czegoś głębszego.


www.mydwoje.pl

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 3.5 / 5
pineska (Ocena: 5) 21.07.2016 19:07
Coś w tym jest, że Polki mają różne typy urody, są charakterystyczne jasne blondynki, brunetki o ciemnej karnacji i orzechowych oczach, są niskie, wysokie, ale jako kobieta, muszę stwierdzić, że Polki są faktycznie bardzo ładne. Sporo jeździłam po świecie swego czasu i zaobserwowałam, że to nie jest mit, że Polki są najładniejsze. Nie mówię tu o sobie, żebyście mnie nie odebrali jak narcyzkę, ale generalnie dziewczyny w tym kraju są ładne :) Szkoda tylko, że faceci tego nie doceniają, a może wręcz odwrotnie, doceniają za bardzo i tak często zmieniają dziewczyny... Nie mówię, że wszyscy, ale mi się akurat jakoś tak trafia :/ Już któreś z kolei ciekawe badania czytam, które przeprowadzało mydwoje, po pierwsze są to ciekawe badania, po drugie wyniki tych sond świadczą, że tam są normalni ludzie, którzy poważnie podchodzą do życia i do związków. Chyba będę musiała w końcu tam spróbować założyć konto, może w kolejnych badaniach sama będę jedną z ankietowanych...? :p
odpowiedz
Liza (Ocena: 2) 06.07.2016 17:13
Kurde zrozumcie wreszcie ,że jasne włosy i jasne oczy to nordycki typ urody. Wręcz aryjski a nie kurde słowiański.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie