Czarna lista: O czym mężczyzna nie chce z Tobą rozmawiać na pierwszej randce?

Poruszania tych tematów radzimy unikać na pierwszym spotkaniu...
Czarna lista: O czym mężczyzna nie chce z Tobą rozmawiać na pierwszej randce?
Fot. Thinkstock
24.01.2016

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest pierwsze wrażenie. To na jego podstawie decydujemy się, czy chcemy kontynuować znajomość. Liczy się wygląd fizyczny, ale nie bez znaczenia jest zachowanie i sposób bycia.

Dekalog randkowiczki: W co się ubrać? Co zamówić do jedzenia? Gdzie usiąść? Jak się pożegnać?

Pierwsza randka każdego z nas napawa ekscytacją i sporym stresem. Martwimy się, jak wypadniemy w oczach drugiej osoby. Generalnie wszystko zależy od tego, jak przebiegnie rozmowa. Chociaż powinna ona toczyć się w sposób naturalny, warto przygotować sobie listę tematów, które będziemy mogli poruszyć w razie chwili krepującego milczenia (nerwy robią swoje!). Przed randką dobrze jest też zastanowić się, które sprawy lepiej pominąć… Domyślacie się, o co może chodzić? Już podpowiadamy! Odpowiedzi ustaliłyśmy na podstawie krótkiej ankiety przeprowadzonej niedawno przez nasz portal.

Zapomnij o tych tematach!

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Najlepsza przyjaciółka

Przyjaciółka jest jedną z najważniejszych osób w Twoim życiu. Domyślamy się. Zwróć jednak uwagę, że w centrum rozmowy powinnaś być Ty i on. Wasze sprawy, marzenia, cele, aspiracje i historie. Chyba nie chciałabyś, aby to ją bardziej zapamiętał z tej randki? A jeżeli będziesz opowiadać o niej z zachwytem, może jeszcze wyrazi chęć poznania jej i w efekcie to ona będzie miała chłopaka, nie Ty…

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Sprawy intymne (życie seksualne)

Nie wkraczaj na tak intymny temat. Jeżeli to porządny facet z poważnymi zamiarami, raczej nie będzie chciał słuchać podobnych zwierzeń na pierwszej randce. Zwłaszcza jeśli prowadziłaś bujne życie seksualne – to raczej go odstraszy. Gdyby przypadkiem sam zaczął, zastanów się, czy warto dalej się z nim spotykać… Prawdopodobnie chodzi mu tylko o jedno.

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Twój eks

Opowieści o Twoim byłym są stanowczo zakazane! Facet pomyśli jeszcze, że nadal jesteś nim zauroczona (jeżeli będziesz wypowiadać się w sposób pozytywny). Z pewnością poczuje też, że jest na drugim planie, a to nic miłego. Jest jeszcze jeden argument, który przemawia przeciwko temu. On będzie zastanawiał się, czy w przypadku Waszego ewentualnego związku i rozstania również będziesz wypowiadać się o nim w tak negatywny sposób… (jeżeli będziesz narzekać na byłego). Dlatego temat eks jest w ogóle zabroniony.

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Rodzina

Opowiadanie o rodzinnym kryzysie, sytuacji finansowej Twojej siostry, problemach osobistych brata, itp. nie będzie mile widziane przez naszego towarzysza. Takie historie są przeznaczone dla osób, które znamy dłuższy czas. Do tego lepiej nie wprowadzać nastroju smutku, powinnaś kojarzyć mu się z przyjemnymi sprawami. Jeżeli chcesz, możesz natomiast przytoczyć jakieś zabawne rodzinne historie. Wspólny śmiech naprawdę zbliża.

Co robić, by zepsuć randkę, czyli 5 kobiecych zachowań, które doprowadzają facetów do szału!

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Kompromitujące historie, które Ci się przydarzyły

Jeżeli poczujesz zbytnią zażyłość, możesz niechcący powiedzieć za dużo. Większość z nas doświadczyła kompromitujących historii w okresie dzieciństwa albo późniejszym. Nie staraj się pokazać na siłę, że masz do siebie dystans i lepiej zachowaj je dla siebie. Facet nie zna Cię dobrze i po pewnych zwierzeniach może być lekko zdezorientowany, a przecież nie chciałabyś, żeby zaczął o Tobie źle myśleć.

O czym świadczy jego pierwsza wiadomość na Tinderze?

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Przebyte choroby, urazy z dzieciństwa, problemy natury osobistej

Czasami bywa tak, że rozmawia nam się świetnie już na pierwszym spotkaniu, czujemy pokrewieństwo dusz i mamy ogromną ochotę uzewnętrznić się. Stop! Pamiętaj, że niekoniecznie możesz zostać dobrze odebrana. O pewnych sprawach należy informować stopniowo, żeby nie wystraszyć drugiej połówki. Poza tym wprowadzenie zbyt intymnego klimatu, może sprawić, że on poczuje się niezręcznie.

pierwsza randka

Fot. Thinkstock

Twój zwierzak

Zdarza się, że mamy zwierzęcego pupila, który przesłania nam cały świat. Nie ma nic złego w poinformowaniu faceta, że masz zwierzaka i powiedzeniu na jego temat kilku słów. Powinnaś to sobie jednak darować w przypadku, gdy masz tendencję do rozwlekania się o tym, jaki jest wspaniały, co zazwyczaj je i jaka jest jego ulubiona zabawka. Twój towarzysz nie tylko może się zanudzić, ale pomyśleć, że masz problem natury psychologicznej. Dodatkowo w wyobraźni już będzie widział, jak odgrywa drugą rolę w Waszym związku. W końcu zwierzak będzie zawsze na pierwszym miejscu…

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo