Jakie dziewczyny decydują się na ślub w młodym wieku?

Oto najbardziej krzywdzące stereotypy!
Jakie dziewczyny decydują się na ślub w młodym wieku?
Fot. Thinkstock
08.05.2016

Kilkadziesiąt lat temu małżeństwo zawierane w młodym wieku było czymś normalnym, natomiast na osoby, które robiły ten krok, gdy były bardziej dojrzałe, patrzono z politowaniem. Obecnie jest na odwrót. Kobiety bardziej stawiają na karierę oraz rozwój osobisty. Wcale nie spieszy im się do zakładania rodziny i rodzenia dzieci. Mężczyźni również się do tego nie palą. Dlatego młodzi nowożeńcy bardzo często budzą zainteresowanie otoczenia. 

Uczucie nie zawsze jest powodem ich decyzji, co nie znaczy, że go nie ma. W wielu przypadkach to nieplanowana ciąża popycha do takiego działania. Czy uleganie presji otoczenia jest dobrym rozwiązaniem? Niektórzy odpowiedzieliby twierdząco, a inni zaprzeczyli. Na temat zawierania związku małżeńskiego w młodym wieku krąży bowiem wiele stereotypów. Które z nich są powtarzane najczęściej? Jeżeli wzięłaś ślub będąc dwudziestolatką albo wcześniej, nie musisz martwić się, gdy usłyszysz następujące wypowiedzi. 

Zobacz także: Oświadczyny: Kilka słów do... rozczarowanych narzeczonych

ślub w młodym wieku

Fot. Thinkstock

`Tracisz niezależność`

Mąż i żona są jednością, ale nie w takim sensie, że spędzają ze sobą czas przez 24 godziny na dobę. Partnerzy mogą mieć różne zainteresowania oraz znajomych. Każde z nich może podjąć także pracę i kobieta wcale nie musi zamieniać się w kurę domową. Małżonkowie nie mają także obowiązku konsultowania wszystkich spraw między sobą. Zależność, o której mówią niektórzy, pochodzi chyba z dawnych epok i jest już odrobinę nieaktualna.

ślub w młodym wieku

Fot. Thinkstock

`Ona musi być w ciąży`

Wspomniałyśmy już wcześniej, że to zdarza się dość często, ale nie można podejrzewać każdej pary, która się zaręczyła, o wpadkę. Jeżeli zakochani poznali się będąc nastolatkami, są przekonani o tym, że zostali dla siebie stworzeni i mają dobre warunki materialne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się pobrać. Niektórzy dojrzewają i układają sobie życie szybciej niż inni. To sprawa indywidualna.

ślub w młodym wieku

Fot. Thinkstock

`To skończy się rozwodem`

Niektórym ludziom wydaje się, że młodzi ludzie podejmują tylko złe decyzje albo przynajmniej takie, które wiążą się z nieprzyjemnymi reperkusjami. Tak naprawdę małżeństwo może skończyć się rozwodem niezależnie od wieku. Poza tym zdarza się, że dwudziestolatek jest bardziej dojrzały niż trzydziestolatek. Przewidywanie najgorszego to bardzo ograniczone spojrzenie na sytuację.

Zobacz także: `Jak dowiedziałam się o zdradzie?` Historie z życia wzięte!

 

Źródło: sheknows.com

 

ślub w młodym wieku

Fot. Thinkstock

`To dla korzyści`

W przypadku, gdy jedna osoba jest niezbyt zamożna, a drugiej bardzo dobrze się powodzi, niektórzy podejrzewają, że małżeństwo jest zawierane dla korzyści finansowych. Podejrzenie najczęściej jest kierowane w stronę kobiety. Mężczyzna jest dla wnikliwych obserwatorów z pobliskiego otoczenia naiwnym i nierozsądnym szczeniakiem, który dał się omotać łowczyni majątków. Pocieszające jest jedynie to, że ludzie zawsze będą gadać i prędzej czy później znajdą sobie nowy temat.

Zobacz także: Ta historia może Cię przekonać, że warto wybaczyć zdradę (Ona nie żałuje!)

ślub w młodym wieku

Fot. Thinkstock

`To dla kaprysu`

Bywa i tak, że decyzja o małżeństwie jest podejmowana pochopnie, pod wpływem chwili czy impulsu, co często zdarza się młodym i niedoświadczonym osobom. - Chcą spróbować dorosłego życia, ale szybko się sparzą – mówią wtedy niektórzy.  – Nie mają żadnych planów na przyszłość, już się nie uczą, to co mają robić? Tylko ślub im zostaje – dodają inni. Niestety, ale ludziom zawsze wydaje się, że lepiej orientują się w sytuacji znajomych, chociaż czasami prawie w ogóle nie mają z nimi kontaktu.

ślub w młodym wieku

Fot. Thinkstock

`Poświęcacie swoje marzenia`

Zdaniem niektórych po ślubie rodzi się dzieci, siedzi w domu i ewentualnie pracuje zawodowo, ale bez szans na rozwój. Z marzeniami także trzeba się pożegnać, bo w domu czeka mąż i trzeba go obsłużyć. Co za bzdura. Młode małżeństwa mogą być dla siebie fajnymi partnerami wspierającymi się w rozwoju i wspólnie przeżywającymi swoje przygody. Wszystko zależy od wytrwałości, zaparcia i zrozumienia drugiej połówki.

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 4.67 / 5
Anonim (Ocena: 2) 10.05.2016 12:28
Artykuł odosi się do plotek a nie do pytania "jakie dziewczyny..." ale mniejsza z tym...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 15:26
Może zdziwię panią przede mną ale ja mam 22 lata, od 3 lat pracuję, od 2 lat nie mieszkam z rodzicami. Utrzymuję się sama bez problemu. Uczę się dziennie i jest ciężko z czasem ale nie narzekam. A i mam samochód i odłożone kilka tysięcy na koncie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2016 12:54
niestety w dzisiejszych czasach, jeśli chcę się wziać ślub dopiero po studiach, zrobieniu kariery i uzyskaniu kredytu an mieszkanie to wychodzi, że ślub sie powinno brać... po 30-stce... a w takim wieku czasem ludziom sie już nie chce, zwłaszcza jak znają sie kilak lat i żyja na kocia łapę. Nei ma co potępiać ludzi, pomyślmy czemu sie źle w kraju żyje.
odpowiedz
Anonimka (Ocena: 5) 08.05.2016 19:41
Ze mna dla kasy ozenil sie moj ex maz. Gdy tylko przykrecilam kurek z kasa zrobilo sie niefajnie, az w koncu poszedl do innej, a ja zlozylam pozew o rozwod :) Zostal bez niczego, bo oczywiscie wszystko kupilam ja.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.05.2016 18:35
Jak 18-24 latka może być niezależna finansowo, mieć własny kąt i kasę na wesele? kilka procent? Reszta bawi się w dom mieszkając kątem u rodziców
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie