6 cech fizycznych, którym faceci nie potrafią się oprzeć (udowodnione NAUKOWO)

Długie, kręcone włosy, wcięcie w talii, krągłe biodra. Co jeszcze?
6 cech fizycznych, którym faceci nie potrafią się oprzeć (udowodnione NAUKOWO)
Fot. Thinkstock
24.06.2016

Mężczyźnie wystarcza przelotny rzut oka na kobietę, aby zadecydować, czy mu się podoba czy nie. Faceci zwracają uwagę na kilka kluczowych szczegółów wyglądu związanych ze zdrowiem i płodnością. Potencjalną partnerkę oceniają zwłaszcza przez pryzmat macierzyństwa. Podświadomość mężczyzny szepcze mu do ucha: Czy ona będzie zdolna do urodzenia mi dzieci? Zdaniem nauki, to właśnie cechy fizyczne związane z prokreacją decydują o fizycznej atrakcyjności kobiet w oczach mężczyzn.

To seksistowskie i uwłaczające kobiecej godności? Niestety nauka nie pozostawia pod tym względem żadnych złudzeń. Do tego trzeba zwrócić uwagę, że kobiety poszukujące męża dużą uwagę zwracają na zaradność i zasobność portfela potencjalnego kandydata. Podświadomie pragną zapewnić godny byt swojej rodzinie.

Wróćmy jednak do seksualności kobiet i przyjrzyjmy się, jakie cechy wyglądu sprawiają, że płeć piękna jest atrakcyjna w oczach płci brzydkiej.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Tyle powinna ważyć idealna kobieta

 

atrakcyjna kobieta

Fot. Thinkstock

Zdrowe włosy

Długie, gęste i błyszczące włosy to oznaka zdrowia. Poza tym długie włosy są synonimem kobiecości, nawet jeżeli teraźniejsza moda próbuje z nim walczyć poprzez promowanie stylu dla mężczyzn opartego na fryzurach z długich włosów. Chcesz przykuwać męską uwagę? Regularnie odwiedzaj salon fryzjerski, zdrowo się odżywiaj i systematycznie nakładaj maseczki na włosy. Co do fryzury, najatrakcyjniejsze będą długie, lekko potargane loki.

atrakcyjna kobieta

Fot. Thinkstock

Mało makijażu

Faceci wcale nie lubią tych warstw podkładu, które na siebie nakładamy. Podobnie jak narysowanych brwi i ust, z których ścieka błyszczyk. Bardziej cenią naturalność, nawet jeżeli nie jest tak doskonała jak Twój wizerunek po nałożeniu pełnego make-upu. Kolejny raz sprawdza się zasada, że mniej znaczy więcej.

Zobacz także: Czy kłótnie w twoim związku są toksyczne?

Źródło: cosmopolitan.com

 

 

atrakcyjna kobieta

Fot. Thinkstock

Wysoki głos

Zdaniem nauki, wysoki głos kojarzy się mężczyznom z młodością i małym, kobiecym ciałem. Zarówno jeden, jak i drugi element są dla nich szczególnie atrakcyjne. Kobiety również często deklarują, że zwracają uwagę na głos mężczyzny. 

Zobacz także: Duża pupa: obiekt pożądania?

atrakcyjna kobieta

Fot. Thinkstock

Stosunek wielkości talii do bioder – 7:10

Wąskie talie zawsze cieszyły się uznaniem mężczyzn. Kobiety, które czytały `Przeminęło z wiatrem`, na pewno doskonale pamiętają, że główna bohaterka słynęła z najszczuplejszej talii w okolicy i był to ogromny powód do dumy. Czasy się zmieniły, ale faceci niekoniecznie - nadal doceniają u partnerki wąską talię, zwłaszcza jeżeli jest ona połączona z szerokimi biodrami. Tę ostatnią część ciała panowie kojarzą z płodnością kobiety. Im szersze biodra, tym większe predyspozycje do wydania na świat zdrowego potomka. Za idealne proporcje wielkości talii i bioder odpowiada stosunek 7:10.

atrakcyjna kobieta

Fot. Thinkstock

Uśmiech

Uśmiech to niema zachęta do zawarcia znajomości i jeden ze sposobów na flirt. Mężczyźni często podkreślają, że lubią radosne, roześmiane kobiety. W towarzystwie smutasek nie czują się zbyt dobrze. Poza tym uśmiech to doskonała okazja na zaprezentowanie białych zębów.

atrakcyjna kobieta

Fot. Thinkstock

Czerwone ubrania

Najlepsza będzie czerwona sukienka. Kolor czerwony jest kojarzony z pożądaniem. Naukowcy udowodnili, że wzmaga on atrakcyjność. Co ciekawe, to zjawisko jest obecne także w świecie zwierząt. Jeżeli masz wątpliwości, co założyć na randkę, powinny być już rozwiane.

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 4.4 / 5
Pablo (Ocena: 5) 19.07.2018 20:43
A mnie podobają się długie kręcone zęby
odpowiedz
ja (Ocena: 3) 05.09.2016 17:31
czerwone ubranie cecha fizyczna? Od kiedy????
odpowiedz
PiotrG (Ocena: 5) 27.06.2016 21:25
tam ładne ciałko
zobacz odpowiedzi (1)
Mężczyzna (kawaler) (Ocena: 2) 25.06.2016 00:06
Drogie Panie. Nie wierzcie w napisane tu (naukowe?) głupoty. Bądźcie naturalne i pewne swojej urody. Mężczyzn nie trzeba "podrywać" ani zdobywać. Kiedy mężczyzna zobaczy kobietę w swoim typie, sam "przybiegnie" do niej "na kolanach". Przecież to my, mężczyźni, czekamy na wasze "tak" a nie odwrotnie. Oczywiście, możliwe są rozczarowania, ale dotyczy to w równym stopniu obu stron.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2016 20:37
Jezeli chcesz być rzucona na stół już na pierwszej randce, ubierz się w czerwoną sukienkę i mów wysokim głosikiem, jak najczesciej się uśmiechaj, choć twój towarzysz wcale nie jest zabawny a dla pewności doczep treskę. Dziewczyny, tylko dzięki naturalnemu zachowaniu zainteresujecie sobą mężyznę, który was pokocha taką jaką jesteście. Nie udawajcie nikogo, bo kłamstwo ma krótkie nogi
odpowiedz

Polecane dla Ciebie