Jacy faceci będą Cię podrywać, jeśli masz poniżej / powyżej 170 cm wzrostu?

Ciekawy wynik badań.
Jacy faceci będą Cię podrywać, jeśli masz poniżej / powyżej 170 cm wzrostu?
11.07.2015

Kiedy mężczyzna szuka partnerki, zwraca uwagę na różne rzeczy. Kolor włosów, cerę, sylwetkę, postawę. I oczywiście wzrost. Wbrew pozorom ma on dla nich ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na wiele kwestii – patrzenie sobie w oczy, pocałunki, seks. Zupełnie inaczej przebiega to z niewielką kobietką i z taką, która wygląda jak modelka.

Podczas gdy jedni panowie preferują niskie dziewczyny, inni oglądają się tylko za wysokimi. Z czego to wynika? Z wyjaśnieniami przychodzą brytyjscy naukowcy.

przyjaciółki

Typ 1: Mężczyźni, którzy uwielbiają wysokie kobiety

Jeżeli masz powyżej 170 cm wzrostu, możesz spodziewać się adoracji ze strony facetów, którzy:

A. Cenią inteligentne kobiety

Badania wykazały, że wysocy ludzie są postrzegani jako bardziej inteligentni, błyskotliwi i asertywni od niskich osób.  Facet, który będzie chciał się z tobą umówić, będzie zatem oczekiwał od ciebie niebanalnej rozmowy.

B. Podkochują się w modelkach

Na wybiegach królują wyłącznie bardzo wysokie dziewczyny. Faceci, których kręcą  kobiety o słusznym wzroście, podświadomie będą chcieli zatem poczuć się tak, jakby randkowali z modelką.

przyjaciółki

C. Są niscy i chcą się dowartościować

Mężczyźni mają kompleksy zazwyczaj z dwóch powodów: małego przyrodzenia i niskiego wzrostu. Spodziewaj się zatem adoracji ze strony niewysokiego mężczyzny, który będzie chciał sobie zrekompensować to, że sam nie został obdarzony przez naturę wyższym wzrostem.

D. Są bardzo wysocy i nie chcą czuć się przy partnerce jak olbrzym

Mężczyzna, który ma 2 metry wzrostu prędzej zwiąże się z wysoką kobietą niż niską. Zrobi to dla własnej wygody – w końcu łatwiej ją pocałować, spojrzeć jej w oczy, przytulić. A idąc obok niej nie będzie czuł się jak gigant.

przyjaciółki

Typ 2: Mężczyźni, którzy uwielbiają niskie kobiety

Jeżeli masz poniżej 170 cm wzrostu, możesz spodziewać się adoracji ze strony facetów, którzy:

A. Lubią opiekować się innymi

Według brytyjskich badaczy, osoby, które są niewysokie, wydają się otoczeniu niezaradne. Zdaniem wielu osób trzeba się nimi zaopiekować i ochronić je przed niebezpieczeństwami, bo same sobie nie poradzą. Mężczyźni, którzy będą próbowali cię poderwać, mają zatem prawdopodobnie syndrom opiekuna. Będziesz mogła liczyć na ich wsparcie i troskę.

B. Lubią dominować w związku

Skoro osoba niska kojarzy się wszystkim z niezaradnością, mogą lgnąć do niej osoby, które uwielbiają grać pierwsze skrzypce. Spodziewaj się zatem adoracji ze strony mężczyzn, którzy lubią dominować i mieć w związku ostatnie słowo.

przyjaciółki

C. Są niscy i chcą mieć partnerkę swojego wzrostu

Nie każdy niski facet chce spotykać się z wyższą od siebie kobietą. Niektórzy wolą związać się z dziewczyną, która jest z nimi równa, a nawet niższa. Chcą mieć dzięki temu poczucie, że nie są najniższą osobą w towarzystwie.

D. Są wysocy i rekompensują sobie wysoki wzrost związkiem z niziutką partnerką

Wielu bardzo wysokich mężczyzn świadomie wiąże się z bardzo niskimi dziewczynami. Ponieważ mają dość swojego ponadprzeciętnego wzrostu, wolą przebywać w otoczeniu ludzi dużo niższych.

przyjaciółki

Badania wykazały również, że niskie kobiety kojarzą się panom z takimi wartościami, jak „ognisko domowe”, „ciepło”, „dom”, a wysokie z „niezależnością”, „przygodą”, „karierą”. Te pierwsze będą zatem przyciągać mężczyzn przywiązanych do tradycji, którzy pragną szybko się ustatkować. Te drugie zaś będą adorowane przez facetów, którzy lubią się bawić.

Co sądzicie o tych wszystkich wnioskach, drogie Papilotki? Ile Wy macie wzrostu, a ile Wasi partnerzy?

Polecane wideo

Komentarze (57)
Ocena: 4.51 / 5
gość (Ocena: 5) 28.12.2020 22:42
Nigdy nie slyszalem o facecie ktory by mial kompleksy ze wzgledu na swoj wysoki wzrost.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.10.2020 13:34
165-170 to nie jest wysoka kobieta
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.10.2020 22:17
Ja jestem facetem , mam 163cm szukam dziewczyny wyższej ode mnie 165-170cm :) zawsze podobały mi się wysokie , długie nogi to jest to ;)
odpowiedz
Redo83 (Ocena: 5) 16.03.2020 16:38
Tylko i wyłącznie wyższa kobieta w ramionach fajnego niskiego faceta, niske są dla wysokich - oni tak bardzo się jarają laskami po 150cm.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2020 16:28
WSZYSTKO SŁABO. KOBIETA ZAWSZE MA BYĆ WYŻSZA OD MĘŻCZYZNY, KOBIETA MA BYĆ OZDOBĄ FACETA A NIE ON JEJ. BIEDNY STEREOTYP.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie