7 krępujących pytań, które on może zadać w czasie pierwszej randki

Przygotuj się na najgorsze. Rozmowa może dotyczyć wiary, pieniędzy i byłych partnerów.
7 krępujących pytań, które on może zadać w czasie pierwszej randki
Fot. Thinkstock
23.05.2016

Często mówi się, że od pierwszej randki wszystko zależy. Jeśli nie zaiskrzy, to nawet dobre chęci na niewiele się zdadzą. Bez chemii na pewno nie dojdzie do kolejnego spotkania. Nie powinno zatem dziwić, że niektórzy faceci wykorzystują sytuację i już na początku znajomości próbują wyciągnąć od nas jak najwięcej informacji. Lepiej rozczarować się od razu, niż żyć marzeniami.

Choć może to zostać uznane za bezczelne i mało taktowne, panowie nie boją się pytać wprost o najbardziej interesujące ich kwestie. Także te, o których nie masz ochoty rozmawiać. Zwłaszcza z człowiekiem, którego dopiero poznałaś. Dla nich na zwierzenia nigdy nie jest za wcześnie i pewnie stąd biorą się te niedyskretne pytania. Zamiast wierzyć w to, że nie padną, lepiej przygotować sobie odpowiedzi.

Z czego najprawdopodobniej będziesz musiała mu się tłumaczyć? Oto 7 kwestii, które najbardziej ich intrygują.

Zobacz również: W jaki sposób rozkochałam w sobie faceta? Dziewczyny zdradzają swoje patenty!

 

pierwsza randka

fot. Thinkstock

DLACZEGO JESTEŚ SAMA?

 

W tym momencie najczęściej zapada krępująca cisza, ale nie powinnaś się obrażać. Jesteście dorosłymi ludźmi i o niektórych sprawach warto rozmawiać otwarcie. Zostałaś porzucona? Nie masz się czego wstydzić. Sama doszłaś do wniosku, że to nie to? Nie krępuj się o tym wspomnieć. Nie miałaś czasu, ochoty, ani możliwości? Wal śmiało. Każdy powód, poza Twoją zdradą, jest mile widziany. Nie omieszkaj zapytać go o to samo.

 

pierwsza randka

fot. Thinkstock

OD JAK DAWNA JESTEŚ SINGIELKĄ?

 

Ta kwestia pojawia się nieprzypadkowo, a przyczyny mogą być dwie. Pierwsza - w ten sposób dowie się, czy masz dystans do świata i facetów, a może jesteś miłosną desperatką. Druga - próbuje się dowiedzieć, kiedy ostatni raz byłaś w intymnej relacji i jak bardzo potrzebujesz męskiej bliskości. Tylko od Ciebie zależy czy podasz konkretny przedział czasowy, czy ograniczysz się do zdawkowego „od jakiegoś czasu”.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

W JAKI SPOSÓB ZARABIASZ NA ŻYCIE?

 

Z kobietami o pieniądzach rozmawiać podobno nie wypada, ale niech Cię to pytanie nie zdziwi. Bo co jest złego w tym, że zainteresowany Tobą facet chciałby wiedzieć, gdzie pracujesz i jakie masz plany na przyszłość? Jeśli macie być razem, to będzie miało spore znaczenie. Poza tym droga zawodowa sporo mówi o człowieku - jego zainteresowaniach, ambicjach, oczekiwaniach czy wykształceniu. Jeśli jesteś bezrobotna - przygotuj sobie jakieś wytłumaczenie.

Zobacz również: Mocne wyznania kobiet: Koszmarna randka w ciemno...

 

pierwsza randka

fot. Thinkstock

DLACZEGO ROZSTAŁAŚ SIĘ Z BYŁYM?

 

To może zaboleć, ale nikt nie może wykluczyć, że takie pytanie nie padnie. Możliwe, że nie wprost, choć sens będzie dokładnie taki. Nie musi to oznaczać zwykłego „wścibstwa”. Wspomnienie poprzedniego związku powie mu, czego tak naprawdę oczekujesz od partnera i życia. Da do zrozumienia, czym łatwo Cię zranić i czego rzeczywiście szukasz w relacji damsko-męskiej. Jeśli zostałaś zdradzona lub porzucona - on będzie miał szansę wcielić się w rolę terapeuty.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

CZY JESTEŚ OSOBĄ WIERZĄCĄ?

 

Teoretycznie to bardzo prywatna i intymna sprawa, ale w związku może mieć ogromne znaczenie. Religijność wpływa m.in. na akceptację seksu przedmałżeńskiego, stosunek do antykoncepcji, marzenia o ślubie kościelnym i wiele innych kwestii. Jeśli jesteś bardzo wierząca - nie powinnaś się tego wstydzić. Jeśli uznajesz się za ateistkę - tym większy dystans powinnaś mieć do tego tematu. Tylko odpowiedz szczerze, bo prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

 

pierwsza randka

fot. Thinkstock

CHCIAŁABYŚ MIEĆ DZIECI?

 

Może pierwsza randka to za wcześnie na takie deklaracje, ale niektórzy mężczyźni nie mogą się powstrzymać. Kiedyś była to sprawa tak oczywista, że pytanie o nią wydawało się bez sensu. Dziś - różnie z tym bywa. Coraz więcej z nas otwarcie przyznaje się do tego, że nie lubi dzieci i nie wyobraża sobie siebie w roli matki. Oboje najprawdopodobniej nie zmienicie swoich zdań, więc lepiej poruszyć temat na początku i nie tracić czasu na kogoś, z kim tak wiele nas różni.

pierwsza randka

fot. Thinkstock

NA CO LICZYSZ PO TYM SPOTKANIU?

 

Wszystko co powiesz może zostać wykorzystane przeciwko Tobie. Teoretycznie najgorszą odpowiedzią będzie stwierdzenie, że „chciałabyś wreszcie stanąć na ślubnym kobiercu”, a najlepszą - „liczę na niezapomnianą noc”. Faceci boją się odpowiedzialności, ale nie stronią od seksu. To jednak nie powód, by już teraz grać w otwarte karty. O wiele bezpieczniej powiedzieć, że chciałaś po prostu spotkać się z ciekawym człowiekiem, albo - co ma być, to będzie.

Zobacz również: Jak przestać panikować przed każdą pierwszą randką?

 

Komentarze (11)

Ocena: 4.64 / 5
abc (Ocena: 5) 23.05.2016 21:55
Nie da się tego czytać. Non stop wyskakują te irytujące reklamy- beznadzieja !!!
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 23.05.2016 16:33
Jakby facet na pierwszej randce wypytywał o moich byłych i czy chce mieć dzieci to bym uciekła. No bez przesady!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2016 11:10
jakby mi facet na pierwszej randce zadał takie pytania, to bym się z nim więcej razy nie spotkała. pierwsza randka, czyli chyba nie znamy się dość dobrze, a mam mu opowiadać o moich byłych i jak zarabiam na życie? gdyby pytanie było ujęte "czym zajmujesz się w życiu?", to oczywiście spoko, ale zarobki, to NA PIERWSZEJ RANDCE jeszcze moja zbyt prywatna sprawa. ja też w życiu bym takich pytań nie zadała. według mnie pierwsza randka powinna być zabawą, sprawdzeniem czy mamy podobne poczucie humoru, czy fajnie nam się rozmawia, czy fajnie czujemy się w swoim towarzystwie, a nie analizowaniem, czy jak już zostaniemy małżeństwem, to będzie nam brakować do pierwszego. no bez przesady ;)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2016 09:30
Wszystkie te pytania to ja zadaję facetom :) odpowiedź na niektóre z nich może mnie bardzo zniechęcić. Potem pytam nawet o ilość dziewczyn z którymi spał, ale bardziej z ciekawości, bo sama święta nie jestem, więc właściwie nie robi mi różnicy ta liczba, ale fajnie jest wiedzieć :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2016 08:41
randki srandki, to jest łatwe, gorzej z rozmową kwalifikacyjną
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo