Jak się rodzi kobiecość?

Prawdziwa księżniczka idzie przez życie pewnym krokiem, nie stara się robić wrażenia na mężczyźnie, nie szuka jego akceptacji, nie afiszuje się ze swoją atrakcyjnością. Seksualność nie jest najważniejszym aspektem jej istnienia. Jest jej częścią , ale nie jedyną. Kobieta do seksu musi się obudzić. Jak księżniczka w bajce. Choć w życiu nie wystarczy jeden pocałunek księcia. Droga do dojrzałej kobiecości trwa od chwili narodzin przez wiele lat.
Jak się rodzi kobiecość?
01.03.2009

Dzieciństwo

Przed rodzicami trudne zadanie. Dziewczynka powinna czuć, że ojciec całkowicie akceptuje jej płeć. Kiedy kilkulatka wchodzi w okres tzw. kompleksu Elektry (żeński odpowiednik kompleksu Edypa), nierzadko zakochuje się w ojcu i marzy, że zostanie jego żoną. Wówczas niezmiernie ważne jest, aby matka nie odrzucała córki oraz tłumaczyła, jaka jest rola w rodzinie każdej z osób. Dziecko musi wiedzieć, że tata jest mężem mamy, ale kiedy Dziewczynka dorośnie, spotka mężczyznę, dla którego ona będzie żoną.

Dorastanie

Dziewczynka staje się kobietą, dostaje pierwszej miesiączki. To niezwykle ważna chwila. Rodzice powinni dać córce odczuć, że ten moment niesie ze sobą coś wyjątkowego. Dziewczyna zaczyna się oswajać z tym, iż jest kobietą, a menstruacja nie jest niczym wstydliwym. Pojawia się zainteresowanie chłopcami. Zmienia się ciało. Burza hormonalna towarzysząca temu okresowi powoduje wewnętrzne zamieszanie. Rodzice często starają się oddalić moment, kiedy to ich kilkunastoletnia córka poczuje się pożądana. Wynika to z troski, chęci chronienia jej przed nadużyciami ze strony chłopców, niechcianą ciążą, itd.

Dojrzewanie w domu pełnym miłości i akceptacji powoduje, że dziewczyna wchodzi w dobre związki - przyjacielskie relacje oparte na uczuciach. I decyduje się na utratę dziewictwa mądrze. To niezwykle ważne, by nastąpiło w odpowiednim momencie, a nie z powodów takich jak: chęć przynależności do pewnych środowisk, moda czy silna potrzeba bycia kochaną. Tracąc dziewictwo z dojrzałym emocjonalnie partnerem, dziewczyna robi wielki krok ku integracji swojej osobowości i seksualności.

Ostateczne przebudzenie seksualności następuje przy partnerze, z którym dziewczyna się wiąże. Oczywiście, pojawiają się konflikty, gdyż jedno pochodzi z męskiego świata, a drugie ze świata kobiet. W tym momencie ważne, aby mężczyzna zrozumiał, że każda kobieta pragnie być przytulana, kochana, lubi, kiedy mężczyzna o nią dba. Da mu ona wówczas z radością upragniony seks. Aby proces dojrzewania do seksu został zakończony, niezbędna jest delikatność i mądrość partnera.

Dojrzałość

Czas odkrywania, jak wspaniały może być seks. Kobieta ma już świadomość swoich zalet, realizuje się zawodowo, wychowuje dzieci, czuje się wartościowa. Ważny dla niej jest nie tylko wygląd, ale i osobowość. Pojawia się większe otwarcie na przyjaźnie z kobietami, bo nie ma już tak silnej rywalizacji z drugą przedstawicielką płci pięknej. Może być i tak, że kobiecość obudzi się po czterdziestce. Trzeba wiele czasu, aby ostatecznie zintegrować swoje emocje, seksualność i duchowość.

Na koniec zdanie, które warto zapamiętać – jeśli czujemy się jak brzydka ropuszka i myślimy o sobie w ten sposób, żaden mężczyzna nie przemieni nas w księżniczkę za pomocą pocałunku. Miejmy to zawsze na uwadze...

Zobacz także:

Nastolatki uzależnione od kosmetyków!

Borys Rząsa

Polecane wideo

Komentarze (205)
Ocena: 5 / 5
Gościówa (Ocena: 5) 03.04.2015 22:51
Jesteście tak tępi i nie dość, że posiadacie zerową wiedzę na niektóre tematy, to jeszcze każecie czytać te idiotyczne komentarze. Ale to Polska, czego się spodziewać.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 07.07.2014 11:51
What? Zakochać się w ojcu?
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 24.09.2009 22:33
Nie wiem kto pisał te bzdury ;/ Nie wiem jak inne Papilotki ja napewno nie zakochiwałam sie w ojcu O.o
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.07.2009 21:56
"jak to się zakoc****e w ojcu o.O skąd takie brednie? jak sobie pomyślę, że jakaś panna mogłaby się zakochać we własnym ojcu, bierze mnie obrzydzenie taką patologia...." Człowieku chodzi o to ze małe dziewczynki < 3 lata ? > zakochuje się we własnym ojcu bo to jest "jedyny" mężczyzna w jej życiu... Nie znają innych a jak widzą jak mama z tatusiem sie np całują to wiesz ona też tak chce xd
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.06.2009 14:28
[quote="Gosc"][quote][b]SzyszkaNS[/b] jak to się zakoc****e w ojcu o.O skąd takie brednie? jak sobie pomyślę, że jakaś panna mogłaby się zakochać we własnym ojcu, bierze mnie obrzydzenie taką patologia....[/quote] debilu tu jest mowa o malutkich dzieciach i nie o jakims zakochaniu, po prostu takie dziecko nawet nie zna jeszcze zbyt wielu chlopcow w swoim wieku. pomysl sobie ze jako male dziecko nie zna sie okreslen typu "kazirodztwo" i nie wie ie co jest dobre a co zle[/quote] omg xp ja jakos nawet jak bylam mala to potrafilam sobie znalesc kolege w ktorym moglabym sie zakochac...a nie ze by tak...to oblesne xp
odpowiedz

Polecane dla Ciebie