Jestem dziewicą - ile z nas może tak o sobie powiedzieć? Znamy liczby!

Wbrew pozorom, dziewice wcale nie wyginęły. Jest ich coraz więcej.
Jestem dziewicą - ile z nas może tak o sobie powiedzieć? Znamy liczby!
Fot. Thinkstock
14.12.2015

Niektórzy złośliwie twierdzą, że z dziewicami jest jak z dinozaurami – kiedyś były, ktoś o nich słyszał, ale już dawno wyginęły. W czasach, gdy wszystko kręci się wokół seksu, zachowanie czystości jest wręcz niemożliwe. Utrata cnoty następuje coraz wcześniej, a o młodych kobietach można powiedzieć wszystko, ale nie to, że są niewinne. Rzeczywiście jest aż tak źle? Sprawdzamy. Zamiast wierzyć w niesprawdzone informacje, sięgamy po wiarygodne dane naukowe.

Już na wstępie należy zaznaczyć, że mówienie o zepsuciu i rozwiązłości nastolatek to nic innego, ale demonizowanie. Fakt, rozpoczynamy współżycie coraz wcześniej, a brak doświadczenia bywa postrzegany jako balast, ale na pewno do moralnej katastrofy wciąż jeszcze daleka droga. Nie jest prawdą, że robimy to wszystkie i nawet się nad tym nie zastanawiamy. Dziewice istnieją, tylko starają się to ukrywać...

Zdziwisz się, jak powszechne jest to zjawisko. Tylko dlaczego musimy dowiadywać się o tym z publikacji naukowych, a w życiu codziennym cnota to powód do wstydu?

 

dziewictwo

fot. Thinkstock

Utrata dziewictwa – wiek

 

Z badań przeprowadzonych kilka lat temu przez amerykański Instytut Kinseya, który zajmuje się tematami dotyczącymi płci, seksualności i dzietności wynika, że mężczyźni rozpoczynają współżycie intymne nieco wcześniej, niż kobiety. Wskaźnik ten wynosi średnio 16,9 lat dla chłopców i 17,4 lat dla dziewczyn. Według ankiety przeprowadzonej w Polsce może to być nawet 19 lat.

 

dziewictwo

fot. Thinkstock

Wstrzemięźliwość seksualna jest modna

 

Badanie autorstwa amerykańskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom przy Ministerstwie Zdrowia i Usług Społecznych wykazuje, że z roku na rok przykładamy do czystości coraz większą wagę. W porównaniu do lat poprzednich wzrasta liczba osób w wieku 15-19 lat, które nigdy nie uprawiały seksu.

 

dziewictwo

fot. Thinkstock

Doświadczenie seksualne

 

Z wiekiem wygląda to już zupełnie inaczej, bo w grupie 25-44 lata niemal każdy ma na swoim koncie intymną relację. 98 procent dorosłych kobiet uprawiało już seks. Doświadczonych panów jest o 1 punkt procentowy mniej. Statystyka odnosi się do stosunku waginalnego. Niemal 90 procent doświadczyło seksu oralnego, a 35-45 procent – analnego.

 

dziewictwo

fot. Thinkstock

Ile dokładnie jest dziewic?

 

Skoro w wieku powyżej 25 lat seks uprawia już niemal każdy, czystość zbadano w grupie młodszej – od 15 do 24 lat. Okazuje się, że bliskiego kontaktu z płcią przeciwną nie doświadczyło 22 procent chłopców i młodych mężczyzn. Wśród dziewcząt i młodych kobiet wskaźnik ten wynosi aż 30 procent.

Chyba nie jest aż tak źle?

 

Polecane wideo

Komentarze (26)

Ocena: 4.54 / 5
Anonim (Ocena: 5) 16.12.2015 14:21
ludzie przestancie przywiazywac taka wage do dziewictwa. Niektóre dziewczyny wstydza sie ze sa jeszcze dziewnicami, inne ze juz nie bo stracily błone przez głupote itd, wg mnie nie ma o czym tyle dyskutowac, podejrzewam ze mezczyznom w pewniym wieku to obojetne jesli naprawde szanuja swoja partnerke. Swoja droga natura głupo nas urzadziła ta błona lepiej by bylo jej od początku nie miec, wtedy by było po problemie ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.12.2015 14:12
Przedział wiekowy 15 - 24 lata jest totalnie nieadekwatny i zbyt szeroki. Jest kolosalna różnica między nastolatką w wieku 15 -18 lat, a dziewczyną w wieku 19 - 24 lata. Dla mnie wyniki przekłamane i nic nie mówiące...
odpowiedz
22 (Ocena: 5) 14.12.2015 23:38
Za niecały miesiąc 22 lata i teżnic...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.12.2015 21:01
Jestem 28 letnią dziewicą i chyba najstarszą..(nie mam za sobą traumatycznych przeżyć) wychodziłam z założenia, że jeżeli mam iść do łóżka z byle kim aby tylo pójść to wolę nie iść w ogóle i tak mam 28 lat. Prawdę mówiąc przyzwyczaiłam się do samotności bo ona już nie ulegnie zmianie. Nie wyobrażam sobie aby w moim wieku lub za kilka lat powiedzieć facetowi " wiesz jestem dziewicą" przecież szyderczo roześmiałby mi się w twarz.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 14.12.2015 18:59
A co to jakiś powód do dumy, że jest się dziewicą?..... chyba nie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie