Jak bardzo działamy na facetów? (NAUKOWE DOWODY na 6 szalonych zachowań)

Czy widok kobiety może doprowadzić mężczyznę do szaleństwa? Naukowcy znają odpowiedź!
Jak bardzo działamy na facetów? (NAUKOWE DOWODY na 6 szalonych zachowań)
Fot. Thinkstock
22.02.2016

Kobiety na widok przystojnego mężczyzny bardzo często zaczynają zachowywać się… dziwnie. To chyba najlepsze określenie. Czują szybsze bicie serca, nie są w stanie spojrzeć mu prosto w oczy, niektóre chichoczą albo mówią głośniej, żeby zwrócił na nie uwagę, a jeszcze innym drży głos i mają ochotę zapaść się pod ziemię. Do tego zaczynają czuć instynktowną niechęć do wszystkich atrakcyjnych kobiet znajdujących się w pobliżu. Brzmi znajomo?

Pocieszające jest jednak to, że my podobnie działamy na facetów. Na pewno nieraz szukałaś uzasadnienia nietypowej postawy nowo poznanego mężczyzny, ale żadne rozsądne rozwiązanie nie przychodziło Ci do głowy. W efekcie zaczynałaś myśleć, że najzwyczajniej w świecie jest on idiotą i nie zwracałaś już na niego uwagi. Poczekaj, następnym razem nie rób tego… Powodem jego nietypowego zachowania jesteś Ty.

Przedstawiamy 6 szalonych zachowań facetów, które aktywują się w momencie, kiedy w ich otoczeniu pojawia się atrakcyjna kobieta. Wszystkie zostały potwierdzone naukowo. Znajomość tych faktów sprawi, że będziesz miała nad nimi małą przewagę.

zakochany facet

Fot. Thinkstock

Popisują się, robiąc z siebie idiotów

Naukowcy przeprowadzili badanie na grupie deskorolkarzy. Na początku obserwowali ich zachowanie, kiedy wokół nie było żadnych kobiet. Następnie przyprowadzili ładne dziewczyny, które miały za zadanie stać i patrzeć na nich. Wtedy nastąpiła ogromna zmiana. Faceci natychmiast zaczęli się popisywać i wykonywać wiele niebezpiecznych trików. W efekcie często lądowali na ziemi. 

zakochany facet

Fot. Thinkstock

Obżerają się

Badanie polegało na tym, że naukowcy obserwowali klientów płci męskiej spożywających posiłki w jednej z włoskich knajp. Wnioski były szokujące. Faceci, którzy byli w towarzystwie kobiet, zjadali aż o 93% więcej pizzy i o 86% więcej sałatek niż kolesie przebywający wyłącznie w męskim gronie. Przyczyna takiego zachowania nie została jeszcze ustalona. Prawdopodobnie jest to wynik stresu i próba podjęcia jakiejkolwiek czynności, aby go zredukować. 

zakochany facet

Fot. Thinkstock

Stają się niecierpliwi

Mężczyzn podzielono na dwie grupy. Członkowie jednej oglądali zdjęcia bardzo atrakcyjnych kobiet, natomiast członkowie drugiej fotografie nieatrakcyjnych pań. Następnie dano im możliwość wyboru. Czy woleliby otrzymać niewielką sumę pieniędzy następnego dnia czy może dużą w przyszłości? Faceci, którzy podziwiali piękne dziewczyny, byli bardziej skłonni zdecydować się na pierwszy wariant, a ci mający przed oczami nieładne kobiety przeważnie wybierali drugi. Wszystko wskazuje na to, że piękne kobiety wywołują w mężczyznach uczucie niecierpliwości.

zakochany facet

Fot. Thinkstock

Czują się nieusatysfakcjonowani ze związków, w których są

W badaniu wzięli udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Wszyscy mieli okazję spotkać się z nieznajomymi płci przeciwnej. W niektórych przypadkach poznane osoby okazywały się bardzo atrakcyjne, w innych przeciętne. Faceci, którzy byli w interakcji z pięknymi kobietami, byli bardziej skłonni przyznać, że nie są do końca zadowoleni ze swoich związków, przy czym ich koledzy przebywający w towarzystwie średnio atrakcyjnych partnerek nie mieli takich obiekcji. W przypadku kobiet badanie nie wykazało żadnej różnicy.

zakochany facet

Fot. Thinkstock

Bardziej troszczą się o kwestie finansowe

Kolejne badanie zostało przeprowadzone na grupie ponad 100 licealistów. Dostali oni ankiety, w których mieli zaznaczyć swoje życiowe priorytety. Pytania zostały skonstruowane w taki sposób, żeby sprawdzić, czy zarabianie pieniędzy góruje nad innymi celami. Badanie przeprowadzono zarówno w grupach jednopłciowych, jak i w wielopłciowych. W pierwszym przypadku pieniądze nie okazały się tak istotne, natomiast w drugim faceci wykazywali dużo większe chęci, aby dużo zarabiać.

zakochany facet

Fot. Thinkstock

Głupieją

Faceci są łasi na komplementy. Kiedy czują na sobie wzrok kobiety, jest to dla nich ogromny komplement, a jednocześnie powód do stresu. Do tego stopnia, że tracą zdolność jasnego i logicznego myślenia. W 2009 r. przeprowadzono badania na grupie kobiet i mężczyzn. Kazano im czytać na głos holenderskie słówka przed kamerą internetową. Badani wiedzieli, że będą przez kogoś obserwowani w celu ćwiczenia czytania z ruchu warg. Znali tylko nazwisko osoby obserwującej. Tak naprawdę nikt ich jednak nie obserwował. Następnym razem mężczyźni mieli świadomość, że podczas czytania patrzy na nich kobieta. W rezultacie zadanie poszło im o wiele gorzej niż przy pierwszym podejściu. Jeżeli chodzi o kobiety, obie próby nie wykazały żadnej różnicy.

Polecane wideo

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Ania (Ocena: 5) 22.02.2016 10:39
jak można uzywać słowa "kolesie" w artykule hahah
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2016 07:21
Fajny artykul ;) ahh ci mezczyzni
odpowiedz

Polecane dla Ciebie