Cała prawda o orgazmie

Orgazm podczas porodu? Orgazm zmienia emocje? Wszystko jest możliwe...
Cała prawda o orgazmie
Fot. Thinkstock
22.05.2016

Orgazm to uczucie silnego podniecenia oraz rozkoszy, która najczęściej jest zwieńczeniem aktu seksualnego. Każdy zapewne określiłby go w inny sposób. Nie da się jednak zaprzeczyć, że wszyscy utożsamiają go z odprężeniem, błogostanem oraz zaspokojeniem. 

Orgazm jest przeżywany inaczej w zależności od płci. U kobiety jest on reakcją wyuczoną, natomiast w przypadku mężczyzn wrodzoną. Panie muszą nauczyć się wsłuchiwać w swoje ciało, jego potrzeby oraz reakcje. Zazwyczaj dopiero po dwóch latach od rozpoczęcia współżycia w pełni doświadczają tego uczucia. Mężczyźni mają zdecydowanie więcej szczęścia. Orgazm jest u nich skutkiem pobudzenia narządów płciowych. Nie zmienia to jednak faktu, że wraz z nabywaniem doświadczenia oraz unikaniem rutyny przeżywanie staje się intensywniejsze.  

Dziś przyjrzymy się orgazmowi od strony naukowej. Nawet nie uwierzyłybyście, do jakich wniosków doszli naukowcy. Oto mało znane fakty na temat orgazmu.

Zobacz także: 10 rzeczy, których najbardziej żałujemy już po weselu

orgazm

Fot. Thinkstock

Orgazm zmienia emocje

Ludzie tuż po przeżyciu orgazmu są nie tylko bardziej senni, jakby mogło się to niektórym wydawać, ale także serdeczni, otwarci oraz skłonni do zwierzeń. Przyczyną jest zapewne większe poczucie bliskości z drugą osobą.

Zobacz także: 7 kobiecych ubrań i dodatków, które faceci SKRYCIE uwielbiają!

 

orgazm

Fot. Thinkstock

Orgazm można przeżyć podczas porodu

Poród jest najczęściej kojarzony z bólem oraz stresem. Specjaliści przekonują jednak, że podczas wydawania potomka na świat można doświadczyć orgazmu. Dziecko, które przeciska się przez kanał rodny napiera na ścianki pochwy i tym samym wywołuje odczucie podobne do ekstazy. Trudniej doświadczyć jej w szpitalu niż w domu. Zacisze mieszkania sprzyja lepszemu kontaktowi z własnym ciałem. Orgazm podczas porodu to jednak wciąż temat bardzo kontrowersyjny.

Kobiety o niskiej samoocenie mogą mieć problem z osiągnięciem orgazmu

Jeżeli masz problem z osiągnięciem orgazmu, być może przyczyna leży w niskiej samoocenie. Kobiety, które nie akceptują w pełni swojego ciała, mogą go nie doświadczać. Czas to zmienić.

orgazm

Fot. Thinkstock

Orgazm jest lekarstwem na ból oraz czkawkę

Został zanotowany przypadek wyleczenia czkawki podczas stosunku. Mężczyźnie, któremu doskwierała, nic nie pomagało. Dopiero podczas stosunku z żoną czkawka przeszła. Orgazm może być także lekarstwem na ból głowy. Teza została potwierdzona przez badaczy, którzy wytłumaczyli ten fakt wydzielaniem w trakcie stosunku oksytocyny.

Martwy człowiek może doświadczyć orgazmu

Brzmi makabrycznie, ale podobno jest to możliwe. Specjaliści przekonują, że cały proces polega na stymulacji nerwu rdzenia kręgowego.

Zobacz także: Ten kolor włosów odpowiada za późną utratę dziewictwa (Potwierdzasz?)

 

orgazm

Fot. Thinkstock

Orgazm jest możliwy w trakcie snu

Wiele osób przyznaje się do snów erotycznych, ale jak się okazuje, fantazje te mogą być bardzo realne. Alfred Kinsey (amerykański biolog) przeprowadził w XX wieku badanie, które dowiodło, że ponad 30% kobiet doświadczyło orgazmu podczas snu.

Orgazm zwiększa szansę zajścia w ciążę

Wielu specjalistów jest przekonanych, że orgazm zwiększa szansę zajścia w ciążę. Podczas orgazmu wydziela się dużo oksytocyny, a ona sprawia, że rozwarcie szyjki macicy jest większe. W rezultacie trafia do niej więcej nasienia.

orgazm

Fot. Thinkstock

Mężczyźni też udają orgazm

W 2010 r. wśród studentów zostało przeprowadzone badanie. Wykazało ono, że aż 25% mężczyzn przynajmniej raz udawało orgazm. Kobiety mogą odetchnąć z ulgą – nie tylko im się to zdarza.

Co trzecia kobieta ma problem z orgazmem

Orgazm wcale nie jest tak powszechnym doświadczeniem. Co trzecia kobieta twierdzi, że ma trudności z osiągnięciem satysfakcji seksualnej. Niektóre panie nie miały go nigdy… Przyczyną może być nieczuły partner albo problemy emocjonalne kobiety. Tak naprawdę może być ich mnóstwo, to kwestia indywidualna.

orgazm

Fot. Thinkstock

Orgazm może być przypadkowy

Orgazm wcale nie musi być związany z czynnościami typowo seksualnymi. Można go doświadczyć na przykład podczas ćwiczeń. Taki orgazm ma nawet swoją specjalną nazwę – orgazm sportowy. W magazynie `Sexual and Relationship Therapy` zostały opisane badania dowodzące, że orgazm może wystąpić u kobiety podczas ćwiczeń na siłowni. Wszystko jest możliwe dzięki ćwiczeniom, które pobudzają do pracy mięśnie Kegla

Komentarze (8)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2016 16:28
Obrzydzałby mnie fakt przeżycia orgazmu podczas własnego porodu. W przyszłości, patrząc na swoje dziecko czułabym się niezręcznie...
odpowiedz
Kinga (Ocena: 5) 23.05.2016 15:18
nigdy nie mialam orgazmu.z chlopakiem to juz w ogole.nawet jak sie masturbuje,czuje ze nadchodzi.czuje skurcze,ale nagle taka jakas blokada i koniec.i potem nawet dotykanie nie sprawia mi przyjemnosci
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2016 19:35
Ja dochodzę kilka razy pod rząd. Chłopak szczęśliwy :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.05.2016 09:40
Ja bardzo rzadko, ale jednak miewałam orgazm przy sikaniu.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo