Drobiazgi, które facet zawsze zauważy...

Jesteś przekonana, że mężczyźni są ślepi? Te z pozoru małe rzeczy nigdy nie umkną ich uwadze...
Drobiazgi, które facet zawsze zauważy...
Fot. Thinkstock
11.05.2016

Kto zrozumie mężczyzn? To pytanie zadaje sobie co druga kobieta, która nie jest w stanie przeniknąć umysłu partnera. Bezgraniczne zdumienie budzi fakt, że facet nie zauważył zmiany w kolorze jej włosów, natomiast bez problemu spostrzegł, gdy udawała sen.

Faceci często nie dostrzegają nowych nabytków w naszej garderobie (na szczęście!), zmian w wystroju mieszkania czy szczegółów dotyczących wyglądu partnerki. Co najwyżej zdobędą się na lekkie zdziwienie i komentarz, że wygląda jakoś inaczej niż zazwyczaj.

Niektóre drobiazgi nie umykają jednak oczom płci przeciwnej, czym niejedną kobietę wpędzili w sporą konsternację. Jeżeli myślisz, że Twój facet niczego nie dostrzega, mylisz się. Nawet znad kufla piwa pitego podczas oglądania meczu ulubionej drużyny piłkarskiej jest w stanie zauważyć pewne szczegóły dotyczące wyglądu i zachowania swojej partnerki. Są takie małe rzeczy, które nigdy nie pozostaną niezauważone!

Zobacz także: Co mężczyźni myślą o kobietach, które... nie czytają książek?

na co zwracają uwagę faceci

Fot. Thinkstock

Gdy udajesz sen

Niektóre kobiety próbują wykraść trochę cennego czasu o poranku, żeby jak najdłużej pobyć z partnerem, poprzytulać się do niego i zwyczajnie pobyć w jego towarzystwie. Dlatego udają, że jeszcze śpią. Zła wiadomość – facet zawsze to wyczuje.

Gdy zetniesz włosy

To jedna ze zmian dotycząca wyglądu, którą jednak zauważają. Mężczyźni uwielbiają długie włosy. To dla nich atrybut kobiecości. Dlatego gdy nagle pojawisz się w domu z kosmykami kończącymi się na linii uszu, możesz być pewna jakiegoś komentarza. W przypadku drastycznych zmian koloru, na przykład z blond na zieleń, również.

na co zwracają uwagę faceci

Fot. Thinkstock

Mina, gdy próbujesz udawać złą, a tak naprawdę masz ochotę się roześmiać

Mężczyźni zachowują się czasami jak dzieci i potrafią wywinąć niezły numer. W głębi duszy czujesz, że powinnaś go zganić, a z drugiej masz ogromną ochotę się roześmiać. Ten grymas pomiędzy uśmiechem a surowym wykrzywieniem ust jest doskonale rozpoznawalny przez mężczyzn, którzy w głębi duszy wiedzą, co naprawdę czujesz.

na co zwracają uwagę faceci

Fot. Thinkstock

Mina, którą robisz, gdy facet robi coś, co uważasz za słodkie

To najlepszy wyraz aprobaty, najlepszy komplement, najlepszy katalizator jeszcze bardziej skutecznego działania. Facet od razu jest w stanie odgadnąć, czy to, co akurat robi, ma Twoje poparcie. Sygnalizujesz to nie tylko miną, ale całą postawą. Gdy jesteś zadowolona i on czuje, że jest powodem tego stanu, od razu przypomina sobie, dlaczego się w Tobie zakochał.

Gdy kupujesz nową bieliznę

Tak, jest jeden element garderoby, który on zawsze zauważy. Jest nią nowa bielizna. Facet może nie wiedzieć, że niedawno kupiłaś także dwie nowe sukienki i ten stan się nie zmieni, chyba że sama mu powiesz. Ale nowa bielizna to rzecz, która od razu pobudzi jego wyobraźnię.

na co zwracają uwagę faceci

Fot. Thinkstock

Kiedy pamiętasz historie i zwierzenia, którymi się z Tobą podzielił

Mężczyzna na pewno zauważy i ucieszy się, że pamiętasz wspólnie spędzone chwile, opowieści oraz zwierzenia, którymi się z Tobą podzielił. To tak jakbyś go pochwaliła, a facet nigdy nie przejdzie obojętnie wobec komplementu. Duma mu na to nie pozwoli.

Kiedy masz zły dzień

Nie musisz nic mówić, bo facet zawsze wyczuje Twoją zmianę nastroju. Kwaśna mina, małomówność, pochylona postawa – obok tego nigdy nie przejdzie obojętnie.

na co zwracają uwagę faceci

Fot. Thinkstock

Gdy coś Ci przeszkadza

Irytacja podobnie jak smutek wiszą w powietrzu i są wyczuwalne przez mężczyzn. Nawet wtedy, kiedy siedzisz cicho i nic nie mówisz, on będzie wiedział, że jesteś wkurzona.

na co zwracają uwagę faceci

Fot. Thinkstock

Kiedy wkładasz swoją dłoń w jego

To wbrew pozorom jeden z najbardziej intymnych, a jednocześnie pokrzepiających gestów. Ręka w ręce oznacza mniej więcej: jesteśmy w tym razem, chcę Cię pocieszyć, będzie dobrze, i tak dalej. Każdy facet poczuje ten dotyk ciepła.

Zobacz także: Po czym poznać, że jesteś przez niego... kochana?

Źródło: cosmopolitan.com

 

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 4.14 / 5
Kasia (Ocena: 2) 15.06.2016 15:36
Ale odkrywczy ten artykuł
odpowiedz
Facet (Ocena: 5) 13.05.2016 01:12
Kochane panie, oto autentyczna sytuacja która mnie spotkała (którą już kiedyś opisywałem) a która trochę wyjaśnia temat spostrzegawczości mężczyzn. Było upalne lato a my na spacerze w parku (miło i przyjemnie), usiedliśmy na ławeczce i ona zapytała "mogę ci zadać osobiste pytanie?". Trochę tym mnie zaskoczyła, więc tylko skinąłem głową a ona "czy każdego faceta można poderwać?" W tym momencie spojrzałem na jej wyciągnięte do przodu skrzyżowane długie nogi i niestety dostrzegłem zaniedbane pięty w jej sandałkach. Czar prysł. Musiałem odpowiedzieć tak aby nie poczuła się "gorsza" a jednocześnie, aby więcej nie musiała już zadawać mi takich pytań. Na szczęście udało się. Nawet nie było propozycji następnych spotkań.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2016 16:35
a wedlug mnie to zalezy od mezczyzny przede wszystkim. po tym jak przefarbowalam wlosy z naturalnego brazu na ciemniejszy braz moj chlopak tego nie zauwazyl, a jego kierownik owszem haha
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2016 13:35
Najpierw facet musi być inteligentny, żeby cokolwiek zauważyć
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.05.2016 11:58
mój nie zauważa, kiedy mam zły dzień. może za dobrze to maskuję :v
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie