Gdzie leży granica zdrady?

Czym jest zdrada i jak można ją interpretować? Zdania są podzielone.
Gdzie leży granica zdrady?
Fot. Thinkstock
01.05.2016

Niechętnie myślimy o zdradzie. Wiąże się z nią ból, utrata zaufania, pogrzebana nadzieja, a w niektórych przypadkach także plany na przyszłość. Czym tak naprawdę jest zdrada? Dla niektórych będzie nią uczucie, a dla innych akt fizyczny, pocałunek, flirt, intymny dotyk czy nawet osobista rozmowa. Wszystko zależy od indywidualnego spojrzenia oraz sytuacji. Nie da się jednak zaprzeczyć, że nigdy nie jest mile widziana.

Gdzie leży granica tego, co można zrobić, nie raniąc przy tym drugiej osoby? Kilka osób postanowiło podzielić się publicznie swoimi spostrzeżeniami. 

`Zdradą jest sama intencja` - rottinguy

Dla mnie zdradą jest wszystko, co wiąże się z zamiarem oszukania drugiej osoby. Przyjęcie niespodzianka czy prezent się w to nie wliczają, ponieważ ostatecznie partner zawsze się ich spodziewa.

Zobacz także: On zdradził, Ty już wiesz i... Co dalej? (JAK PORADZIĆ SOBIE ZE SKOKIEM W BOK?)

zdrada w związku

Fot. Thinkstock

`Niektórzy uważają, że zdradą jest wszystko, czego nie chciałbyś zrobić w towarzystwie partnera` - danfrombefore

Robienie czegoś z drugą osobą przy jednoczesnym pragnieniu, żeby partner tego nie zobaczył. To jest dla mnie zdrada.

`Wiele osób sądzi, że zdrada wiąże się tylko z seksem` - edl424

Emocjonalna zdrada. Nie ma znaczenia, że nie doszło do seksu, pocałunków, i dotykania. Jeżeli mój facet i jakaś kobieta staliby się dla siebie atrakcyjni na fizycznym i intelektualnym poziomie… to jest właśnie ta granica, której nie wolno przekroczyć.

Zobacz także: Udawałam ciążę, bo...

 

zdrada w związku

Fot. Thinkstock

`Większość użytkowników jest zdania, że wszystko, co jest związane z seksualnością, można nazwać przekroczeniem granicy` -  LooneyKitty

Jakakolwiek forma seksu czy całowanie drugiej osoby jest niedopuszczalne. Uważam, że romantyczną relację z inną osobą także można określić mianem zdrady.

`Zdrada zaczyna się w myślach` - Ann

Fantazje na temat innych kobiet, zastanawianie się, jak osoba, którą spotkaliśmy, wygląda bez ubrania, to dla mnie zdrada. Podobnie jest w przypadku oglądania pornografii i flirtowania. Mężczyzna, który w mojej obecności oglądałby się ostentacyjnie na ulicy za innymi, jest spalony.

zdrada w związku

Fot. Thinkstock

`Zdrada dotyczy tylko uczuć` - ojkie

Prawdziwa zdrada to nielojalność uczuć. Sprawy czysto fizyczne nie mają dla mnie aż takiego znaczenia, bo pod wpływem różnych negatywnych emocji, wypitych trunków czy zranień można się jej dopuścić. To moim zdaniem jest do wybaczenia. Zdradą jest przede wszystkim uczucie do drugiej osoby.

zdrada w związku

Fot. Thinkstock

`Zdrady można dopatrzeć się wszędzie` - mikale

Kwestia zdrady zależy od punktu widzenia. Moim zdaniem, jeżeli ktoś chce, może dopatrzeć się jej wszędzie – w ogólnym stosunku do partnera, kłamstwie z wygody, niedopowiedzeniu i oczywiście w sytuacjach związanych z kontaktem seksualnym. Do wszystkiego trzeba podejść z rozsądkiem, bo nie ma na świecie dwóch takich samych osób ani sytuacji.

zdrada w związku

Fot. Thinkstock

`To może być coś równie prostego jak towarzystwo drugiej osoby sam na sam` - giantdeathrobot

Nie ma określonego działania lub zachowania, które definiowałoby zdradę. Każda para wyznacza swoje granice. Niektóre z nich dopuszczają stosunki intymne z innymi ludźmi, są także osoby, które nie wyobrażają sobie, żeby ich partner widywał się z byłą czy byłym. Ludzie są różni, podobnie ich zasady.

`To, co musisz ukrywać, kwalifikuje się jako zdrada` - Fuzzborne

 Jakakolwiek konwersacja czy akcja, która wiąże się z odczuciem, że musisz ją ukrywać przed partnerem, jest dla mnie zdradą. No może oprócz przyjęcia niespodzianki.

zdrada w związku

Fot. Thinkstock

Zdrada to przede wszystkim opuszczenie partnera` - jjweek

Wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i popełniamy błędy. Pocałunek czy seks z inną osobą to dla mnie błąd, a nie zdrada. Ta ostatnia w moich oczach stanowi świadomy, przemyślany wybór, którym jest porzucenie ukochanej osoby dla innej.

Zobacz także: Czego zdrada uczy na temat miłości?

 

Źródło: elitedaily.com

Polecane wideo

Komentarze (17)
Ocena: 4.88 / 5
gość (Ocena: 5) 05.08.2016 01:25
Samo towarzystwo drugiej osoby!? Sama intencja? -kogoś chyba po*ebało. Nic dziwnego że tyle związków się rozpada skoro ludzie doszukują się zdrady wszędzie i potem robią sobie sceny o zupełnie normalne rzeczy. Jesteśmy tylko ludźmi -nie sposób nie mieć czasem myśli o zdradzie albo nigdy nie przebywać z nikim płci przeciwnej bez innego towarzystwa, to co innego niż iść z kimś do łóżka. Chyba że ktoś chce żyć jak w klatce. Ja bym partnera który taki klimat wprowadza rzuciła po pierwszym dniu znajomości.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2016 23:28
Dla mnie zdrada często jest nie do zweryfikowania ponieważ zaczyna się w głowie. Przykładem może być fakt że będąc z kimś w związku skrycie marzysz o innej osobie, kochając się ze swoim partnerem wyobrażasz sobie to z kimś innym. To już świadczy o tym że nie do końca jesteś szczera/y. Co innego jak uznasz ze facet/kobieta na ulicy czy osoba medialna jest atrakcyjna...ludzka natura. Jestem w stanie nawet przebolec fakt że facet pójdzie do burdelu i zalatwi swoją potrzebę jak w publicznej toalecie bo dla niego ta kobieta to mebel. Gorsze jest uzależnienie emocjonalne od matki siostry przyjaciółki.... Tu głową muru nie przebijesz
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2016 19:19
Dla mnie wymiana smsów czy maili o jednoznacznej treści jest już emocjonalną zdradą. Wprawdzie nie byłby to jeszcze powód do rozstania ale na pewno utrata zaufania. No a pocałunek to już w ogóle , o seksie nie wspomnę
zobacz odpowiedzi (3)
zamyślona (Ocena: 3) 01.05.2016 17:16
Średni artykuł, akurat pewnych rzeczy nie da się ocenić inaczej niż jednoznacznie, że zdrada jest zła a dla mnie jako osoby wierzącej wręcz grzech. Staram się szukać partnera, który byłby również religijny, bo to oznacza wspólne tematy do rozmowy i jakąś gwarancję, że mnie nie zdradzi. Szukam na katolickej Betanii, Sympatii i Tinderze, mam nadzieję że znajdę.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.05.2016 12:15
Zdrada to zdrada i nie ma wytłumaczenia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie