7 SMS-ów od faceta, którymi zdecydowanie za bardzo się przejmujesz

Zazwyczaj oznaczają zupełnie co innego, niż myślisz.
7 SMS-ów od faceta, którymi zdecydowanie za bardzo się przejmujesz
10.10.2015

SMS-y odgrywają ogromną rolę w większości dzisiejszych związków. Krótkie wiadomości tekstowe wysyłamy do siebie o każdej porze dnia i nocy. To łatwiejsze, a czasami bardziej wymowne, niż rozmowa telefoniczna. Bo jak w kilku słowach wyrazić swoje uczucia? Trzeba się bardzo postarać. Problemem jest nie tylko formułowanie myśli, ale także prawidłowa interpretacja tego, co chce nam przekazać partner (lub ktoś, kogo chętnie widziałybyśmy w tej roli). Z tym bywają kłopoty...

Miłość bardzo często idzie w parze z przewrażliwieniem. Niepozorne do tej pory sygnały odbieramy jako koniec świata, a zwykłe pytanie „Jak się masz?” może zostać zrozumiane na opak. Mamy skłonność do przesady i ciągłego analizowania, zamiast po prostu przyjmować rzeczywistość taką, jaka jest.

Oto kilka SMS-ów od chłopaków, których znaczeniem zdecydowanie za bardzo się przejmujemy. Zwłaszcza, jeśli to dopiero początek znajomości i jeszcze nie wszystko powiedzieliście sobie wprost.

sms od chłopaka

„CO SŁYCHAĆ?”

Jeśli napisze to mama albo przyjaciółka, nie dostrzegasz tu drugiego dna. Ale jeśli autorem tego krótkiego pytania jest chłopak, który bardzo Ci się podoba – zaczyna się gonitwa myśli. Czy to znaczy, że on też mnie kocha? Czy to zaproszenie na randkę? A może robi to z litości, żeby nie wyjść na nieczułego? Czy gdyby kochał, to pisałby tak lakonicznie? Po prostu mu odpowiedz. Na konkrety przyjdzie jeszcze czas.

sms od chłopaka

SMS W ŚRODKU NOCY

Leżysz już w łóżku, próbujesz zasnąć, aż tu nagle sygnał. Dostałaś wiadomość i to nie od byle kogo, ale faceta. TEGO faceta. Niezależnie od jego treści, nagle znaczenie ma wszystko inne. Zwłaszcza pora, o której napisał. Dlaczego on myśli o mnie, zamiast spać? Czy to prawdziwa miłość? A może on w ten sposób proponuje seks? Wytłumaczenie może być znacznie prostsze – dopiero wrócił do domu i nie miał okazji wcześniej się odezwać. Albo zwyczajnie mu się nudzi.

sms od chłopaka

SZYBKA ODPOWIEDŹ

Zazwyczaj panowie każą na siebie bardzo długo czekać. Wysyłasz do niego SMS-a i czekasz, czekasz, czekasz. Cudem będzie, jeśli łaskawie odpisze. Pewnie dlatego sytuacja, kiedy reaguje natychmiast, wydaje Ci się podejrzana. Może jemu naprawdę zależy? Czyżby czekał na tę wiadomość? Rzucił wszystko, byle odpisać? A może po prostu właśnie korzystał z telefonu i stwierdził, że lepiej zrobić to od razu, bo później wypadnie mu to z głowy...

sms od chłopaka

DŁUGIE OCZEKIWANIE NA ODPOWIEDŹ

Sytuacja odwrotna także jest podejrzana i niemal jednoznaczna. Macie się ku sobie, Ty uzewnętrzniasz się w SMS-ie, a ten barbarzyńca nawet się nie odezwie. Każda kolejna minuta oczekiwania utwierdza Cię w przekonaniu, że Tobą gardzi i nic z tego nie będzie. Ale kiedy już telefon zadźwięczy, sygnalizując nadejście odpowiedzi, wszystko mu wybaczasz. I znowu wierzysz w to, że jednak jesteście sobie pisani.

sms od chłopaka

ZAMIAST ODPISAĆ - ODDZWANIA 

Dopóki nie odbierzesz, nie wiesz o co mu chodzi. Ale tylko teoretycznie, bo w praktyce spoglądasz na telefon sygnalizujący połączenie i myślisz. Zastanawiasz się nad tym, dlaczego po prostu nie odpisał. Czy dzwoni, bo ma coś niezwykle ważnego do powiedzenia? Może chce wyznać miłość? Albo przekazać, że powinnam dać mu spokój?! Później okazuje się, że zrobił to z lenistwa i w rzeczywistości nic wielkiego się nie wydarzyło.

sms od chłopaka

„OK”

Zadajesz mu pytanie, proponujesz spotkanie lub piszesz o czymkolwiek innym, a jedyne, na co go stać, to krótkie „OK”. Z jednej strony to miłe, bo najwyraźniej w czymś się z Tobą zgadza, ale... No właśnie – gdyby mu zależało, pewnie bardziej by się rozpisał. Może w ten sposób pokazuje, że szkoda mu na Ciebie czasu? Bardziej prawdopodobne jest to, że jest czymś zajęty i nie ma możliwości zareagować bardziej konkretnie – prowadzi samochód, robi zakupy, stoi w zatłoczonym autobusie.

sms od chłopaka

„:*” lub „<3”

Symbole te kojarzą się jednoznacznie, ale... czy on na pewno miał na myśli właśnie to? Chce mnie całować? Kocha? Nie dajmy się zwariować. Graficzne pocałunki przesyłamy do wielu bliskich nam osób i nie zawsze muszą oznaczać wielką miłość. Czasami wstawiane są ironicznie. Podobnie z serduszkiem, które może symbolizować emocjonalne przywiązanie, ale... wcale nie musi. Bywa, że robimy to odruchowo, byle odbiorcy było miło. Nie powinnaś tego przeceniać.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
aki (Ocena: 5) 11.10.2015 02:34
Słabe..
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.10.2015 01:50
nienawidze pisac smsow, jak cos to zawsze dzwonie, a najlepiej spotkac sie w 4 oczy
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo