Co wzrost i waga mówią o Twoim życiu seksualnym? Naukowcy doszli do szokujących wniosków!

Wydaje Ci się, że szczupli i wysocy częściej uprawiają seks? Masz rację - wydaje Ci się.
Co wzrost i waga mówią o Twoim życiu seksualnym? Naukowcy doszli do szokujących wniosków!
12.10.2015

Kiedy nie masz szczęścia w miłości i ostatni raz byłaś z facetem bardzo dawno temu, zaczynasz szukać przyczyn. Najczęściej znajdujesz je w sobie. Problemem może być dosłownie wszystko – Twój charakter, stan posiadania, wyraz twarzy, wzrost, waga... Tymi ostatnimi czynnikami zajęli się nawet naukowcy. Badacze z Chapman University w Kalifornii postanowili sprawdzić, jak postura człowieka wpływa na jego życie seksualne.

Zwykło się uważać, że osoby z nadwagą raczej nie są specjalnie aktywne w sypialni. Trudno im znaleźć partnera, są niepewne siebie, a kompleksy okazują się silniejsze od pożądania. Jeśli chodzi o wzrost, sprawa nie jest tak oczywista. Zgrabna, ale niska kobieta nie powinna mieć żadnych problemów w tej kwestii. Z kolei największym zainteresowaniem cieszą się faceci nie tylko szczupli, ale też wysocy.

Ile w tym wszystkim prawdy? Wiemy już wszystko.

x

Szeroko zakrojone badanie objęło potężną grupę dorosłych ludzi, co wskazuje na to, że jego wyniki można uznać za bardzo wiarygodne. Naukowcy przyjrzeli się dokładnie 60 058 osobom, z których 52 procent to byli mężczyźni, a 48 – kobiety. Wszyscy deklarowali orientację heteroseksualną. Jak BMI wpływa na ich aktywność w sypialni?

Badacze doszli do jednoznacznych wniosków, które nie są zbyt pozytywne dla osób niskich. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni, których wzrost jest poniżej średniej – uprawiają seks o wiele rzadziej, niż osoby wyższe. Szczególnie dotkliwe jest to w przypadku panów, bo płeć przeciwna nie lubi niższych partnerów.

Wyższy wzrost wciąż kojarzy nam się z dominującym i mocnym charakterem, statusem społecznym, zdrowiem, a nawet dobrobytem – twierdzą badacze.

x

Ważnym czynnikiem jest również nasza waga. I tutaj znacznie większe zaskoczenie – okazuje się, że to nie osoby pulchne czy zwyczajnie otyłe mają problem. Dorodnie zbudowani ludzie uprawiają seks zdecydowanie cześciej od tych, u których naukowcy stwierdzili niedowagę. Szczupli kochają się rzadziej, chociaż wydawało się, że to oni są uprzywilejowani.

Bardzo szczupłe kobiety wcale nie są postrzegane jako atrakcyjniejsze. Od razu podejrzewa się je o anoreksję. Na dodatek same nie lubią swojego ciała i nie chcą go pokazywać – przekonują naukowcy z Chapman University.

Wyniki badań wskazują na to, że warto nieco przybrać na wadze. Problemem może okazać się wzrost, na który raczej nie mamy wpływu...

Komentarze (24)

Ocena: 4.38 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2015 08:55
Nom, ja 164 i pulchna a mój facet 198 i szczupły. Seks uprawiamy prawie codziennie. I co teraz z tymi badaniami? ;p
zobacz odpowiedzi (1)
kmt (Ocena: 5) 12.10.2015 19:43
Ja mam 158 i ważę 47, wyglądam na dziecko z podstawówki, a mój mąż 186, 90kg i ludzie patrząc na nas, postrzegają go jak pedofila. Ale sexy mamy zaje biste, wymiary nie są dla nas żadnym ograniczeniem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.10.2015 12:33
co za głupoty piszecie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.10.2015 10:55
Mam 157 cm, mój facet ma 180 cm i nie mamy żadnych problemów z seksem.
odpowiedz
Mała Mi (Ocena: 5) 12.10.2015 10:27
Ten wzrost to dotyczy chyba w wiekszości facetów, ja np. mam dumne 151,5 cm wzrostu i nie mam problemu ze znalezieniem partnera, mam stałego od prawie 2 lat :) ale fakt, jestem "dobrze zbudowana" (górna granica dobrego BMI z tendencją do lekkiej nadwagi) "masakra" z komentarza z 2015-10-12 1:41:08 - nie martw się, znajdzie Cię ktoś, kto Cię pokocha :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo