Co decyduje o seksapilu?

Nogi, dłonie czy oczy - co czyni nas atrakcyjnymi?
Co decyduje o seksapilu?
Fot. Thinkstock
20.04.2016

O tym, czy nam się ktoś podoba, czy nie, decydujemy zazwyczaj w ciągu pierwszych 8 sekund. Psychologowie uważają, że wystarczy od 90 sekund do 4 minut, abyśmy mogli wyrobić sobie pogląd na ten temat i wcale nie jest ważne to, co ktoś mówi, co robi. Decyduje twarz, dłonie, nogi i oczy. Na co patrzą panie, a no co panowie? Czy w wyglądzie partnerki/partnera jakaś część ciała zwraca szczególnie uwagę? 

Portal randkowy MyDwoje w badaniu zapytał ponad 1200 ankietowanych singli odpowiednio do płci: na którą część ciała zwracasz najczęściej uwagę u mężczyzn?/na którą część ciała kobiety zwracasz najbardziej uwagę?

O mężczyznach mówi się często, że są typowymi wzrokowcami. Podobno nawet ci w związku nie mogą oprzeć się, by na ulicy nie obejrzeć się za... No właśnie: na co najczęściej zwracają uwagę panowie? Według powszechnej opinii wzrok panów przykuwają głębokie dekolty i pupy w obcisłych legginsach. A jak jest naprawdę?

seksapil

Fot. mat. pras.

Zapytaliśmy o to samych zainteresowanych i okazuje się, że prawie połowa z nich zwraca uwagę przede wszystkim na twarz. Ładna lub interesująca buzia jest ważna dla 45 % mężczyzn. Wzrok 14% panów przyciągną również smukłe nogi, 12% panów  będzie chciało przeglądać się w pięknych kobiecych oczach, natomiast zgrabna pupa i ponętne piersi zrobią wrażenie dopiero na co dziesiątym mężczyźnie. Panowie zdają się nie dostrzegać perfekcyjnego manicure (3%), ani – co zadziwiające – ust, którym tyle uwagi poświęcają wszelkie poradniki (1%).

seksapil

Fot. Thinkstock

Z badań przeprowadzonych przez MyDwoje.pl wynika, że panie bardziej romantycznie patrzą na mężczyzn i dla nich ważne są te części ciała, które można uznać za reprezentatywne dla obu płci, a wygląd jest dla nich odzwierciedleniem duszy. Panowie bardziej zwracają uwagę na cechy płciowe i – zgodnie z przyjętymi standardami – zainteresowani są przede wszystkim rzucającą się w oczy kobiecością. Ale czy jest to współczynnik decydujący?

Czy tylko ładna buzia i atrakcyjna figura zapewnią kobietom szanse na zainteresowanie? Wypowiedź psycholog Jowity Wójcik uspokaja:  mężczyźni są wzrokowcami. Nie należy jednak popadać w przygnębienie i myśleć, że tylko kobiety o nienagannej urodzie znajdą upragnionego partnera. Atrakcyjność fizyczna to pojęcie bardzo ogólne: ile typów urody damskiej, tylu mężczyzn skłonnych uznać konkretny typ za najpiękniejszy. Co ciekawe, Michael Lucas Moeller zaobserwował w swojej praktyce terapeuty, że mężczyźni mają tendencję do przypisywania paniom o danej urodzie określonych cech charakteru. Atrakcyjność fizyczna jest zatem tylko przykrywką do odnalezienia czegoś głębszego.

Źródło: mydwoje.pl

seksapil

Fot. mat. pras.

Czy ta hierarchia sprawdzi się również u pań? Tylko w części.

Panie, podobnie jak panowie w pierwszej kolejności zwracają uwagę na twarz wybranka. Deklaruje to aż połowa z nich. Kolejną najczęściej wskazywaną odpowiedzią są intrygujące oczy. Mówi się, że są one zwierciadłem duszy, więc może kobiety (23% z nich) w ten sposób potrafią w ciągu zaledwie kilku sekund wysondować wnętrze wybranka? Ostatnią, ważną dla pań, częścią ciała mężczyzny, która ma decydujące znaczenie w określaniu męskiego seksapilu są dłonie (17%). I zapewne każda z kobiet ma na tu własne wyobrażenie: dla jednych będą to smukłe dłonie intelektualisty czy muzyka, dla innych spracowane, duże i ciepłe ręce „prawdziwego mężczyzny”. Jednak dla każdej – co często podkreślają kobiety – ważne jest, by były czyste i zadbane.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
alisza (Ocena: 5) 16.05.2016 21:57
Zgadzam się z Twoim komentarzem. Również jestem zdania, że dla facetów nasza pewność siebie, nasz styl bycia, nasz charakter są bardziej istotne niż to, jak wyglądamy. Pewnie, nie da się ukryć, że wygląd w pewnym stopniu decyduje o pierwszym wrażeniu, tego nie obejdziemy, ale jeśli ktoś myśli o czymś poważniejszym, to wydaje mi się, że nie przykłada aż tak wielkiej wagi do wyglądu. Widocznie miałyśmy dobre doświadczenie z mężczyznami ;) Bo znam dziewczyny, które myślą, że tylko wygląd się liczy dla facetów, bardzo ich spłycają. Ja teraz mam partnera, z którym jestem od ponad dwóch lat, swoją drogą poznalismy się właśnie przez mydwoje. Ale zarówno on, jak i inni mężczyźni, z którymi miałam do czynienia, bardziej zainteresowani byli moją osobowością, poczuciem humoru, charakterem. I myślę, że dla prawdziwych facetów są to ważniejsze kwestie niż kolor oczu czy włosów.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2016 21:54
Moim zdaniem pewność siebie pasja i radość z życia decyduje o naszej atrakcyjności;)))) Wygląd nie liczy się tak bardzo jak charakter. Na wygląd zwracamy tak naprawdę na pierwszym spotkaniu dopiero później dociera do nas co tak naprawdę liczy się najbardziej;)))))) Pozdrawiam was rodaczki;)))))
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo