TEST: Cała prawda o związku na podstawie pozycji, w jakiej śpicie

Zasypiacie wtuleni w siebie? A może odwracacie się do siebie plecami? Sprawdź, co może to oznaczać...
TEST: Cała prawda o związku na podstawie pozycji, w jakiej śpicie
30.09.2015

Kiedy myślimy o połączeniu kobieta + mężczyzna + łóżko, zazwyczaj wyobrażamy sobie upojną noc spragnionych siebie kochanków. Na początku znajomości sypialnia służy przede wszystkim do tego, ale z czasem przypominamy sobie o tym, że wypadałoby także wypocząć. Relacja damsko-męska to w końcu nie tylko sypianie ze sobą, ale także spanie obok siebie. A to naprawdę wiele o nas mówi.

Eksperci zajmujący się mową ciała twierdzą, że na temat związku najwięcej można wyczytać nie z pożycia intymnego, ale tego, w jaki sposób razem wypoczywamy. Ułożenie partnerów na łóżku mówi o tym, jak blisko ze sobą jesteśmy, czy sobie ufamy i jaka przyszłość jest nam pisana.

Zastanów się, w jakiej pozycji zazwyczaj zasypiasz i budzisz się obok ukochanego. A teraz sprawdź, co może to oznaczać...

pozycja spania

WALKA

To może być zapowiedź czegoś niedobrego, ale wszystko zależy od okoliczności. Jeśli jeden z partnerów nakłada swoją nogę na kończynę drugiego – oznacza to, że jesteście ze sobą emocjonalnie i seksualnie połączeni. Problem pojawia się wtedy, jeśli robicie to oboje i ruchy nóg zaczynają przypominać walkę. Wszystko wskazuje na to, że macie siebie dość.

pozycja spania

ZAPLĄTANI

Pozycja charakterystyczna dla nowych związków, które nie mogą się sobą nacieszyć. Najczęściej zasypiamy w ten sposób tuż po seksie i oznacza to, że jesteśmy spragnieni wzajemnej bliskości. To dobre rozwiązanie, ale tylko do pewnego czasu. Jeśli po pół roku nadal zasypiacie w takiej pozycji, może to oznaczać toksyczne współuzależnienie od siebie.

pozycja spania

ŁYŻECZKA

Badania wykazały, że w ten sposób śpi niemal co piąta para. Pozycja ta oznacza męską troskę, który chroni Cię swoim ciałem. I wbrew pozorom nie ma podtekstu seksualnego – w ten sposób chce pokazać, że bezgranicznie Ci ufa i chce się Tobą opiekować. To zapowiedź trwałego związku.

pozycja spania

WSPARCIE

Jeśli jeden z partnerów zasypia z głową na klatce piersiowej drugiej osoby, oznacza to duże zaufanie w związku. Pozycja ta jest charakterystyczna dla par z krótkim stażem, bo na dłuższą metę okazuje się mało praktyczna i wygodna.

pozycja spania

ODWRÓCENI KOCHANKOWIE

Spanie plecami do siebie wcale nie musi oznaczać kryzysu w związku. Wręcz przeciwnie – jeśli zasypiacie tyłem do siebie, ale wciąż dotykając swoich ciał, oznacza to, że jesteście zrelaksowani i czujecie się komfortowo w swoim towarzystwie. Taka pozycja najczęściej spotykana jest wtedy, kiedy jesteście ze sobą już ponad rok.

pozycja spania

ROZWIĄZANY WĘZEŁ

Zasypiacie w objęciu, ale w środku nocy któreś z Was orientuje się, że to niezbyt wygodna pozycja. Wtedy dochodzi do rozerwania uścisku i śpicie w pewnej odległości od siebie. Zdaniem ekspertów to kompromisowe rozwiązanie między intymnością i niezależnością.

pozycja spania

NIEZALEŻNI KOCHANKOWIE

Czyżby jednak kryzys? Absolutnie nie! To jedna z najpopularniejszych pozycji spania ze swoim partnerem. W ten sposób wypoczywa niemal co trzecia para. Choć na pierwszy rzut oka może budzić wątpliwości, w rzeczywistości oznacza, że naprawdę macie się ku sobie i czujecie się w swoim towarzystwie wyjątkowo komfortowo.

pozycja spania

DOMINACJA

Partner, który zajmuje swoim ciałem niemal całe łóżko i w ogóle nie zwraca uwagi na komfort drugiej osoby, ma skłonność do dominacji. W tym przypadku traktuje kobietę jako swoją podwładną. Sporo mówi o nas także ułożenie głowy na poduszce. Osoba, która śpi bliżej zagłówka łóżka, chce kontrolować tę drugą.

Polecane wideo

Komentarze (15)
Ocena: 4.73 / 5
gość (Ocena: 5) 01.10.2015 15:58
Ja ze swoim narzeczonym jak śpimy to na dwóch najbardziej oddalonych od siebie punktach. I między nami jest dobrze ;) po prostu wolę mieć więcej przestrzeni, bo się baaardzo wiercę, a jak jest za blisko jest mi za gorąco i nie mogę spać. Zależy to od naszej wygody, a nie zaangażowania związku.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2015 18:23
a co oznacza jesli sppiac jestesmy do siebie odwroceni plecami i zawsze kladziemy poduszke zeby nas odzielała?
odpowiedz
xyz (Ocena: 5) 30.09.2015 15:46
A jeśli spałam ze znajomym na łyżeczkę? Myślicie, że on oczekuje ode mnie czegoś więcej?
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2015 11:32
Ale bzdura.
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 30.09.2015 10:40
Na łyżeczkę, odwróceni kochankowie, ewentualnie sporadycznie niezależni kochankowie. 4 lata razem.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie