10 seks sekretów, których nie znacie!

Seks od dawna nie jest tematem tabu, coraz bardziej otwarcie o nim mówimy i nie wstydzimy się tego.
10 seks sekretów, których nie znacie!
05.03.2009

Przez wieki wokół seksu narastała aura tajemniczości, która z biegiem lat wreszcie odpuszcza. Nie boimy się i nie wstydzimy o nim mówić. Problemem jest nasza wiedza, która często opiera się na przesądach i zasłyszanych opiniach. Wybraliśmy dla was 10 ciekawostek, które pomogą zwiększyć zakres waszej wiedzy odnośnie seksu:

  1. Nie tylko pochwa dopasowuje się do penisa, ale i penis do pochwy. Udało się to zbadać dzięki rezonansowi magnetycznemu. Męski członek lekko się wygina, odpowiada za to między innymi kość łonowa.
  2. W porcji spermy (choć objętościowo zajmuje od 1 do 2 łyżeczek do herbaty) znajduje się około 500 milionów plemników. Dla porównania, w Polsce mieszka około 40 milionów ludzi.
  3. Mężczyzna może przeżyć orgazm bez wytrysku. Jest to tak zwany orgazm suchy. Dzieje się tak, gdy facet jest skrajnie wyczerpany i uprawiał seks kilka razy pod rząd, za każdym razem szczytując.
  4. Z wiekiem u panów rośnie doświadczenie, ale maleją możliwości. Trening czyni mistrza, dlatego starsi mężczyźni mogą się kochać dłużej, ale zarazem spada siła wytrysku. Najsilniejszy jest u siedemnastolatków.
  5. Nacja wpływa na wielkość penisa. Lekarz wojskowy, dr Jacobus, przebadał setki mężczyzn. U mieszkańców Afryki średnia długość członka w stanie erekcji wynosi 20 cm, u Europejczyków - 16 cm, Japończyków - 13 cm, a Hindusów - 11 cm. Aby było sprawiedliwie, natura zadbała, by pochwy kobiet różnych nacji dopasowały się anatomicznie do partnerów.
  6. Im dłuższa gra wstępna, tym więcej szans na dziecko. Za powstawanie nasienia odpowiada pobudzony erotycznie układ nerwowy. Długa gra wstępna = dłuższy stosunek i więcej nasienia.
  7. Sperma ma właściwości odmładzające i upiększające. W jej skład wchodzą składniki odżywcze: białka, witaminy (C i B12), minerały (wapń, potas, magnez, fosfor). Jedna porcja nasienia to około 15 kcal.
  8. Pozycja misjonarska zawdzięcza swoją nazwę holenderskiemu misjonarzowi, który nawracał Indian w Ameryce Południowej, oduczał ich pozycji od tyłu, tłumacząc, że to nie po bożemu i należy się kochać twarzą w twarz.
  9. Obrzezani kochankowie nie są lepsi od tych z napletkiem. Do tej pory uważano, że podrażniony przez brak ochrony żołądź sprawia, iż można się kochać dłużej. Tych mądrości nie potwierdzają jednak statystyki i doświadczenia.
  10. Istnieje jeden orgazm, ale prowadzi do niego wiele dróg. Sam efekt rozkoszy powstaje w mózgu, ale może być wywołany przez różne pieszczoty. Dlatego rozróżnia się pochwowy, łechtaczkowy, analny i mammalny (przez drażnienie piersi). U kobiet może też pojawić się zjawisko falowych orgazmów przychodzących jeden po drugim.

Zobacz także:

Antykoncepcja dla facetów? To możliwe!

Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

Co nas stresuje w łóżku?

Opracowane na podstawie „Naj”„Co ty wiesz o… seksie…”

Joanna Martel

Polecane wideo

Komentarze (136)

Ocena: 5 / 5
De Zolt (Ocena: 5) 12.12.2015 19:39
dobrze ze mój przodek to kunta - kinte miał kuta..a po kolana :-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.05.2013 15:54
jestem powyżej średniej w Afryyyce, to ładnieeeeee:)))))))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2012 05:22
dupa
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.05.2009 18:14
Odnośnie 7. Nie dodali że znajduje się też trupi jad hahahahaha.... ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.05.2009 20:10
od tyłu jest po bożemu bo całuje się w krzyż:)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie