Na co każdy facet zwraca uwagę, przyglądając się kobiecie?

Już jedno spojrzenie wystarczy, by ocenił, czy mu się podobasz. Na co patrzy dokładnie?
Na co każdy facet zwraca uwagę, przyglądając się kobiecie?
Fot. Thinkstock
30.11.2015

Idziesz ulicą i wydaje ci się, że nikt nie zwraca na ciebie uwagi? Tańczysz na środku zatłoczonego klubu i czujesz się niewidzialna? Wcale tak nie jest. Mężczyźni, którzy stoją obok, bacznie cię obserwują. Tak naprawdę wystarczy im jedno ukradkowe spojrzenie, by ocenić Twoją atrakcyjność.

Na co dokładnie zwracają uwagę? Oto lista 12 takich drobiazgów. Powinnaś być ich świadoma, by… wypaść w męskich oczach jak lepiej.

Włosy

Zazwyczaj mężczyzna, patrząc na kobietę, najpierw zerka na jej twarz. Co jednak w momencie, kiedy dziewczyna stoi do niego tyłem? Wielu facetów ocenia wówczas kobiecą atrakcyjność na podstawie… włosów. Zwracają uwagę na to, czy są umyte, zdrowe, zadbane i korzystnie obcięte. Oczywiście najbardziej podobają im się długie kosmyki!

atrakcyjna dziewczyna

Fot. Thinkstock

Chód

Mężczyźni oceniają również to, w jaki sposób chodzisz. Jeśli twój krok jest szybki i zdecydowany, odbierają cię jako bardzo pewną siebie osobę. Jeśli powolny i niezbyt zdecydowany – jako nieśmiałą dziewczynę.

Nastawienie

Możesz wyglądać jak Miss Świata, ale jeśli facet zauważy w twoich gestach, że na wszystko jesteś nastawiona „na nie”, nawet nie spróbuje bliżej cię poznać.

atrakcyjna dziewczyna

Fot. Thinkstock

Uśmiech

Wspominałyśmy o tym już nieraz, ale warto to powtórzyć. Pamiętaj, że największe powodzenie u płci przeciwnej mają dziewczyny, które się uśmiechają. Dlaczego? Bo wydają się milsze i bardziej przystępne. Facet nie obawia się podejść i zagadać do takiej kobiety, bo wie, że nie zostanie przez nią wyśmiany i obrażony.

Szpilki

Nie musisz nosić butów na obcasie codziennie, ale miej świadomość, że dziewczyna na szpilkach natychmiast przykuwa męski wzrok. Faceci uwielbiają patrzeć, jak kobieta kołysze biodrami, idąc w takich butach. Obuwie na obcasie wydaje im się bardzo, bardzo seksowne.

atrakcyjna dziewczyna

Fot. Thinkstock

Styl

Mężczyźni niby nie znają się na modzie, ale jednego bądź pewna – bardzo zwracają uwagę na to, w co dziewczyna jest ubrana. Natychmiast zrezygnują z flirtowania z tobą, jeśli będziesz ubrana jak chłopak (bojówki, boyfriendy, szerokie bluzy) lub strojem zamanifestujesz przynależność do jakiejś grupy (metalowej, punkowej, emu).

Pupa

Faceci kochają tę część kobiecego ciała. Zyskasz w męskich oczach dodatkowe punkty, jeśli podkreślisz swoje zgrabne pośladki obcisłymi dżinsami lub dopasowaną spódniczką. Wtedy nie będziesz się mogła opędzić od adoratorów.

atrakcyjna dziewczyna

Fot. Thinkstock

Postawa

Zawsze staraj się być wyprostowana. Faceci mocno zwracają na to uwagę! Ich zdaniem kobieta bardzo traci na atrakcyjności, kiedy się garbi. Gdy jesteś wyprostowana, wydajesz się wyższa i smuklejsza.

Twoje koleżanki

Zdziwiona? Tymczasem facet, patrząc na ciebie, przy okazji zerka również na twoje koleżanki. Jeśli są hałaśliwe, wulgarne bądź niemiłe, na pewno odpuści sobie flirt z tobą. Uzna, że masz identyczny charakter, jak twoje znajome.

atrakcyjna dziewczyna

Fot. Thinkstock

Usta

Facet zerka na twoje usta, ale nie po to, by ocenić ich rozmiar i to, czy dobrze całują. On sprawdza, jakie robisz miny. Jeśli zobaczy, że jesteś kapryśna i nadąsana (a widać to właśnie po ułożeniu twoich warg), od razu zrezygnuje z podrywu. Jeżeli natomiast zauważy, że ciągle się uśmiechasz, odczyta to jako zielone światło do zawarcia z tobą bliższej znajomości.

Taniec

Nic tak nie działa na męskie zmysły, jak seksownie tańcząca kobieta. Im lepiej się poruszasz na parkiecie, tym bardziej facet będzie chciał cię poznać. Mężczyźni szybko odnotowują, czy tańczysz w rytm muzyki. Nie spodoba im się jednak, jeśli będziesz na parkiecie zbyt wulgarna.

atrakcyjna dziewczyna

Fot. Thinkstock

Twoja torba

Zawartość twojej torebki może zdradzić na twój temat bardzo wiele. Dlatego faceci przyglądają się uważnie temu, jak wygląda: czy jest duża i przeładowana różnymi gadżetami (np. kosmetykami), czy mała i poręczna. Jeśli zobaczą, że nosisz w niej książkę – odbiorą cię jako inteligentną osobę, z którą można na pewno porozmawiać na wiele ciekawych tematów. Jeśli przed oczami błyśnie im twój złoty case na telefon, uznają cię za modnisię, której w głowie tylko głupoty. Przykłady można mnożyć.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
olaa (Ocena: 5) 30.11.2015 12:11
Ten artykuł chyba już był...
odpowiedz
dorotełke (Ocena: 5) 30.11.2015 10:53
Subkultura EMU?:D Coś chyba w życiu przegapiłam :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.11.2015 01:48
emu? hahah dobre sobie. Zresztą to jakaś głupota ,bo zazwyczaj punki i metale spotykają się z żeńskimi punkami i metalami. Jak dziewczyna z irokezem nie będzie atrakcyjna dla gogusia w typie maślaka to też panienka w sukience w kwiaty nie spodoba się punkowi. No chyba ,że taka dwójka mocno na siebie działa i mimo różnic jest między nimi chemia. Zazwyczaj ludzie przynależący do jakieś subkultury szukają kogoś podobnego do siebie, żeby podzielał gust muzyczny i światopogląd.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo