6 oznak, że on (prawdopodobnie) nienawidzi Twojej rodziny

Ty ich kochasz, on ich nie znosi. Czy to może się udać?
6 oznak, że on (prawdopodobnie) nienawidzi Twojej rodziny
06.06.2015

Czym się różni przelotna znajomość od poważnego związku? Jedną z oznak, że naprawdę Ci na nim zależy jest to, że chcesz go przedstawić swojej rodzinie. Dla wielu z nas to decydujący moment. Od tego, jak on traktuje naszych bliskich i co oni myślą o nim, zależy nasza dalsza przyszłość. Zazwyczaj, pomimo pierwotnych tarć i nieporozumień, wreszcie się ze sobą dogadują. Czasami jednak nie jest to możliwe i wtedy pojawia się spory problem.

O wiele łatwiej nam zrozumieć, kiedy to rodzice nie pałają wielkim uczuciem do naszego wybranka. W końcu to dla nich konkurencja i ktoś, kto zabrał im ukochaną córeczkę. Gorzej, jeśli oni wykazują dobrą wolę, a to on nie za bardzo się stara. Nikt nie mówi, że powinni się w sobie zakochać od pierwszego wejrzenia, ale szacunek i zrozumienie to podstawa.

Czy Twój chłopak ma z nimi jakiś problem? A może wręcz ich nienawidzi? Oto kilka objawów, które mogą o tym świadczyć...

chłopak nie lubi moich rodziców

NIGDY O NICH NIE PYTA

Zdrowy związek polega na tym, że to, co jest ważne dla Twojego partnera, staje się istotne także dla Ciebie. I na odwrót. On doskonale wie, że kochasz swoją rodzinę nad życie i interesujesz się tym, co u nich słychać. Jeśli pomimo to udaje, że Twoi rodzice, rodzeństwo i inni krewni nie istnieją, to znaczy, że ma ich w głębokim poważaniu. Mógłby od czasu do czasu zapytać, jak czuje się Twoja mama albo czy tata nie potrzebuje jakiejś pomocy. Skoro tego nie robi – nie chce mieć z nimi nic do czynienia. To nie najlepiej wróży na przyszłość.

chłopak nie lubi moich rodziców

NIE UŻYWA ICH IMION

Nikt nie twierdzi, że chłopak powinien przejść z Twoimi rodzicami na „ty”. To się zdarza, ale wyłącznie wtedy, kiedy sami to zaproponują. Tym razem chodzi o coś innego – to, jak się do nich odnosi, kiedy rozmawia z Tobą. Większość z nas, kiedy nie darzymy kogoś zbytnią sympatią, woli używać form bezosobowych lub oficjalnych określeń. Jeśli on kolejny raz mówi o „Twojej matce”, ojcu lub bracie, zamiast wspomnieć ich imię, to znaczy, że nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

chłopak nie lubi moich rodziców

NIE BIERZE UDZIAŁU W RODZINNYCH UROCZYSTOŚCIACH

Skoro jesteście razem, powinniście być ze sobą bez względu na okoliczności. Wzajemne wsparcie i obecność potrzebne są w chwilach trudnych, ale także sytuacjach całkiem błahych. Jeśli musisz go usilnie prosić, aby łaskawie poszedł z Tobą na urodziny mamy albo poświęcił chociaż godzinę Twojej rodzinie z okazji świąt, najwyraźniej coś tu nie gra. I wcale nie chodzi o to, że nie ma na to czasu lub się wstydzi. Zwyczajnie męczy się w ich towarzystwie. Kiepsko to świadczy o jego stosunku do Twoich najbliższych, ale także do Ciebie. Doskonale wie, jak Ci na tym zależy, a mimo to odmawia.

chłopak nie lubi moich rodziców

NIE SKŁADA IM ŻYCZEŃ

Czasami można zrozumieć, że nie ma ochoty na rodzinne nasiadówki i wysłuchiwanie kolejny raz tych samych historii. To jednak nie powód, by zupełnie ignorować Twoich bliskich i ważne dla nich okazje. W dobrym tonie byłoby, aby z okazji imienin Twojej mamy przyniósł jej bukiet kwiatów lub po prostu zadzwonił. Takie kontakty są niezbędne, aby zbudować zdrowe relacje. Jeśli mówi, że mu na Tobie zależy, powinno mu także zależeć na tym, aby Twoja rodzina Wam sprzyjała. To się nigdy nie uda, skoro w ogóle nie uczestniczy w życiu Twoich bliskich.

chłopak nie lubi moich rodziców

UCIEKA, KIEDY WIE, ŻE MAJĄ SIĘ ZJAWIĆ

Chłopak odwiedza Cię w domu wyłącznie wtedy, kiedy wie, że jesteś w nim sama? To jeszcze nie musi o niczym złym świadczyć. Pod warunkiem, że nie panikuje, kiedy dowiaduje się, że Twoi rodzice za chwilę wrócą. Jeśli wpada w popłoch i robi wszystko, aby uciec, zanim się zjawią, nie wygląda to zbyt poważnie. Wstydzi się ich? Obawia się reakcji? Nie wie co powiedzieć? Być może tak, ale bardziej prawdopodobne jest to, że zdążył się do nich zrazić i nie ma ochoty na konfrontację. Wielkiego uczucia z tego nie będzie.

chłopak nie lubi moich rodziców

IGNORUJE ICH

Dobre wychowanie nakazuje, aby poświęcić uwagę każdemu, z kim mamy do czynienia. Niestety, niechęć do Twoich najbliższych może się objawiać tym, że nawet ich nie zauważa. Spotykacie się na mieście, kiedy idziesz ze swoimi rodzicami, ale on wita się tylko z Tobą? Siedzicie w pokoju, do którego wchodzi Twoje rodzeństwo, a on udaje, że nic się nie wydarzyło? Najwyraźniej jest nie tylko niewychowany, ale na dodatek nie chce ich znać. Trudno stworzyć z kimś takim zdrowy związek...

Polecane wideo

Komentarze (8)

Ocena: 4.5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2015 12:29
Nie mogłabym być z facetem, który nienawidzi mojej rodziny. Owszem może nie przepadać, ale nienawiść? Poza tym nie wymagam by facet przyjaźnił się z moją rodziną, ale jakieś zasady kultury muszą być zachowane.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.06.2015 02:14
zgadzam sie! zawsze bylam rodzinna osoba. z kims takim nie da sie zbudowac zdrowego zwiazku. mialam ostatnio faceta ktory przez 2 lata nie wzial mnie do domu i nie przedstawil rodzicom. do tego mial wielkie pretensje ze ja przedsatwilam go moi rodzicom. nienawidzil mojej rodziny i nie byl na zadnej uroczystosci. zachowywal sie jak niekulturalny bachor! bylo mi wstyd przed cala rodzina pokazac takiego czlowieka! mimo ze jest wyksztakcony i inteligentny- jest adwokatem, zachowuje sie jak skonczony buc. ostatnio jak mijal autem moejgo szwagra to tak odwacal glowe zeby na niego nie patrzec i nie musiec mu powiedziec czesc, ze prawie mialby czolowke z innym autem! jak wchodzil do mojego domu to nie potrafil przywitac sie z moimi rodzicami! co chwile tylko krytykowal moja rodzine, a to obiad mu nie smakowal a to uwaza ze moja mam powinna schudnac a brat zabrac sie do pracy... nie wiem jak mozna tak sie zachowywac. a najlepsze z tego wszystkiego, ze on prawie nie zna mojej rodziny. nie chcial ze mna chodzic na imprezy rodzinne, w tym wesela... dobrze ze od miesiaca pozbylam sie takiego dziwadla. jestem sama ale odetchnelam
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie