Noc poślubna: Zatrważające tradycje z innych zakątków świata

Dowody na czystość przedmałżeńską oraz obecność osób trzecich podczas nocy poślubnej to tylko niektóre z szokujących zwyczajów.
Noc poślubna: Zatrważające tradycje z innych zakątków świata
Fot. Thinkstock
02.05.2016

W dzisiejszych czasach noc poślubna nie budzi już takich emocji jak u naszych babć i prababć. Zazwyczaj związek jest konsumowany dużo wcześniej, a pierwsza noc po zawarciu związku małżeńskiego jest spędzana na weselnej zabawie, a potem jej odsypianiu.

Jaka powinna być idealna noc poślubna? Przede wszystkim romantyczna, długa i niezapomniana. Świece, nastrojowa muzyka oraz szampan to niezbędne dodatki, dzięki którym nowożeńcy podkreślają wyjątkowy charakter aktu.

Z nocą poślubną związanych jest wiele zwyczajów. Wszystko zależy od kraju, jego religii oraz kultury. Niektóre z nich wywołują dziś na twarzach ludzi szok i niedowierzanie. Na szczęście większość z nich nie jest praktykowana. Nowożeńcy mogą odetchnąć z ulgą i cieszyć się, że nie urodzili się w epoce starożytnej czy średniowieczu.

Oto niektóre z najbardziej szokujących zwyczajów, które miały miejsce podczas nocy poślubnej.

Zobacz także: Ten kolor włosów odpowiada za późną utratę dziewictwa (Potwierdzasz?)

 

 

 

 

noc poślubna

Fot. Thinkstock

Na dworach

Zwyczaj pokazywania zakrwawionego prześcieradła wydaje się błahostką w porównaniu z tradycją, której przestrzegano kiedyś na wielkich dworach. Zgodnie z nią stosunek odbywał się przy świadkach, a w niektórych przypadkach nawet przy papieżu. Goście mogli wspierać pana młodego słowami i dawać mu rady. Czasami odbywało się to tylko w formie podsłuchiwania. Zwyczaj nosił nazwę pokładziny i bardzo długo pozostał aktualny w Niemczech - aż do XVII wieku.

Zobacz także: 7 wad związku ze znacznie wyższym partnerem (Sprawdź, zanim sama zgodzisz się na taki układ!)

 

 

noc poślubna

Fot. Thinkstock

W plemionach afrykańskich

W niektórych plemionach afrykańskich nawet do dzisiejszego dnia praktykuje się brutalny zwyczaj nocy poślubnej. Polega on na tym, że z panną młodą mogą współżyć wszyscy mężczyźni z wioski. Trudno wyobrazić sobie bardziej okrutną tradycję… Z kolei w innych społecznościach afrykańskich, małżeństwo jest konsumowane w towarzystwie matki panny młodej. Nowożeńcy nie mogą zatem liczyć na zbyt dużą prywatność.

noc poślubna

Fot. Thinkstock

Na polskich dworach królewskich

Ciekawostką jest, że noc poślubna wcale nie miała miejsca w pierwszą noc po ślubie. Polscy królowie brali ślub w niedzielę, a konsumpcja związku odbywała się najpierw symbolicznie podczas ceremonii w kościele. Rozkładano czerwony baldachim, pod którym stały dwa czerwone trony. Prawdziwa noc poślubna miała miejsce dopiero kolejnego dnia i odbywała się w obecności dostojników królewskich i biskupa.

noc poślubna

Fot. Thinkstock

W starożytnym Rzymie

Młode Rzymianki nie miały zbyt przyjemnych wspomnień z nocy poślubnej. Tradycja nakazywała im dosiąść najpierw posągu boga płodności, u którego rzucał się w oczy przede wszystkim członek w erekcji. Następnie dochodziło do aktu z mężem. Niestety ten ostatni nie dbał o odczucia swojej żony, ponieważ uważano, że sprawianie kobiety przyjemności jest poniżające dla mężczyzny.

Zobacz także: Noc poślubna w wersji FASHION - welon, push up, karminowe usta!

 
Źródło: http://kokieteria.pl, http://ciekawostkihistoryczne.pl/
noc poślubna

Fot. Thinkstock

W krajach arabskich

Od czasów średniowiecznych praktykowany jest zwyczaj wystawiania na widok publiczny zakrwawionego prześcieradła albo chusteczki na dowód niewinności panny młodej. Obecnie tradycja ta zanika. Jeżeli jednak niektórzy myślą, że młode mężatki stresowały się podczas nocy poślubnej, zdziwią się. Znalazły się sposoby na oszukanie zebranego towarzystwa. Wystarczyło naciąć palec i rozprowadzić na materiale kilka kropel drogocennej krwi.

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.11.2016 00:02
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2016 12:21
Kiedy Grecja była pod okupacją turecką, prawo pierwszej nocy należało do tureckiego zarządcy wioski. Odbywał on stosunek ze świeżo poślubioną Greczynką, a dopiero kolejnej nocy mąż mógł uprawiać z nią seks. Z tego powodu przez prawie 500 lat pierwsze dziecko młodej pary było zabijane tuż po urodzeniu, ponieważ mogło być owocem stosunku z tureckim dygnitażem
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.05.2016 10:23
A czemu zgłoszone ? Prawdę powiedziała i już jakieś katole oburzone ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2016 12:49
dokładnie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.05.2016 12:05
A ci księża i biskupi to po co??? Je.ani zboczency
odpowiedz

Polecane dla Ciebie