7 powodów, dlaczego weganin to najlepszy materiał na chłopaka

Związek z roślinożercą to najlepsze, co może Cię spotkać.
7 powodów, dlaczego weganin to najlepszy materiał na chłopaka
08.11.2015

Zwracamy coraz większą wagę na to, co jemy. Świadomie rezygnujemy z niektórych pokarmów, wierząc że to zapewni nam długie i zdrowe życie. Odstawiamy mięso, przetworzoną żywność, gluten czy laktozę. Ze wskazań medycznych, ulegając modzie lub ze względów etycznych. A później musimy wysłuchiwać domorosłych specjalistów od żywienia, którzy przekonują nas, że nic dobrego z tego nie wyniknie...

Tym razem nie szukamy jednak dziury w całym i chcemy Was przekonać do weganizmu. Nawet jeśli sama nie jesteś gotowa do rezygnacji z pokarmów pochodzenia zwierzęcego, powinnaś... spróbować związku z kimś takim. Wbrew pozorom, weganin wcale nie musi być nadwrażliwym i kłopotliwym kompanem, ale świetnym i wygodnym w „użytkowaniu” partnerem.

Dlaczego warto zakochać się w weganinie?

związek z weganinem

JEST ŚWIETNY W ŁÓŻKU

Wiarygodne badania naukowe wykazują, że dieta roślinna sprzyja gospodarce hormonalnej człowieka. W przypadku mężczyzn to znacznie więcej testosteronu, a co za tym idzie – chęci na igraszki. Spożywanie dużej ilości awokado, migdałów i ciecierzycy podwyższa poziom cynku w organizmie i pobudza libido. Mniej wiarygodna ankieta jednego z portali randkowych wykazała, że weganie uwielbiają seks oralny. Zwłaszcza, jeśli to oni sprawiają przyjemność drugiej stronie.

związek z weganinem

TAŃSZE RANDKOWANIE

To prawda, że najczęściej za wspólną kolację płaci mężczyzna, ale nie zawsze należy polegać na jego szczodrości. Od czasu do czasu wypadałoby się odwdzięczyć. A naprawdę nie ma się czego bać! Fakt, trudniej znaleźć lokal, który serwuje dobre dania kuchni wegańskiej, ale kiedy się to uda – na pewno odczujesz to w momencie płacenia. Przysmaki bezmięsne są zazwyczaj o wiele tańsze od homara czy najlepszej jakości steku.

związek z weganinem

NIE BOI SIĘ ZAANGAŻOWANIA

Z całą pewnością można stwierdzić, że świadoma rezygnacja z pokarmów pochodzenia zwierzęcego to wyzwanie. Teoretycznie możesz jeść wszystko, ale z premedytacją utrudniasz sobie życie, aby być fair w stosunku do siebie i niewinnych stworzeń. To wymaga sporego samozaparcia i determinacji, a te cechy doskonale sprawdzą się w związku. Weganina naprawdę trudno złamać i jeśli już w coś się zaangażuje – zrobi wszystko, by było dobrze.

związek z weganinem

JEST POZYTYWNIE NASTAWIONY

Równowaga emocjonalna to klucz do udanej relacji. Nie ma nic gorszego od faceta, który ciągle jest z czegoś niezadowolony. W towarzystwie weganina raczej Ci to nie grozi. Badania jednoznacznie udowodniły, że spożywanie dużej ilości warzyw i owoców poprawia nastrój. Stroniący od mięsa, a zajadający się darami sadów i pól są znacznie bardziej szczęśliwi, mają więcej energii, a przy okazji trudno wyprowadzić ich z równowagi.

związek z weganinem

BĘDZIESZ ZDROWSZA

Czy dieta partnera ma wpływ na to, co same jemy? Na pierwszy rzut oka nie ma to większego znaczenia, bo każdy decyduje o własnym talerzu, ale... to tylko kwestia czasu. Badania wykazują, że miłośnicy warzyw i owoców są zdrowsi od mięsożerców. 1:0 dla Twojego wegańskiego chłopaka. Zazwyczaj jednak na tym się nie kończy – jeśli Cię kocha, zrobi wszystko, abyś Ty także sobie nie szkodziła. Po chwili będziesz jadła mu z ręki i sama staniesz się zdrowsza. Być może ze względów praktycznych przejdziesz na taką samą dietę.

związek z weganinem

MA OTWARTY UMYSŁ

Kobiety nie przepadają za mężczyznami o wąskich horyzontach. Uprzedzenia, brak tolerancji i ciągłe szukanie dziury w całym to na pewno nie to, co nas kręci. Facet powinien lubić nie tylko siebie, ale także innych ludzi. I nie ma z tym najmniejszego problemu! Jakiś czas temu wykazano, że ponad 30 procent mięsożerców wyklucza związek z wegetarianinem. Z kolei zaledwie 4 proc. roślinożerców odrzuciło możliwość relacji z mięsożercą. To sporo mówi o naszym nastawieniu do świata.

związek z weganinem

DŁUŻEJ SIĘ NIM NACIESZYSZ

Zdeklarowani mięsożercy odrzucają ten argument, ale fakty są nieubłagane – osoby eliminujące ze swojej diety pokarmy pochodzenia zwierzęcego statystycznie żyją dłużej i cieszą się lepszym zdrowiem. Macie przed sobą długą i wspólną przyszłość.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Goodforyou blog (Ocena: 5) 09.11.2015 14:49
Jestem na diecie wegetariańskiej ponad rok czasu i czuję się świetnie. Wcześniej miałam okropne problemy z żołądkiem, a odkąd nie jem mięsa, nabiału to mój problem zniknął.
odpowiedz
Mileweczka (Ocena: 5) 08.11.2015 12:32
Dziewczyny, może wy coś poradzicie? Mój chłopak strasznie się zapuścił... Okrutnie przytył w szybkim tempie i zaczęłam się strasznie martwić o jego zdrowie, a i powiem też szczerze, że tęsknie za jego chudszą wersją. Jemu to zupełnie nie przeszkadza, czuje się dobrze w swojej skórze... Trochę mi wstyd, bo wszyscy nasi znajomi dbają o swoje zdrowie, włącznie ze mną. Ja prosiłam, groziłam, czekałam cierpliwie a on nic... Nie schudnie dla mnie bo dobrze czuje się w swojej skórze :/ Miałyście może podobny problem? Poradziłyście sobie?
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2015 09:15
Ja przestałam jeść mięso i większość produktów mięsnych ponad pół roku temu i zdecydowanie zgadzam się z tym, co jest napisane w artkule. Czuje się dużo lepiej, mam o wiele więcej energii, lepiej mi się śpi, budzę się naprawdę wypoczęta, nie wspominając już o tym, że nie wyskakują mi już pryszcze i włosy zrobiły się zdrowsze, gęstsze i szybciej rosną :) Mój chłopak co prawda je mięso ale nie będę go przekonywać, żeby przeszedł na weganizm, to musi być jego decyzja.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.11.2015 09:06
Ta jasne, już to widzę. Poznaję faceta, miło nam się rozmawia, i pytam: jesteś weganinem? -nie. -To nie masz u mnie szans, bo nie jesteś materiałem na faceta. Spadaj! Serio?! Weganin dobrym materiałem na chłopaka? Może i tak. Mój facet je wszystko i jest dobrym materiałem nie tylko na chłopaka, ale też na męża/partnera ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo