Jacy faceci będą Cię podrywać, jeśli masz poniżej / powyżej 170 cm wzrostu?

Ciekawy wynik badań.
Jacy faceci będą Cię podrywać, jeśli masz poniżej / powyżej 170 cm wzrostu?
11.07.2015

Kiedy mężczyzna szuka partnerki, zwraca uwagę na różne rzeczy. Kolor włosów, cerę, sylwetkę, postawę. I oczywiście wzrost. Wbrew pozorom ma on dla nich ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na wiele kwestii – patrzenie sobie w oczy, pocałunki, seks. Zupełnie inaczej przebiega to z niewielką kobietką i z taką, która wygląda jak modelka.

Podczas gdy jedni panowie preferują niskie dziewczyny, inni oglądają się tylko za wysokimi. Z czego to wynika? Z wyjaśnieniami przychodzą brytyjscy naukowcy.

przyjaciółki

Typ 1: Mężczyźni, którzy uwielbiają wysokie kobiety

Jeżeli masz powyżej 170 cm wzrostu, możesz spodziewać się adoracji ze strony facetów, którzy:

A. Cenią inteligentne kobiety

Badania wykazały, że wysocy ludzie są postrzegani jako bardziej inteligentni, błyskotliwi i asertywni od niskich osób.  Facet, który będzie chciał się z tobą umówić, będzie zatem oczekiwał od ciebie niebanalnej rozmowy.

B. Podkochują się w modelkach

Na wybiegach królują wyłącznie bardzo wysokie dziewczyny. Faceci, których kręcą  kobiety o słusznym wzroście, podświadomie będą chcieli zatem poczuć się tak, jakby randkowali z modelką.

przyjaciółki

C. Są niscy i chcą się dowartościować

Mężczyźni mają kompleksy zazwyczaj z dwóch powodów: małego przyrodzenia i niskiego wzrostu. Spodziewaj się zatem adoracji ze strony niewysokiego mężczyzny, który będzie chciał sobie zrekompensować to, że sam nie został obdarzony przez naturę wyższym wzrostem.

D. Są bardzo wysocy i nie chcą czuć się przy partnerce jak olbrzym

Mężczyzna, który ma 2 metry wzrostu prędzej zwiąże się z wysoką kobietą niż niską. Zrobi to dla własnej wygody – w końcu łatwiej ją pocałować, spojrzeć jej w oczy, przytulić. A idąc obok niej nie będzie czuł się jak gigant.

przyjaciółki

Typ 2: Mężczyźni, którzy uwielbiają niskie kobiety

Jeżeli masz poniżej 170 cm wzrostu, możesz spodziewać się adoracji ze strony facetów, którzy:

A. Lubią opiekować się innymi

Według brytyjskich badaczy, osoby, które są niewysokie, wydają się otoczeniu niezaradne. Zdaniem wielu osób trzeba się nimi zaopiekować i ochronić je przed niebezpieczeństwami, bo same sobie nie poradzą. Mężczyźni, którzy będą próbowali cię poderwać, mają zatem prawdopodobnie syndrom opiekuna. Będziesz mogła liczyć na ich wsparcie i troskę.

B. Lubią dominować w związku

Skoro osoba niska kojarzy się wszystkim z niezaradnością, mogą lgnąć do niej osoby, które uwielbiają grać pierwsze skrzypce. Spodziewaj się zatem adoracji ze strony mężczyzn, którzy lubią dominować i mieć w związku ostatnie słowo.

przyjaciółki

C. Są niscy i chcą mieć partnerkę swojego wzrostu

Nie każdy niski facet chce spotykać się z wyższą od siebie kobietą. Niektórzy wolą związać się z dziewczyną, która jest z nimi równa, a nawet niższa. Chcą mieć dzięki temu poczucie, że nie są najniższą osobą w towarzystwie.

D. Są wysocy i rekompensują sobie wysoki wzrost związkiem z niziutką partnerką

Wielu bardzo wysokich mężczyzn świadomie wiąże się z bardzo niskimi dziewczynami. Ponieważ mają dość swojego ponadprzeciętnego wzrostu, wolą przebywać w otoczeniu ludzi dużo niższych.

przyjaciółki

Badania wykazały również, że niskie kobiety kojarzą się panom z takimi wartościami, jak „ognisko domowe”, „ciepło”, „dom”, a wysokie z „niezależnością”, „przygodą”, „karierą”. Te pierwsze będą zatem przyciągać mężczyzn przywiązanych do tradycji, którzy pragną szybko się ustatkować. Te drugie zaś będą adorowane przez facetów, którzy lubią się bawić.

Co sądzicie o tych wszystkich wnioskach, drogie Papilotki? Ile Wy macie wzrostu, a ile Wasi partnerzy?

Polecane wideo

Komentarze (51)

Ocena: 4.45 / 5
nati (Ocena: 5) 14.07.2015 11:30
ja mam 161 moj facet 183 w dosyć wysokich szpilkach jeszcze pół głowy zapasu :p
odpowiedz
a (Ocena: 5) 12.07.2015 17:44
ja mam 176 cm, a mój facet 196 cm ;) także idealnie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2015 16:29
O jednym. Ja mam 178 cm wzrostu a mój facet 190 i mówi że jestem kurduplem . Też mogę zakładać 10 cm szpilki boli tak jestem niższa. Też wywołuje w nim opiekuńczy instynkt.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 12.07.2015 14:12
Co za bzdura...kompletnie nie rozumiem tego podziału na wysokich i niskich, i uzależniania od wzrostu tego, jak postrzegają Cię inni. Jesteś jaki/jaka jesteś i tyle. Nie od wzrostu zależy, czy dana osoba jest tradycjonalistą, czy woli się zabawić; czy bardziej będzie dbać o ognisko domowe, czy o karierę - to kwestia wychowania. Teksty w stylu "małe jest piękne, a duże nie" też są bez sensu - mam 176 cm wzrostu, mój mężczyzna prawie 2 metry, więc mogę sobie pozwolić nawet na 12-centymetrowe szpilki bez żadnego problemu. I wbrew pozorom też wyglądamy wtedy dobrze. Liczy się po prostu proporcja :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.07.2015 12:36
Ale bzdury. Każdy, powtarzam każdy facet chce poczuć się przy swojej kobiecie jak prawdziwy samiec alfa i otoczyć ją opieką. Także większe powodzenie będą miały zawsze niskie dziewczyny. Mimo lansowanej modzie na modelki. Bo kobiet ze wzrostem powyżej powiedzmy 165 cm jest niewiele a tych powyżej 170 tym bardziej. Ja jestem niska, mam 157 cm, mój facet, z którym jestem 7 lat ma 180 cm wzrostu, jest tradycjonalistą ale lubi się zabawić, za to nie jest władczy, to ja nim przeważnie kieruję. Miałam kiedyś kompleksy ale już nie mam bo wiem, że miałam/mam większe powodzenie od wyższych koleżanek. Ważne są proporcje, wiadomo, że jak będziesz niska a masz figurę jabłka to nieciekawie to wygląda ale jak masz figurę klepsydry jak ja, czy nawet gruszki to jak najbardziej takie niskie dziewczyny są mega seksowne. Poza tym nie muszę się martwić, że jak założę szpilki to będę na równi lub będę wyższa od faceta. Nie muszę myśleć o tym bo zawsze wyglądamy razem pięknie jak gdzieś wychodzimy i się odstroimy :) moja przyjaciółka ma 170 cm i musiała zawsze facetów wybierać pod swój wzrost tak, żeby nie wyglądać śmiesznie jak założy szpilki. Małe jest piękne :) ja uważam, że urocze są takie pary gdzie ona malutka a on wysoki :)
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie