Jeśli masz TAKĄ TWARZ, wydajesz się płci przeciwnej najbardziej atrakcyjna!

Hiszpańscy naukowcy zdradzają, jaka buzia pociąga mężczyzn. Kwalifikujesz się do tych wytycznych?
Jeśli masz TAKĄ TWARZ, wydajesz się płci przeciwnej najbardziej atrakcyjna!
26.10.2015

Gdyby mężczyźni potrafili dostrzegać we wszystkich kobietach wyłącznie zalety, nasze życie prawdopodobnie byłoby dużo prostsze. Nie wpadałybyśmy w kompleksy, nie poddawałybyśmy się bolesnym operacjom plastycznym, nie byłybyśmy również narażone na przykre komentarze.

Niestety panowie są zaprogramowani tak, że dokładnie wiedzą, co im się podoba, a co nie. A ponieważ kanony piękna zmieniają się co pewien czas, hiszpańscy naukowcy postanowili zbadać, jaka twarz wywołuje współcześnie u mężczyzn największy zachwyt.

W badaniu wzięli udział wyłącznie heteroseksualni faceci. Na podstawie kilkunastu czarno-białych zdjęć, na których znajdowały się różne dziewczyny (żadna z nich się nie uśmiechała), ankietowani musieli wskazać najbardziej pociągające ich zdaniem cechy twarzy.

Jesteście ciekawe, co powiedzieli? Oto wynik badania.

Mila Kunis

Symetria

Okazuje się, że na to w pierwszej kolejności zwracali uwagę wszyscy mężczyźni. Im bardziej symetryczna twarz, tym lepiej. Oczywiście nie jest możliwe to, by lewa strona buzi była dokładnie taka sama, jak prawa, ale im różnica między nimi jest mniejsza, tym bardziej atrakcyjna wydajesz się płci przeciwnej.

Mila Kunis

Świeżość

Kolejną cechą, wymienioną przez panów, była „świeżość” buzi, rozumiana przez nich jako „młodzieńczość”, „zdrowie” i – uwaga - „płodność”. W męskim rozumieniu dziewczyna, która nie ma zniszczonej nałogami / pryszczami twarzy, bardziej nadaje się na żonę i matkę, która urodzi pięknego, zdrowego bobasa.

Mila Kunis

Pełne usta

Kobiety, które na zdjęciach miały wąskie usta, automatycznie były postrzegane przez ankietowanych jako mniej atrakcyjne. Choć, przypomnijmy, zarówno te z pełnymi, jak i te z wąskimi jak linijka ustami, na fotografiach nie były uśmiechnięte. Mimo to dziewczyny o kształtnych ustach są zdaniem panów bardziej seksowne, sympatyczne i pociągające.

Mila Kunis

Duże oczy

Podobnie mężczyźni odnieśli się do wielkości oczu. Kobiety z wąskimi oczami nie przeszły pomyślnie „testu piękna”, w przeciwieństwie do tych, które oczy miały duże. Jako dodatkowy atut panowie wymienili długie, gęste rzęsy.

Mila Kunis

Piegi

Zdziwiona? Pieguski miały u mężczyzn zdecydowanie lepsze noty niż dziewczyny pozbawione uroczych kropeczek na nosie i policzkach. Ale nie popadaj w paranoję i nie rysuj sobie piegów kredką do makijażu. Ta cecha została bowiem wymieniona dopiero na piątym miejscu, więc jeśli nie masz brązowych kropeczek na twarzy, nic złego się nie stanie.

Mila Kunis

Mały nosek

Tego zapewne się spodziewałaś. Małe, słodkie noski podobają się facetom bardziej od tych dużych, choć tutaj panowie zastrzegali, że jeśli do urody dziewczyny pasuje spory nos, to oni nie mają nic przeciwko. Mimo to najwyższe noty zdobywały panie o uroczych, niewielkich noskach.

Polecane wideo

Komentarze (13)
Ocena: 4.54 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.01.2016 14:59
Ja mam mega symetryczną twarz, ala diament, a nigdy na powodzenie nie narzekałam, więc najczęściej to chyba, co kto lubi :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.10.2015 18:11
mam duży nos , w senisie nie jest szeroki normalny tylko dość długi nawet powiedziałabym, że w ch a mimo to faceci się za mną ogoladaja nie wiem czemu i co się im we mnie podoba ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2015 16:56
moja babcia zawsze mówiła: Nie to ładne, co ładne, ale co sie komu podoba. I tyle
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 1) 26.10.2015 13:22
No to ku**a odkryli ameryke ci hiszpańscy naukowcy...Kto by pomyślał że symetryczna twarz, mały nos i ładne usta się mogą podobać, SZOK!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.10.2015 12:32
A mi się wydaje, że najważniejsze jest żeby twarz po prostu była spójna i tworzyła "ładną, przyjemną dla oka całość". Mam koleżankę która ma pięknie wykrojone, pełne usta, ładny nieduży nosek, śliczne duże oczy i długie rzęsy, ale nie ma za bardzo powodzenia u płci przeciwnej. Mimo, że każda z tych części twarzy jest naprawdę jak z obrazka to całościowo jej twarz wygląda trochę niespójnie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie