Dekalog randkowiczki: W co się ubrać? Co zamówić do jedzenia? Gdzie usiąść? Jak się pożegnać?

10 wskazówek, które musisz wziąć sobie do serca, jeśli liczysz na kolejne spotkanie.
Dekalog randkowiczki: W co się ubrać? Co zamówić do jedzenia? Gdzie usiąść? Jak się pożegnać?
23.05.2015

Pierwsza randka to decydujący moment każdej damsko-męskiej znajomości. Masz zaledwie chwilę na to, by zaprezentować się z jak najlepszej strony, a przy okazji poznać kandydata na partnera. Stresujesz się na samą myśl o tym? Nie jesteś w tym odosobniona. Dreszczyk emocji, niepokój, a nawet panika towarzyszą w takich sytuacjach większości z nas. Grunt to dobrze się przygotować.

Poradników na temat „idealnej randki” jest na rynku przynajmniej kilkaset. Który wybrać? Żaden. Najlepiej zaufać doświadczeniu profesjonalistów, którzy na podstawie posiadanej wiedzy i własnych doświadczeń stworzyli dekalog randkowicza. To 10 prostych, ale niezwykle przydatnych porad, które uratują każde spotkanie.

Nie pozostaje nam nic innego, jak przekazać Wam tę sekretną wiedzę. I życzyć powodzenia, bo po takiej pierwszej randce (jeśli macie się ku sobie), na pewno przyjdzie czas na kolejną!

pierwsza randka

5. ZACHOWUJ SIĘ!

Rozmowa przy posiłku to spore wyzwanie, które doskonale pokaże Twoje maniery lub (co gorsze) brak obycia i klasy. Specjaliści zwracają uwagę na to, abyś nigdy nie mówiła z pełnymi ustami, ani nie pochłaniała posiłku zbyt szybko i łapczywie. W rozmowie bądź rozważna, ale i romantyczna. Na pewno niewskazane jest pokazywanie swojego silnego i zaborczego charakteru. To odstrasza.

6. NIE SIADAJ NAPRZECIWKO NIEGO

Tradycyjna randka w restauracji zazwyczaj wygląda tak samo – kobieta siada po jednej, a mężczyzna po drugiej stronie stołu. Tak ma być romantycznie, bo dzięki temu możecie wciąż wpatrywać się w swoje oczy. To ryzykowne, bo niektórzy z nas nie radzą sobie z taką presją i napięciem. Najlepiej będzie, jeśli usiądziecie przy sąsiadujących bokach stołu. Dzięki temu możecie swobodnie rozmawiać i patrzeć na siebie, ale od czasu do czasu rzucić okiem na otoczenie.

randka

10. CO PO RANDCE?

Po rozejściu się w swoje strony w dobrym tonie byłoby podziękować za spotkanie. Możesz to zrobić za pomocą SMS-a, ale bez żadnych deklaracji i zaproszeń na kolejną randkę. Jeśli on bez zwłoki odpowie, a treść wiadomości da Ci do zrozumienia, że on też świetnie się bawił – jest szansa na to, że pierwsza randka nie będzie ostatnią. Jeśli długo nie odpisuje lub w ogóle nie odpowiada – musisz zrozumieć, że najwyraźniej szuka kogoś innego.

pierwsza randka

7. NIE WYCIĄGAJ TELEFONU

Obecność telefonu komórkowego na stoliku jest absolutnie zakazana. Specjaliści zalecają wręcz, abyś na czas całego spotkania zupełnie zapomniała o swoim smartfonie. Nawet jeśli chciałabyś tylko sprawdzić godzinę. Rozmowy telefoniczne, pisanie SMS-ów, przeglądanie portali społecznościowych, a nawet niewinne zerkanie na ekran może być przez niego odebrane jako przejaw znudzenia.

8. KTO PŁACI RACHUNEK?

Niestety, nawet znawcy tematu nie mają jednoznacznej odpowiedzi. Powinnaś sama o tym zdecydować. W dobrym guście jest zaproponować, że pokryjesz przynajmniej połowę rachunku. Jeśli mężczyzna dziękuje i nadal upiera się, że to on się tym zajmie – powinnaś przytaknąć. Możesz zaproponować, że następnym razem (jeśli przewidujesz kolejne spotkanie) to Ty go zapraszasz.

pierwsza randka

9. NIE CAŁUJ NA POŻEGNANIE

Ile ludzi, tyle teorii, ale specjaliści wychodzą z założenia, że na wszystko przyjdzie kiedyś czas. Pierwsza randka nie jest najlepszym momentem na zbytnie czułości. Sama zdecyduj, jaka inna forma pożegnania najbardziej Ci odpowiada. Masz prawo podać jedynie dłoń, ale wtedy uśmiechnij się szczerze (możesz dodatkowo pogładzić go drugą ręką, kiedy trzymasz już jego dłoń). Jeśli pocałunek, to tylko w policzek. Po przyjacielsku. Faceci uwielbiają taką niedostępność.

 

pierwsza randka

1. NIE ROZMYŚLAJ NAD LOKALIZACJĄ

Mamy skłonność do przesady, dlatego na pierwsze spotkanie szukamy perfekcyjnego miejsca. Powinnaś jednak zrozumieć, że takowe nie istnieje. Wystarczy, że będzie to spokojny lokal, w którym można dobrze zjeść i wypić, a głośna muzyka lub specyficzne towarzystwo nie przeszkodą Wam w swobodnej rozmowie. Chyba, że miejsce wybiera partner, wtedy musisz się z tym pogodzić.

2. UBIERZ SIĘ WYGODNIE

To oczywiste, że chcesz mu zaimponować także pod względem wizualnym, ale przesada nie jest wskazana. Opinająca sukienka, zbyt głęboki dekolt i wysokie szpilki prezentują się efektownie, ale pod warunkiem, że czujesz się w nich dobrze i swobodnie. Nie mogą krępować Twoich ruchów. Postaw na kreację, która wygląda elegancko, ale przy której nie będziesz musiała się zastanawiać, czy przypadkiem nie pokazujesz czegoś, czego nie powinnaś na tym etapie znajomości.

pierwsza randka

3. ZAMÓW PROSTE DANIE

Bogate menu to prawdziwa zmora, bo tym trudniej się na coś zdecydować. Specjaliści polecają dania, które możesz spożywać w trakcie rozmowy, konsumuje się je sztućcami i istnieje niewielkie ryzyko, że coś skapnie Ci na kreację. Tłusta nóżka kurczaka, którą trzymasz w dłoni, nie jest dobrym wyborem. Skromna sałatka, po której nadal będzie burczało Ci w brzuchu, także.

4. PROWADŹ SWOBODNĄ ROZMOWĘ

Nie przygotowuj sobie tekstów, które masz zamiar wygłosić. To ma być spontaniczne spotkanie, dzięki któremu wzajemnie się poznacie. Idealna konwersacja to połączenie opowieści o sobie (pracy, zainteresowaniach itp.), przeplatanej pytaniami, na które on będzie mógł i potrafił odpowiedzieć. Tak, Twój partner także powinien mieć prawo się wypowiedzieć, więc nie staraj się go zagadać. Unikaj tematów politycznych i światopoglądowych.

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
Anonim (Ocena: 5) 23.05.2015 10:50
Taa, nie rozmawiaj o światopoglądzie ani o polityce, a po kilku randkach okaże się, że tak naprawdę nic was nie łączy. Jak dla mnie podobne myślenie o świecie itd. jest podstawą udanego związku (prócz uczucia oczywiście:)).
odpowiedz
emma (Ocena: 1) 23.05.2015 10:11
jedna zasada - bądź sobą. nie zachowuj się jak damulka, kiedy przy znajomych jesteś wariatką. ja nigdy nie zastanawiałam się co ubrać na randkę, co mówić a czego nie i wiekszosc facetów szalała za mną po jednym spotkaniu. bo byłam zabawna, inteligentna, zadbana, z jakimiś zainteresowaniami, a nie zestresowana laska, która zakłada szpilki na randkę, mimo że w życiu w nich nie chodziła.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie