Teksty i tematy, które gwarantują odpowiedź chłopaka. Na taką wiadomość zawsze zareaguje!

„Hej, co słychać?” to gwarancja towarzyskiej katastrofy. Wiemy dokładnie, o czym chciałby porozmawiać.
Teksty i tematy, które gwarantują odpowiedź chłopaka. Na taką wiadomość zawsze zareaguje!
26.09.2015

„Hej, jak tam?”, „co słychać?”, „siema, co robisz?” - tak zaczyna się zdecydowana większość konwersacji w mediach społecznościowych. Kiedy nie wiemy, co napisać, zazwyczaj ograniczamy się do najprostszych metod „zagajenia”. A później dziwimy się, że rozmówca wcale nie odpisuje albo odpowiada w tak głupi sposób, że same tracimy ochotę na więcej.  To nie może tak wyglądać, jeśli liczysz na ciekawą znajomość.

Twórcy jednej z popularnych aplikacji randkowych postanowili sprawdzić, jak komunikują się ze sobą jej użytkownicy. Przeanalizowali najpopularniejsze teksty, tematy rozmów oraz związaną z nimi aktywność. Szybko okazało się, że zwykłe „cześć, jak się masz?” do niczego dobrego nie zaprowadzi. W takim razie, co pisać, żeby sobą zainteresować?

Oto konkretne zdania i tematy, które gwarantują towarzyski sukces!

 

x

JAK ROZPOCZĄĆ ROZMOWĘ?

Nie ma nic gorszego, niż oklepane i zupełnie nic nie znaczące „hej, co słychać?”. Na taką wiadomość nie reagujemy bez względu na płeć. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się konkretne komunikaty. 

Z badania wynika, że mężczyźni wykazują największe zainteresowanie, kiedy pytamy o ich plany lub proponujemy spotkanie - „masz wolny weekend?” czy „może spotkamy się na drinka?”. Jeśli tak zaczniesz rozmowę, szanse na odpowiedź wzrastają o 98 procent.

A co powinien zrobić facet, żeby nas ująć? Eksperyment wykazał jednoznacznie, że najlepszym tematem jest zawsze... jedzenie. Na wiadomość typu „masz ochotę coś zjeść?” czy „jakie słodycze lubisz najbardziej?” odpowiadamy chętniej o 40 procent, niż gdyby konwersacja dotyczyła czegokolwiek innego.

x

CZAS REAKCJI MA ZNACZENIE

Media społecznościowe, aplikacje randkowe czy zwykłe SMS-y mają to do siebie, że nie wymagają natychmiastowej odpowiedzi. Czasami nie zauważamy nowej wiadomości lub zwyczajnie nie mamy czasu na rozmowę. W naszym przypadku to wyjątkowo ryzykowne. Okazuje się, że jeśli nie odpiszesz facetowi w czasie 6 godzin, jego zainteresowanie drastycznie spada. Szanse na to, że będzie kontynuował konwersację spadają aż o 1/4. 

Kobiety są zdecydowanie bardziej cierpliwe. Jeśli wysyłasz wiadomość do faceta, a on nie odpowie przez 6 najbliższych godzin... to nie ma większego znaczenia. Nasze zainteresowanie spada jedynie o 5 procent. On może nas zbywać w nieskończoność, a my i tak nie tracimy ochoty na dalsze pisanie.

x

NAJLEPSZY TEMAT ROZMOWY

Twórcy aplikacji dokładnie przeanalizowali to, o czym ze sobą rozmawiamy i powiązali to z wiekiem użytkowników. W ten sposób powstała lista tematów, które angażują najbardziej na poszczególnych etapach naszego życia. Jeśli chcesz zainteresować sobą faceta w konkretnym wieku, koniecznie napisz o...

18-23 lata: NOWINKI – napisz coś o nowym modelu telefonu, premierze filmu, książki

24-28 lat: STYL ŻYCIA – wszystko co dotyczy odżywiania, ćwiczeń, modnych miejsc

29-34 lata: TEMATY OSOBISTE – rodzina, przyjaciele, byli partnerzy, czego szukamy w płci przeciwnej

35 i więcej lat: POPKULTURA – ulubieni wykonawcy muzyczni, celebryci, skandale i afery

x

CO GWARANTUJE ODPOWIEDŹ?

„Hej, co słychać?” (przywitanie się) - poza rankingiem, po prostu tak nie pisz

„Co lubisz jeść?” (jedzenie) - szanse na odpowiedź wzrastają o 16 procent

„Lubisz Lady Gagę?” (popkultura)  - wzrost zainteresowania o 18 proc.

„Co myślisz o nowym iPhone`ie?” (technologia) – 20 proc.

„Jaki sport uprawiasz?” (styl życia) – 24 proc.

„Kogo szukasz?” (osobiste) – szanse na odpowiedź wzrastają o aż 31 proc.

Komentarze (6)

Ocena: 4.83 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.09.2015 11:08
Artykuł rodem z bravo... Poradnik dla 12 latki
odpowiedz
Anonim (Ocena: 4) 26.09.2015 23:12
Nie wiem jak kobieta może pierwsza napisac do faceta, uważam ze kobieta powinna być kobieta i nie znizac się do roli faceta, swiat stanol na glowie, kobiety wyreczaja ich we wszytkim a później dziwienie, taki nawet do kina nie potrafi zaprosić... a po co??? skoro latwo przyszlo latwo poszlo.... nie podoba ci się cos znajdzi się nastepna co jej się będzie podobać, facet powinien zdobywac ot taka rola, a kobieta powinna potrafić grac i dac ie zdobywac przez cale zycie...
odpowiedz
Ruda (Ocena: 5) 26.09.2015 01:41
No sory ale jak by mi na wstępie koleś wyskoczył z tekstem " kogo szukasz " to na pewno bym odpisała że nie jego :/ tak samo z wypadem na drinka...w życiu nie umówiłabym sie z kim kto zaczyna rozmowe takim pytaniem, nie znam człowieka nic o nim nie wiem a już na drinka zaprasza. Odstrasza to mega
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo