Symbolika kwiatów: Co na temat Waszej relacji mówi bukiet od mężczyzny?

Przypomnij sobie, jaki rodzaj bukietu najczęściej od niego dostajesz i dowiedz się, co to mówi o jego miłości.
Symbolika kwiatów: Co na temat Waszej relacji mówi bukiet od mężczyzny?
Fot. Thinkstock
04.02.2016

Kwiaty w zależności od okazji i rodzaju relacji, w jakiej znajdują się osoba obdarowująca i osoba obdarowywana, mogą wyrażać miłość, wdzięczność, przywiązanie, skruchę oraz wiele innych uczuć. To doskonały pomysł na prezent, jeżeli nie mamy pewności, co będzie najlepszym upominkiem. Z jednej strony są niezobowiązującym podarunkiem, a z drugiej mogą znaczyć więcej niż słowa, których wstydzimy się albo obawiamy wypowiedzieć.

Chociaż w dzisiejszych czasach nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do mowy kwiatów, na wszelki wypadek dobrze jest ją poznać. A nóż facet, wręczając nam piękny bukiet, chce przekazać w ten sposób coś szczególnego? 

Oto krótki przewodnik, z którym powinna się zapoznać każda kobieta…

kwiaty od faceta

Fot. Thinkstock

Tulipany

Tulipany będą dobrym prezentem na każdą okazję. Do tego są bardziej unikatowe niż róże. Można je nabyć w wielu kolorach. Jeżeli dostałaś tulipany, facet prawdopodobnie włożył w podarunek wiele serca. Niestety istnieje też możliwość, że były jednymi z powszechnie dostępnych kwiatów. W Warszawie można nabyć je na ulicy, w podziemiach i wielu innych miejscach, które mijamy po drodze do celu podróży.

kwiaty od faceta

Fot. Thinkstock

Piwonie

Piwonie są eleganckie i nieskazitelne. Oznaczają szczęście oraz bogactwo. Jeżeli otrzymałaś od mężczyzny piwonie, możesz potraktować je jako zapowiedź Waszego szczęścia – facet prawdopodobnie nie wybrał ich przypadkowo. Jego starania o to, aby prezent był niebanalny, świadczą, że jesteś dla niego kimś ważnym. Warto zaznaczyć, że piwonie były ulubionymi kwiatami Blair – bohaterki popularnego serialu `Plotkara`. Blair nie zadawalała się byle czym…

kwiaty od faceta

Fot. Thinkstock

Czerwone róże

To dość jednoznaczny symbol. Jeżeli mężczyzna nie myśli poważnie o kobiecie, nie powinien obdarowywać jej czerwonymi różami. Zazwyczaj faceci obawiają się dawać je swoim wybrankom w początkowej fazie związku. Podarunek w postaci róż oznacza, że jesteś dla niego wyjątkowa.

kwiaty od faceta

Fot. Thinkstock

Goździki

Goździki większości osób kojarzą się z okresem PRL-u. To także jeden z najtańszych gatunków kwiatów. Ich niewątpliwą zaletą jest różnorodność barw. Jeżeli dostałaś w prezencie goździki, istnieją dwie opcje dotyczące Waszej relacji. Twój facet może nie przywiązywać do niej zbyt dużej wagi i po prostu wybrał to, co było w kwiaciarni najtańsze albo kupił je, ponieważ mają Twój ulubiony kolor. Aby rozwiązać dylemat, powinnaś przypomnieć sobie, czym obdarowywał Cię przy innych okazjach. Były to upominki bez polotu i sprawiały wrażenie niezbyt kosztownych? Niestety znasz już odpowiedź…

kwiaty od faceta

Fot. Thinkstock

Słoneczniki

Są wyrazem szaleńczej, nieprzyzwoitej wręcz miłości, uczucia, które zaślepia wszystko. Bukiet słoneczników to również oznaka wielkiego zaangażowania w związek. Facet, który kupuje dziewczynie właśnie takie kwiatki to osoba bardzo bezpośrednia, która nie ma oporów przed mówieniem wprost tego, co myśli.

10 ślicznych wazonów na wiosenne kwiaty

kwiaty od faceta

Fot. Thinkstock

Stokrotki

Stokrotki to świetny wybór w przypadku pierwszych miesięcy związku. Są ładne, delikatne i nie oznaczają niczego poważnego. Z drugiej strony stanowią wyraz niewinności – dlatego idealnie nadają się na prezent w początkowej fazie relacji.

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 4.27 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2016 22:12
a ja wreszcie znalazlam faceta który kupuje kwiaty bez okazji i zazwyczaj jest to bukiet czerwonych róż
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2016 21:10
Ja rzadko dostaję kwiaty, ale jeśli już, to są to słoneczniki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2016 19:05
Ja dostaje lilie, bo to moje ulubione kwiaty :)
odpowiedz
asf (Ocena: 5) 04.02.2016 16:13
Ja przez 1,5 roku związku nie dostałam nigdy od niego żadnego kwiatku i żadnego prezentu.
zobacz odpowiedzi (5)
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2016 11:09
Bzdury. Przecież wiadomo, że 95% facetów nie rozpoznaje żadnego innego kwiatka poza różą - wiem, bo pracowałam w kwiaciarni, i gdy mężczyźni chcieli kupić jakiś inny poza różyczką kwiat dla swojej ukochanej, pytali o radę albo po prostu wybierali ten, który rzucał im się w oczy, nie znali nawet dokładnie ceny ani nazwy. Druga sprawa, ja na przykład uwielbiam goździki, i byłabym bardziej zadowolona z takich kwiatów niż z popularnej róży, i wcale nie oznaczałoby to dla mnie, że facet jedzie po taniości.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie