10 zachowań, których MUSISZ unikać, żeby pierwsza randka nie była ostatnią

Badanie wykazało, że tego faceci nie znoszą najbardziej. Miej się na baczności!
10 zachowań, których MUSISZ unikać, żeby pierwsza randka nie była ostatnią
Fot. Thinkstock
11.07.2016

Randkowanie to sztuka. Jeśli nie potrafisz uwieść faceta w czasie pierwszego spotkania, drugiego już najprawdopodobniej nie będzie. Liczy się przede wszystkim pierwsze wrażenie. To bardzo stresujące, bo musisz uważać na każde swoje słowo i gest, żeby mu nie podpaść. A o to niestety łatwo, bo czasami nerwy zmieniają nas nie do poznania. Najlepszym dowodem na to jest ten sondaż.

Jeden z zagranicznych portali randkowych postanowił sprawdzić, co dyskwalifikuje nas w oczach wybranka. W tym celu przepytano ponad 45 tysięcy internautów z 15 krajów, którzy szukają miłości w Sieci. Chociaż mamy bardzo różne gusta, odstrasza nas niemal to samo. Uroda i dobry charakter mogą nie wystarczyć, kiedy zdarzają Ci się takie wpadki.

Kiedy randka okazuje się katastrofą? Poznaj 10 kompromitujących zachowań, przez które jeszcze długo możesz nie zmienić stanu cywilnego.

Zobacz również: Wyznania facetów: Co się dzieje, gdy kobieta naciska na założenie rodziny?

 

jak zachowywać się na randce

fot. Thinkstock

Obsesja na punkcie eks

To temat, który nigdy nie powinien pojawić się w czasie pierwszej randki. Zbyt częste wspominanie o byłym partnerze i tym, jaki był wspaniały, może świadczyć o tym, że wcale się z niego nie wyleczyłaś. Żaden facet nie chciałby z nim konkurować.

Dalekosiężne plany

Kiedy partner wydaje się w porządku, łatwo o brak umiaru. To jednak za wcześnie, by planować wspólne wakacje albo kolejne święta. A tym bardziej ślub. Wyjdziesz tylko na desperatkę, a on na pewno się przestraszy. Postaw na spontaniczność i wreszcie wyluzuj.

 
jak zachowywać się na randce

fot. Thinkstock

Nieporozumienia na tle finansowym

Nigdy nie zakładaj, że on na pewno za Ciebie zapłaci. Nie obrażaj się także, kiedy nie zgodzi się na płacenie rachunku przez Ciebie. Pozwól mu się wykazać, ale na wszelki wypadek zawsze miej przy sobie gotówkę. Ta kwestia nie może Was poróżnić.

Wulgarność

Seks to jedna z tych kwestii, które lepiej wprowadzać w życie, niż tylko o nich mówić. Przesadna otwartość w tym temacie, opowiadanie o swoich doświadczeniach i pragnieniach czy jednoznaczne aluzje mogą go zawstydzić. Pamiętaj, że jesteś damą.

Zobacz również: 8 spraw, o których Twój partner nigdy się od Ciebie nie dowie (I dobrze!)

 

jak zachowywać się na randce

fot. Thinkstock

Brak klasy

Zachowuj się tak, jak oczekujesz od niego. Zadbaj o czysty i schludny strój, nie mów z pełną buzią, unikaj wulgaryzmów, wyłącz telefon na czas spotkania i od czasu do czasu pozwól mu coś powiedzieć. On nie może się w Twoim towarzystwie męczyć.

Desperacja na punkcie związku

Możesz, a nawet powinnaś dać mu do zrozumienia, że jest w Twoim guście, ale nic ponadto. Nawet jeśli masz ogromne ciśnienie na tym punkcie, nie mów mu, jak bardzo czujesz się samotna. To, czy będziecie razem, zależy także od powściągliwości.

 
jak zachowywać się na randce

fot. Thinkstock

Brak umiaru w piciu

Nie ma nic gorszego, niż randka zakończona totalnym upojeniem alkoholowym. Jeśli przesadzisz z drinkami i zupełnie stracisz nad sobą kontrolę - możesz być pewna, że kolejnego spotkania już nie będzie. Pijaczka to kiepski materiał na partnerkę.

Znudzona mina

Nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, ale to nie powód, by pokazywać ostentacyjnie swoje rozczarowanie. Musisz się powstrzymać. Żadnego ziewania, patrzenia w ścianę i odliczania minut do końca spotkania. Wciąż jest nadzieja na cud i może wreszcie Cię sobą oczaruje.

 
jak zachowywać się na randce

fot. Thinkstock

Głupie wymówki

Jeśli chcesz zakończyć spotkanie, dwa razy zastanów się, jak to zrobić. Wspominanie o chorej babci czy kocie, czajniku pozostawionym na gazie lub przeglądzie instalacji elektrycznej w mieszkaniu brzmią wyjątkowo mało wiarygodnie.

Kontrola nad wszystkim

Zawsze pozwalaj mu się wykazać. Nie podejmuj za niego każdej decyzji - gdzie powinien usiąść, co zamówić i o czym rozmawiać. W przeciwnym razie skojarzysz mu się z jego matką, a kolejnej troskliwej opiekunki raczej nie szuka.

Zobacz również: Najgorsze rzeczy, które faceci robią na randkach

 

Polecane wideo

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie