Tego mu nie mów. NIGDY!

Te słowa mogą okazać się zgubne dla Waszego związku.
Tego mu nie mów. NIGDY!
Fot. Thinkstock
20.02.2016

Związek to nie tylko motylki w brzuchu, sielankowa atmosfera i gorące wyznania. Do życia często puka proza. Pojawia się rutyna, powstają problemy. Nagle zaczynamy dostrzegać wady partnera, które okazują się sporą przeszkodą w codzienności. Od tego momentu droga do kłótni jest już niedaleka. Złość, wzburzenie oraz wzajemne pretensje mogą przyczynić się do tego, że powiemy facetowi o kilka słów za dużo… Niestety pewnymi wyznaniami możemy zburzyć to, co do tej pory udało nam się wybudować – poważną relację opartą na silnych fundamentach.

Przekonajcie się, czego lepiej nigdy nie mówić facetowi. Kilka dni temu przeprowadziłyśmy krótką ankietę wśród kolegów. Mężczyźni wypowiedzieli się, co usłyszeli od swoich partnerek. Każdy z przypadków miał poważne konsekwencje. Niektóre związki rozpadły się na zawsze…

`Nigdy nic nie osiągniesz…`

Faceci także miewają gorszy okres w życiu. Czasami niepowodzenie goni niepowodzenie i to w prawie każdej sferze życia. Mężczyźni, choć nie pokazują tego na pierwszy rzut oka, mocno przeżywają ten stan i nawet mała uwaga może zdołować ich jeszcze bardziej. Mówiąc mu, że nigdy nic nie osiągnie, nie tylko pogłębiasz jego załamanie, ale podkopujesz również nadzieję i wiarę we własne siły. Może Ci tego nie zapomnieć, więc postaraj się w porę ugryźć w język. 

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Przestań się mazać. Chłopaki nie płaczą`

Faceci tylko z pozoru są twardzielami. Ich wnętrza często bywają bardzo kruche. Tak naprawdę mocno przeżywają zawody miłosne. W żadnym wypadku nie są pozbawieni wrażliwości. Jeżeli zobaczysz, że Twój mężczyzna płacze, nie reaguj pogardą czy złośliwością. Każdy z nas ma prawo do chwili słabości, nikt nie jest ze stali.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Nie chcę mieć z Tobą dzieci, skoro odziedziczą Twoje geny`

To jedna z najgorszych rzeczy, które on może od Ciebie usłyszeć. W ten sposób wypierasz się jego, wspólnie przeżytych chwil i dajesz mu do zrozumienia, że nic dla Ciebie nie znaczy. Nawet jeszcze gorzej – okazujesz niechęć i odrazę. Po tych słowach trudno będzie Wam wrócić do normalnej relacji. 

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Mama miała rację, mówiąc, żebym nigdy za Ciebie nie wychodziła`

Uff… Wyobraź sobie, że on mówi: `Moja mama miała rację, mówiąc, że nie nadajesz się na żonę.` Tym jednym zdaniem można przekreślić całą relację. Trudno zapomnieć podobne słowa. W życiu zdarzają się trudniejsze i łatwiejsze momenty, ale lepiej nie poddawać się emocjom i nie mówić rzeczy, które mogą mieć poważne skutki.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Jesteś maminsynkiem`

Mama jest ważną osobą w życiu faceta i jej zdanie zawsze będzie dla niego ważne. Nie oznacza to jeszcze, że jest maminsynkiem. Być może wkurza Cię, że czasami się jej słucha, ale nazwanie go maminsynkiem jest jak pozbawienie go męskości. W końcu tymi słowami stwierdzasz, że jest podporządkowany kobiecie. Zamiast mówić coś w złości, spróbuj porozmawiać na spokojnie.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Ktoś w tym domu musi nosić spodnie. Szkoda, że padło właśnie na mnie…`

Niektórzy mężczyźni są bardziej wrażliwi i mają uległy charakter. Zdarza się, że to ich partnerki muszą podejmować ważne decyzje, zarządzać domowym budżetem, myśleć przyszłościowo, podczas gdy facet wykazuje się biernością. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, może lepiej zakończ ten związek. Kiedy dochodzi do tego sporadycznie, spróbuj przywołać go do porządku, ale w inny sposób. Tymi słowami wywołasz jedynie jego złość i odbierzesz męskie poczucie godności, co raczej nie wpłynie pozytywnie na Waszą relację.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Już na mnie nie działasz`

Facet po cichu wierzy, że nikt nie podoba Ci się tak, jak on. Nawet w przypadku, gdy przeżyliście ze sobą parę ładnych lat. Mówiąc mu, że już na Ciebie nie działa, pozbawiasz go męskości. Te słowa naprawdę mogą głęboko zranić i pozostawić ślad na psychice. Mężczyzna będzie się czuł beznadziejny, niewystarczająco męski, przystojny i seksowny. Odwołanie tych słów niczego już nie zmieni. Okropne wrażenie pozostanie.

przyczyny rozstań

Fot. Thinkstock

`Mój były robił to lepiej niż Ty`

Porównywanie faceta do `byłego` to jeden z najgorszych możliwych pomysłów. W ten sposób nigdy do niczego go nie zmotywujesz. Możesz jedynie wywołać kompleksy i poczucie, że nie jest dla Ciebie tak ważny, jak Twój eks. Nieważne, o jaką kwestię chodzi, to zdanie może spowodować poważny konflikt w Waszym życiu. Niewykluczone, że facet będzie próbował dowartościować się w ramionach innej kobiety.

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2016 10:14
To gratulacje dla Ciebie. Powodzenia życzę, z takim podejściem może się przydać ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo