Tym powinnaś nakarmić swojego chłopaka, żeby wydawał się seksowniejszy (Ohyda?)

Zapach tego produktu kojarzy się wyjątkowo źle, ale jednak czyni cuda!
Tym powinnaś nakarmić swojego chłopaka, żeby wydawał się seksowniejszy (Ohyda?)
fot. Thinkstock
27.11.2015

Zepsute mięso, gnijące warzywa, nieświeża ryba, czosnek, gotowane flaki – od samego czytania niektórym może zrobić się niedobrze. Wszystkie wspomniane produkty łączy bardzo charakterystyczny i wyjątkowo przykry zapach, który dla większości ludzi jest nie do zniesienia na dłuższą metę. A jednak, wśród nich ukrywa się bardzo mocny afrodyzjak, który sprawia, że patrzymy na mężczyzn ze znacznie większym zainteresowaniem.

Naukowcy z Czech z niewyjaśnionych do tej pory przyczyn postanowili sprawdzić, jak kobiety reagują na mocne i zazwyczaj źle kojarzące się zapachy. Pod lupę wzięli czosnek, którego smak często doceniamy, ale jego aromat przyprawia nas o mdłości. Nie od dziś wiadomo, że planując randkę na długo przed spotkaniem należy zrezygnować ze spożywania tej przyprawy. W przeciwnym razie nasz oddech powali towarzysza na ziemię.

Teoretycznie tak, ale w praktyce już nie do końca. Okazuje się, że czosnek działa na kobiety jak magnes!

czosnek

fot. Thinkstock

Do oceny przepoconych wkładek przystąpiły panie, które wydały jednoznaczny wyrok. Kanapka z serem i odrobiną czosnku niczego nie zmieniła. Męski pot pachniał równie nieprzyjemnie, co wydzielina panów, którym przyprawy nie podano. Zwiększona dawka na kromce chleba sprawiła, że zapach wydawał im się bardziej przyjemny i zdecydowanie mniej intensywny. Bank rozbiła jednak dopiero grupa nafaszerowana porządną ilością samego czosnku.

W tym przypadku przepocona wkładka wyjęta spod pachy dosłownie emanowała seksapilem!

Z czego to wynika? Czosnek to naturalny przeciwutleniacz i substancja bakteriobójcza. Niweluje przykry zapach i pozwala skupić uwagę na feromonach. Na dodatek wspomaga odporność i działa antynowotworowo, więc chyba już wiesz, czym karmić swojego chłopaka...

czosnek

fot. Thinkstock

Badacze przeprowadzili prosty eksperyment, do którego zaprosili 42 chętnych mężczyzn. Panowie mieli za zadanie gromadzenie swojego potu na specjalnych wkładkach umieszczonych pod pachami. Każdy przez przynajmniej 12 godzin. Wcześniej należało jednak zjeść odpowiednią ilość aromatycznej (i zazwyczaj drażniącej zmysły) przyprawy.

W pierwszym etapie podano im kanapki z serem i 6 gramami czosnku. W drugim zwiększono podwójnie jego gramaturę. W trzecim i ostatnim – zrezygnowano z chleba i sera, serwując wyłącznie 12 gramów czosnku. Pierwotnie podejrzewano, że im więcej przyprawy, tym bardziej nieprzyjemny zapach wydalany wraz z potem.

Założenia legły jednak w gruzach, bo okazało się, że im więcej czosnku zje mężczyzna, tym lepiej jest przez nas postrzegany.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
wegan (Ocena: 5) 01.04.2018 09:06
Ja nie jem miesa i nie znosze zapachu czosnku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2015 08:42
uwielbiam jedzenie z czosnkiem
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo