Facet w Twoim typie

Jacy mężczyźni mają u kobiet największe szanse? Oto 7 zwariowanych faktów na temat męskiej atrakcyjności!
Facet w Twoim typie
11.11.2015

Badania dotyczące atrakcyjności zawsze wywołują spory odzew i nieustannie prowokują debaty. Bo czy można jednoznacznie ustalić, co się podoba, a co nie? Przecież każdy człowiek jest inny i ma zupełnie różne upodobania… Tymczasem naukowcy się nie poddają i wciąż badają tę kwestię.

Tym razem wzięli pod lupę damskie preferencje. Jacy mężczyźni mają u nas największe szanse? Co sprawia, że na jednego faceta patrzymy przychylniejszym okiem niż na drugiego?

Oto 7 zwariowanych faktów na temat męskiej atrakcyjności!

Fakt 1: Jeśli chłopak ma psa, podoba nam się dużo bardziej

Te liczby nie kłamią: facet, który akurat spaceruje ze swoim psem, ma trzykrotnie większą szansę, by otrzymać od obcej dziewczyny jej numer telefonu. Panowie, może pora kupić sobie wreszcie słodkiego szczeniaczka?

Jake Gyllenhaal

Fakt 3: Przystojniakom przypisujemy lepsze cechy charakteru

Kobiety już tak mają: jeśli widzą przystojnego mężczyznę, automatycznie idealizują również jego charakter. Na pewno jest dobry, inteligentny, wierny i czarujący – myślą sobie. Niestety, nie jest to tak proste, jak byśmy sobie tego życzyły. Dranie przecież również mogą być bardzo atrakcyjni fizycznie.

Jake Gyllenhaal

Fakt 4: Siła czerwieni

Być może większość kobiet nie jest tego świadoma, ale znacznie szybciej dajemy się poderwać facetom, którzy mają na sobie ubranie w kolorze czerwieni. Tę barwę utożsamiamy bowiem z seksapilem, pewnością siebie, siłą.

Jake Gyllenhaal

Fakt 5: Kilkudniowy zarost – to jest to!

Według badaczy z Uniwersytetu New South Wales, kobiety doskonale wiedzą, jakie mają oczekiwania względem męskiego owłosienia. Mianowicie? Facet musi mieć kilkudniowy zarost! Wtedy zdaniem przedstawicielek płci pięknej wygląda najbardziej atrakcyjnie. Drodzy panowie, być może broda jest już niemodna, ale jeśli chcecie podobać się kobietom – wyrzućcie swoje maszynki do kosza!

Jake Gyllenhaal

Fakt 2: Liczy się zapach

Uwielbiamy zapach męskiego ciała, co zresztą potwierdził eksperyment z połowy lat 90. Zaproszeni do niego respondenci zostali podzieleni na dwie grupy: mężczyzn i kobiety. Panów poproszono o to, by przez dwa dni spali w tym samym podkoszulku, z tym że jedna grupa miała nie używać kosmetyków, druga miała się perfumować, a trzecia stosować na ciało wyłącznie mydło. Następnie respondentki wąchały wszystkie T-shirty. Najbardziej atrakcyjnym zapachem okazała się… woń czystego, męskiego ciała.

Jake Gyllenhaal

Fakt 6: Pigułki antykoncepcyjne wpływają na to, kto nam się podoba

Badacze pomyśleli o wszystkim. Sprawdzili nawet, czy na to, jacy faceci podobają się kobietom, mają wpływ pigułki antykoncepcyjne. Wnioski? Dziewczyny, które rozpoczynały antykoncepcję hormonalną, były bardziej zainteresowane facetami o subtelniejszej posturze i mniejszych mięśniach. Z kolei te, które nie stosowały takiej formy zabezpieczania, wolały umięśnionych mężczyzn.

Jake Gyllenhaal

Fakt 7: Liczy się mowa ciała

Podobno dużo przychylniej patrzymy również na tych facetów, którzy podczas rozmowy z nami wykonują określone gesty: uśmiechają się, unoszą brew do góry, przeczesują sobie włosy palcami oraz muskają się po karku.

Co Wy na to? Faktycznie te cechy i zachowania sprawiają, że mężczyzna wydaje się Wam atrakcyjny?

Komentarze (18)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 21.11.2015 17:08
Sprzedam zestaw wczesnoporonny z Women On Web. Zestaw składa sie z 1 tab Mifepristonu+ 12 tab Misoprostolu. Cena to 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 66314trzy828. Polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 14:19
Ależ wy zwariowani heheszki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2015 00:51
Facet w moim typie? Zdecydowanie Jake :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 20:30
Zdecydowanie zgadzam się z tym, że w moim typie jest facet umyty...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2015 18:59
Ah ten Jake..:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo