Ten kolor włosów odpowiada za późną utratę dziewictwa (Potwierdzasz?)

Wiek inicjacji seksualnej to nie tylko kwestia wychowania i własnej decyzji, ale także genów.
Ten kolor włosów odpowiada za późną utratę dziewictwa (Potwierdzasz?)
Fot. Thinkstock
25.04.2016

Wiek inicjacji seksualnej z roku na rok coraz bardziej się obniża, ale to wcale nie oznacza, że statystyczna licealistka ma już to dawno za sobą. Niektóre z nas zaczynają jako 16-latki, ale jest także spora grupa zwlekających znacznie dłużej. Istnieją doświadczone seksualnie gimnazjalistki, jak i 25-letnie dziewice. Wszystko zależy od naszych potrzeb i temperamentu. Ale nie tylko!

Najnowsze badania wykazały, skąd bierze się aż tak duża różnica. Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge podeszli do tematu od strony genetycznej. Przebadano ponad 125 tysięcy kobiet i mężczyzn w wieku 40-69 lat. Okazało się, że nasz pierwszy raz jest… zapisany w DNA. Dużą rolę odgrywają także czynniki społeczne oraz nasz wygląd.

Kto robi to najwcześniej, a kto długo nie może się zdecydować na bliskość fizyczną? Wiemy już prawie wszystko.

Zobacz również: Pierwszy raz w wieku 12 lat

 

pierwszy raz

fot. Thinkstock

Według naukowców nasze DNA w 25 procentach odpowiada za wiek inicjacji seksualnej. Mówiąc wprost - w 1/4 jest to zależnie nie od naszej decyzji, ale od tego, z czego jesteśmy zbudowani. Co z pozostałymi 75 procentami? To czynniki środowiskowe, takie jak poglądy religijne, wartości wyznawane w rodzinie czy presja społeczna.

Odkryto, że wariant genu CADM2 odpowiada za podejmowanie przez nas ryzykownych zachowań, także seksualnych. Osoby, u których go wykryto, okazują się bardziej bezpośrednie, niczego się nie boją, wcześniej tracą cnotę i w efekcie mają więcej dzieci, niż wynosi średnia. Z kolei u osób, które zwlekały z pierwszym razem bardzo długo, wykryto mutację genu MSRA.

Z tej wiedzy może dla nas niewiele wynikać, bo raczej nie badamy swoich genów na co dzień. Jest jeszcze jeden - widoczny gołym okiem czynnik.

Zobacz również: Utrata dziewictwa po 25. roku życia: Powód do dumy czy źródło WSTYDU?

 

rude włosy

fot. Thinkstock

Badacze z Uniwersytetu Cambridge są przekonani, że późny wiek inicjacji seksualnej jest niemal wypisany na naszej twarzy. Wykazano zależność między obecnością piegów na skórze, a późną utratą cnoty. Kolejnym czynnikiem, który może o tym świadczyć są rude włosy.

Do tej pory było oczywiste, że czynniki środowiskowe i kulturowe mają wpływ na nasze decyzje. Teraz udowodniliśmy, że rozwiązłość seksualna zapisana jest również w naszych genach - twierdzi jeden z naukowców zaangażowanych w projekt.

Czy rude i piegowate Czytelniczki potwierdzają te wnioski?

Zobacz również: 5 ciekawostek na temat błony dziewiczej

 

Komentarze (15)

Ocena: 4.47 / 5
Ala (Ocena: 5) 22.05.2016 08:05
Szatynka bez piegów, 17 lat :P Byłam farbowana na rudo :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2016 06:49
Nie liczy sie wiek utraty dziewictwa a ilośc partnerów. Ja mialam 17 lat,teraz mam 26 a jestem mężatka i to drugi mężczyzna w moim zyciu. Moja kolezanka straciła dziewictwo mając 22 lata, a teraz jest w moim wieku i chyba z 10 Juz ja bzykało. Ja nauczyłam sie przywiązywać do mężczyzny a dla niej seks to zabawa. A jeszcze inna kolezanka spała z kolesiem w wieku 19 lat i teraz ma Drugiego a gada mi ze ma ochote na cos innego a jej sie slub szykuje.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2016 22:33
23 lata, naturalny blond
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2016 20:58
seksi rudzioszka z piegami? No nie wierze
odpowiedz
... (Ocena: 5) 25.04.2016 19:41
22 dalej nic brak pegow i braz wlosy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo