Naukowcy ostrzegają: Lepiej znajdź sobie chłopaka, bo w przeciwnym razie będziesz GRUBA!

Singielki tyją na potęgę. Chyba nie są tak szczęśliwe, jak twierdzą...
Naukowcy ostrzegają: Lepiej znajdź sobie chłopaka, bo w przeciwnym razie będziesz GRUBA!
fot. pexels.com
19.11.2015

Nie od dziś wiadomo, że życie uczuciowe odpowiada nie tylko za nasze samopoczucie, ale także kilka innych kwestii. Badania wykazały, że szczęśliwie zakochani są bardziej skłonni do kompromisów, dbają o swój wizerunek, są towarzyscy, a nawet osiągają większe sukcesy. Niestety, odnotowano także negatywne efekty uboczne. Ludzie w związkach bywają mniej stabilni emocjonalnie i... mają skłonność do tycia.

Jeśli chodzi o nadwagę zakochanych, dowody nie były jednak ewidentne. Pogląd ten wynikał raczej z przekonania, że im człowiek szczęśliwszy, tym na więcej sobie pozwala. Randki sprzyjają konsumpcji, wspólne wieczory także nie obejdą się bez niezdrowych przekąsek, a kiedy partner samodzielnie coś przygotuje lub zaprosi nas do restauracji – nie potrafimy odmówić.

Okazuje się, że to mit. Kobiety w związkach nie mają się czego obawiać, bo najbardziej tyją singielki.

przyczyny nadwagi

fot. pexels.com

Doktor Katherine Hanna i Petter Collins z australijskiego Queensland University of Technology postanowili sprawdzić, jak życie uczuciowe wpływa na naszą wagę. Nie przeprowadzili własnych badań, bo te wydawały im się zbędne. Przeanalizowali jednak efekty pracy 41 innych zespołów badawczych i wyciągnęli z nich wnioski. Ostateczny raport opiera się na bardzo bogatym materiale dowodowym.

Naukowcy szukali zależności między samotnością a sposobem odżywiania i doszli do wniosku, że brak partnera na pewno nie sprzyja naszej sylwetce. Dieta singielek jest zazwyczaj bardzo uboga w wartości odżywcze, a bogata w cukier, tłuszcz i inne wpływające na tuszę substancję. Nie mamy się dla kogo starać, więc zupełnie sobie odpuszczamy.

Z czego dokładnie to wynika?

przyczyny nadwagi

fot. pixabay.com

Badacze wskazują na trzy zasadnicze problemy:

1. Brak chęci do gotowania

2Żywienie się gotowymi daniami

3. Zajadanie problemów emocjonalnych

Jeśli nie wierzysz Australijczykom, służymy także świeżymi badaniami wykonanymi w jednym z greckich szpitali uniwersyteckich. Tam także stwierdzono, że samotność sprzyja nadwadze. Zwłaszcza w średnim wieku, kiedy tracimy nadzieję na zmianę naszego życia.

Polecane wideo

Komentarze (39)
Ocena: 4.9 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 16:11
Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
MArta (Ocena: 5) 20.11.2015 16:37
przytyłam 10 kg gdy weszłam w związek. Nie byłam przyzwyczajona do późnych kolacji, spontanicznych wypadów na obiad czy picia wina. Pocieszające jest to, że on też przytył :D PS. Ja schudłam, on nie ;)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2015 22:05
Pierdoły, ja nie rozumiem tej nagonki na singielki!!!!!! Tyje każdy kto za dużo żre.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2015 15:20
Jak zwykle wine ponoszą mezczyzni ,brak go powoduje otylosc ,a jego obecność tez powoduje otylosc,moze problem rozwiaze taki dochodzący nie na stale ,tylko od czasu do czasu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2015 15:16
Czy to ma być powod otylosci ,dobrze wiemy co powoduje otylosc i powody tez znamy ,ale każda wymowka jest dobra dla usprawiedliwienia własnego sumienia.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie