Idealny wzrost istnieje. Sprawdź, kiedy jesteś zbyt wysoka, a Twój partner za niski!

Kobiety i mężczyźni wskazali, jak wysoka powinna być płeć przeciwna.
Idealny wzrost istnieje. Sprawdź, kiedy jesteś zbyt wysoka, a Twój partner za niski!
fot. Thinkstock
21.12.2015

Wzrost w związku wydaje się sprawą absolutnie drugorzędną, ale dla niektórych urasta do rangi największego problemu. Mężczyźni nie gustują raczej w bardzo wysokich kobietach, a panie z dystansem traktują niższych panów. Kwestia ta okazuje się tak istotna, że zajmują się nią nawet naukowcy. Ostatnio stwierdzili, że im wyższego mamy męża, tym lepiej nam się układa. Istnieją jednak przesłanki mówiące o przewadze tych znacznie od nas niższych. W skrócie – nadal niewiele wiadomo.

O ile nie rozstrzygniemy, czy centymetry rzeczywiście wpływają na nasze szczęście w miłości, możemy jednak ustalić, jaki jest wzrost idealny. Sprawdzili to specjaliści z brytyjskiego ośrodka badawczego YouGov. Na podstawie odpowiedzi tysięcy ankietowanych ustalili, jaki wzrost jest w sam raz, kiedy jest zbyt skromny albo znacznie przewyższa nasze oczekiwania. I to w przypadku obu płci.

Jak bardzo powinnaś być wysoka, by podobać się facetom? Znamy dokładne wymiary!

 

idealny wzrost

fot. Thinkstock

ZBYT WYSOKA KOBIETA

 

Kiepska wiadomość dla koszykarek i mniej aktywnych fizycznie kobiet ponadprzeciętnego wzrostu. Okazuje się, że 180 cm to granica nie do przeskoczenia. Jeśli mierzysz tyle albo więcej, to marne szanse, aby ustawiały się do Ciebie kolejki adoratorów.

 

idealny wzrost

fot. Thinkstock

IDEALNY WZROST KOBIETY

 

150 cm – za mało, 180 – za dużo. Mężczyźni wskazali, że perfekcyjny wzrost jest niemal dokładnie pośrodku tego przedziału i wynosi 167 cm. Kobieta tej wysokości ma największe szanse na powodzenie, bo nie przypomina już dziecka, ani nie góruje nad facetem.

 

idealny wzrost

fot. Thinkstock

ZBYT NISKI MĘŻCZYZNA

 

Panie niemal jednoznacznie wskazały, że facet „nikczemnego wzrostu” mierzy 160 cm lub mniej. Kimś takim raczej nie jesteśmy zainteresowane, bo męstwo, siła i zdecydowanie kojarzą nam się raczej z panami bardziej wyrośniętymi.

 

idealny wzrost

fot. Thinkstock

ZBYT WYSOKI MĘŻCZYZNA

 

Okazuje się, że nawet nasza wyobraźnia ma swoje granice. Ankietowane kobiety uznały, że facet mierzący 190 cm lub więcej, jest zwyczajnie zbyt wysoki. Większość z nas przerasta o głowę, a nawet więcej, a to nie jest dla nas komfortowa sytuacja.

 

idealny wzrost

fot. Thinkstock

IDEALNY WZROST MĘŻCZYZNY

 

Tego można było się spodziewać, bo wartość ta powtarza się np. w towarzyskich anonsach. Mężczyzna „w sam raz” to taki, którzy mierzy ok. 180 cm. Dzięki temu jest od nas delikatnie wyższy, ale nie czujemy się przez niego przytłoczone.

 

idealny wzrost

fot. Thinkstock

ZBYT NISKA KOBIETA

 

Czas na nas. Panowie jednoznacznie stwierdzili, że nie po drodze im z paniami, które mierzą 150 cm lub mniej. Przy takich wymiarach wydajemy im się zbyt drobne, a może nawet nieco dziecinne. Zwłaszcza, jeśli im samym natura nie poskąpiła centymetrów.

 

Komentarze (44)

Ocena: 4.23 / 5
gość (Ocena: 1) 28.08.2018 20:15
Co dla mnie im wyższy, tym lepszy, a jak przerasta mnie o więcej niż głowę, to jestem w raju.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 17.08.2018 15:48
Nie możemy powiedzieć, że ktoś powinien mieć tyle a tyle wzrostu, gdyż nie my wybieramy sobie wzrost, nie mamy na niego wpływu. I oczywiście nie od dziś wiadomo, że panowie będą wybierali niższe od siebie partnerki, z wyższymi w zdecydowanej większości czuliby się przynajmniej niekomfortowo; panie zaś zwrócą uwagę na panów wyższych od siebie, niższymi raczej nie będą zainteresowane. Ale ludzie!!! Nie możemy oceniać kogoś po tym ile ma wzrostu!!! On o tym nie zdecydował, nie mógł sobie wybrać ile chce mieć wzrostu.
odpowiedz
Milena (Ocena: 1) 17.03.2018 09:43
Co za debilny artykuł. Wzrost nie definiuje człowieka i to, że mężczyzna jest niski, a kobieta wysoka nie skazuje ich na wieczną samotność. Sama mam 168, więc mieszczę się w "kanonie"? Głupota
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.03.2018 23:28
Gdy myślisz ze 167 to wysoki wzrost, a okazuje się że jest idealny xD
odpowiedz
Paulina (Ocena: 1) 11.01.2018 11:12
Nie ma to jak szufladkować facetów... bo przecież związek opiera się na wysokości partnerów. Mam 178cm wysokości, a mój facet ok. 170cm i jakoś potrafimy się dogadać i jesteśmy ze sobą bardzo dlugo. Niemożliwe? A jednak. Laski, które zwracają uwagę tylko na cechy wyglądu są trochę niedojrzałe i płytkie. Mogę zrozumieć, że wzrost to dodatek, ale nie że to jest cecha pierwszorzędna. Nie polecam wam takiego zachowania, bo zostaniecie starymi pannami, a jeśli tak postępujecie, to Wam tego życzę. ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo