Chciałabym, aby mój facet zauważył, że...

Faceci czasami mają klapki na oczach. Kobiety chciałyby, żeby w końcu zaczęli dostrzegać pewne rzeczy...
Chciałabym, aby mój facet zauważył, że...
Fot. Thinkstock
24.04.2016

Czego kobieta oczekuje od faceta? Przede wszystkim miłości, zaangażowania w relację, wierności, czułości i wsparcia. Większość z nas chciałaby również, żeby mężczyźni częściej dostrzegali pewne rzeczy.

Przedstawicielki płci żeńskiej oraz przedstawiciele płci męskiej żyją w zupełnie różnych światach, myślą w inny sposób, a także inaczej postrzegają rzeczywistość i relacje. Dla faceta wszystko może być w porządku, podczas gdy kobieta w tym czasie przeżywa ogromne rozczarowanie i zastanawia się, jak on może nie zauważyć pewnych zmian oraz starań. W zamian za wysiłek życzy sobie nagrody w postaci ciepłego spojrzenia, miłego słowa albo pocałunku wyrażającego uznanie. Kobietom czasami wystarcza do szczęścia tak niewiele, ale i tego nie otrzymują.

O co najbardziej mamy żal do facetów? Zapytane przez nas w ankiecie kobiety wymieniły następujące kwestie. Chciałyby, żeby mężczyźni zaczęli to zauważać. Zgadzacie się z nimi?

Zobacz także: Co decyduje o seksapilu?

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Twoje starania zrobienia dobrego wrażenia na jego znajomych

Każda dziewczyna chciałaby zrobić jak najlepsze wrażenie na znajomych swojego faceta. Kiedy znajdujemy się w ich gronie, staramy się być zabawne, poruszać pasjonujące tematy, rzucać cięte riposty i wykazywać się empatią w stosunku do innych. Jeżeli jesteś bezdyskusyjną gwiazdą wieczoru, wszyscy patrzą na Ciebie z podziwem, a on w ogóle nie zauważa Twoich starań, to bardzo przykre. Nasuwa się też pytanie, czy podobnie będzie w każdej innej sytuacji, gdy dla niego będziesz wychodzić z siebie.

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Zmiana fryzury

To chyba najbardziej znany przykład, czego mężczyźni nie zauważają u swoich kobiet. Dla nas nawet podcięcie kilku centymetrów i wycieniowanie włosów robi dużą różnicę. Faceci dostrzegają je bardzo rzadko. U niektórych mężczyzn nawet tak drastyczne zmiany jak pofarbowanie koloru blond na brąz czy na odwrót wywołują jedynie gwałtowniejsze mruganie oczami.

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Twój staranny make-up 

To prawda, że makijaż wykonujemy dla własnej satysfakcji, ale co tu ukrywać, również z myślą o mężczyznach. Zrobienie perfekcyjnej kreski na oku i fryzury niczym u Evy Longorii wymaga trochę zachodu, więc byłoby miło usłyszeć, że wyglądamy wyjątkowo pięknie. Niestety faceci rzadko kiedy zdobywają się na takie gesty.

Zobacz także: 7 pocałunków, o jakich fantazjuje każdy facet

 

 

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Twoje rodzinne pamiątki

Prawie każda z nas posiada jakieś rodzinne pamiątki. Najczęściej są to elementy dekoracyjne do domu albo biżuteria. Pierścionek po babci, a może kolczyki przekazywane najstarszej córce z pokolenia na pokolenie – wszystko ma znaczenie. Mężczyźni przeważnie nie dostrzegają takich rzeczy, a nawet jeżeli to zrobią, nie pytają o znaczenie tych przedmiotów, ich historię czy anegdoty z nimi związane. Takie zachowanie może wynikać z bezmyślności, ale sprawia wrażenie braku zainteresowania rodziną dziewczyny, a w istocie  nią samą. Każda z nas chciałaby, żeby facet je wykazał.

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Seksowna sukienka

Faceci wymagają od kobiet tego, żeby zawsze wyglądały pięknie i seksownie, jednak po jakimś czasie przestają zauważać ich starania. Nieważne, że wydałaś na nową sukienkę pół wypłaty i inni mężczyźni wybałuszają oczy, kiedy obok nich przechodzisz. Wyraz twarzy Twojego partnera na widok nowego stroju zdaje się mówić: `Kogo to obchodzi…`.

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Prezenty dla jego rodziców

Potrafimy przeszukać całe miasto i przewertować sieć w poszukiwaniu idealnego prezentu dla jego matki czy ojca. Wcześniej robimy dokładny wywiad na temat tego, czym się interesują, co noszą, o czym marzą, a czego nie znoszą. Stres, bieganie po mieście, rezygnacja z czasu dla siebie kosztem zadowolenia teściów – on zdaje się tego nie dostrzegać. Popatrzy na prezent, powie, że jest ładny albo że może być. Chyba każda kobieta dostałaby wtedy ataku wściekłości, a facet tylko się dziwi, o co ta cała awantura.

męskie grzechy

Fot. Thinkstock

Zmiana stylu ubierania

Faceci nie zauważają naszych nowych ciuchów i starań w kwestii wyglądu, czy istnieje zatem szansa na to, żeby dostrzegli zmianę stylu ubierania? Na przykład z miłośniczki sportowych akcesoriów do eleganckiej lady? Odpowiedź brzmi nie. Owszem coś tam zaiskrzy w ich świadomości, ale przeważnie zdobywają się wtedy na komentarz w stylu: `Zmieniłaś coś?`

Zobacz także: Psycholog zdradza: 7 nawyków, które niszczą każdy związek!

 

Źródło: www.cosmopolitan.com

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2016 20:24
Chciałabym by mój maz pochwalił mnie czasem za dobry obiad a nie tylko dolozysz mi jeszcze?no chyba ze mu nie smakuje...chciałabym tez dostać czasami kwiaty bez okazji mam w ogrodzie mnóstwo kwiatów a on nigdy nie domyślił się by obudzić mnie rano zapachem tulipana może jestem zbyt wymagająca ale jestem 3 lata po ślubie a czuje się jak mezatka z 20 letnim stażem żadnych romantycznych gestów z jego strony ja co jakiś czas robię kolacje romantyczna lub kupie cos bez okazji chce żeby on tez cos robil
odpowiedz
Gg (Ocena: 5) 25.04.2016 14:13
Mam dokładnie tak samo.. :-/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2016 17:22
Sama nie zauważam często, że mój mąż np. był u fryzjera ;) nie każdy zwraca uwagę na takie detale. A pierścionek po babce? czy tym bibelocie jest napisane, że jest z jakichś względów ważny? Serio, jako kobieta mówię: sama poruszysz ten temat, to druga strona będzie wiedzieć, że jest ważny, tak to skąd ma wiedzieć? Tak samo nigdy nie starałabym się robić na siłę dobrego wrażenia na znajomych faceta, bo dlaczego to ja mam robić, a nie oni wobec? Szanujcie się, dziewczyny, nie stawajcie na rzęsach, bo przyzwyczaicie drugą połówkę do "wysokiego poziomu" i będzie to dla niego normą ;) grunt to głośno się chwalić, nawet trochę na wyrost, by chłop wiedział, że masz o sobie wysokie mniemanie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2016 14:54
Ja bym chciała żeby mój mąż zauważył,ze nie znoszę,nie chcę i nie zamierzam nawet tego zmienić jego dzieci z poprzedniego związki.mam ich głęboko gdzies.jak dla mnie to oni mogli by nie istnieć
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.04.2016 12:14
Co? Co co co? mam 19 lat, mój chłopak 22, jesteśmy parą od 5 lat. WSZYSTKO co jest tu wymienione on zawsze zauważa. Nawet nową gumkę do włosów, nowe kolczyki, nie wspominając w ogóle o jakiejś nowej części garderoby. Dla niego to wszystko ma znaczenie i nie wiem w jakim związku trzeba być żeby facet miał tak bardzo gdzieś kobietę, że nie dostrzeże zmiany blondu na brąz
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo